Jump to content
Rafał Kobiela

[I&A]Streets of Najaf - Academy+Trumpeter+inne - 1:35

Recommended Posts

Wydaje mi się że ten efekt jest zamierzony żeby pokazać ruch piasku od podmuchu wirnika.

Nie wyrówna... Na Twoim miejscu pomalowałbym to od nowa, i tym razem pigment rozrobił z wódką i natrysnął aerografem, bo teraz to wygląda kiepsko.. Poza tym chodnika nie maluj na szaro, tylko na jakiś odcień żółtego, wymieszanego ewentualnie z bardzo jasnym, prawie białym szarym.

Po natryśnięciu lakieru wszystko zmieniło kolor. Zamierzam przemalować chodnik, na jaśniejszy kolor, a asfalt wybrudzić jeszcze raz.

Proponuję asfalt wybrudzić bardziej równomiernie. bo na razie wygląda jakby ktoś rzucał bryłami zbitego kurzu na ulicę.

Na próbę pomalowałem i pocieniowałem część chodnika. Myślę, że teraz wygląda lepiej aniżeli szary.

DSC08080.jpg

No wygląda fajnie teraz i dalej do roboty.

Z czego zrobiłeś mur i tą kupkę pyłu i czego tam jeszcze na chodniku

Te przejaśnienia (albo przyciemnienia - zależy na co patrzeć) trochę nierealistycznie mi się wydają. Naoglądałem się sporo zdjęć z Iraku ale takiego chodnika nie widziałem. Powinien być jedynie trochę ciemniejszy na krawędziach, ale to zupełnie cienką linią.

No to to akurat cieniowanie jest a nie odwzorowanie tego jak wygląda chodnik w Iraku. Może się wydawać trochę za mocne ale pigmenty i inne filtry trochę je przygaszą.

Trakcja będzie zerwana, słup przewrócony, czy coś innego

:piwo: Trakcja będzie zerwana, słup przewrócony, czy coś innego

Czytasz w moich myślach. Słup będzie przewrócony na ulicę, a przed nim będzie stał humvee.

Kolejne niusy z warsztatu:

Popracowałem trochę przy murku:

tn_DSC08117.jpg

Wywierciłem otwór na słup, który wcześniej odpowiednio przyciąłem:

tn_DSC08118.jpg

Poskładałem figurki:

tn_DSC08122.jpg

tn_DSC08121.jpg

tn_DSC08120.jpg

tn_DSC08119.jpg

Całość będzie wyglądać mniej więcej tak. Może coś się zmieni jak dojdzie HUMVEE i Black Hawk

tn_DSC08123.jpg

Na początku zrobiłem piasek z.... piasku:

tn_DSC08126.jpg

tn_DSC08125.jpg

Później zacząłem zabawę z pigmentami:

tn_DSC08127.jpg

tn_DSC08128.jpg

tn_DSC08129.jpg

Bardzo ambitna diorama. Z pewnością będę zaglądał bo temat interesujący. Obawiam się tylko o figurki bo wyglądają strasznie słabo :/ Mam nadzieję że nadrobisz malowaniem. A czy ewentualnie brałeś pod uwagę nowe zestawy Trumpetera z figurkami związanych z tą tematyką ? Ewentualnie jakieś zestawy żywiczne ale tu zdaje sobie sprawę że cena jest dosyć zaporowa.

Obawiam się tylko o figurki bo wyglądają strasznie słabo :/ Mam nadzieję że nadrobisz malowaniem. A czy ewentualnie brałeś pod uwagę nowe zestawy Trumpetera z figurkami związanych z tą tematyką ?

Te figurki są raczej nowe bo są z 2009 roku. Moim zdaniem są bardzo ładne. Pewnie przez te zdjęcia wyglądają tak niemrawo. Co do zestawów żywicznych to szukałem paru zestawów jednak są bardzo drogie i raczej ich nie kupię.

Zacząłem prace na HUMVEE. Zaszpachlowałem ramę oraz zrobiłem amortyzatory z drutu.

tn_DSC08135.jpg

tn_DSC08138.jpg

Level 2

Dobrze, że zrobiłeś druciaki, bo te fabryczne to takie nijakie. Będziesz go robił pudełkowego czy zamierzasz trochę zmodyfikować jego bryłę?

Level 2

Dobrze, że zrobiłeś druciaki, bo te fabryczne to takie nijakie. Będziesz go robił pudełkowego czy zamierzasz trochę zmodyfikować jego bryłę?

Pudełkowiec. Może dodam plandekę nad paką.

HUMVEE, jak HUMVEE, ruszaj że z Black Hawkiem