Skocz do zawartości

S.W.S. with Demolition Team "Goliath"


Agnieszka

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Prezentuję moje nieskończone jeszcze dzieło. Wybrałam ten właśnie model z uwagi na wiele technik, które można poćwiczyć przy jego wykonaniu.

th_itas6434.jpg

Na samym początku chciałabym zaznaczyć, że ten zielony szlaczek biegnący po masce i naczepie w rzeczywistości nie jest aż takiego intensywnego koloru Samo wykonaniu ich nastręczyło mi bardzo wiele problemów, efekt, który widzicie, jest wersją "nastą".

Całość będzie na końcu zmatowiona, na razie pokryta jest warstwą sidoluxu.

Obecnie pracuję nad żołnierzykami, Goliathem oraz imitacją bruku.

 

Proszę o wszelkie uwagi

Pozdrawiam

Agnieszka

 

th_IMGP3938.jpg th_IMGP3939.jpg th_IMGP3942.jpg th_IMGP3943.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 69
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Na niemieckich wynalazkach się nie znam więc od strony budowy nic powiedzieć nie mogę. Wizualnie natomiast wygląda dobrze. Może trochę za czysto, przydałoby się coś ciemnego pozapuszczać w szczeliny i zakątki. No i gąski. Ja osobiście takich rdzawych bym ich nie robił. To mimo wszystko używana stal więc ja bym sugerował zapuszczenie tego co jest jakimś czarno - brudnym washem i ponowne przetarcie metalizerami. Ogólnie rzecz ujmując, w stanie obecnym model przyjemny w odbiorze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

Mi sie podoba, ale myślę, że jakiś filtr dobrze by mu zrobił

Ogólnie tak jak mówią koledzy- mocniejszy wash jakieś zaciekasy ;)

I może wrzuć coś więcej na pake? : >

Nie no marudze, ładny modelik

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale myślę, że jakiś filtr dobrze by mu zrobił

 

Dziagwa, któryś już raz piszesz, w różnych postach, że dałbyś filtr, nigdy nie piszesz jaki. Co byś zaproponował w przypadku modelu Agnieszki? Jakie kolory, co jako baza filtru?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za szybki odzew oraz gorąco powitanie na Forum.

Na naczepie będzie znajdowała się jeszcze beczka. Zdjęcia nie oddają rzeczywistego obrazu, jutro postaram się zrobić zdjęcia w innym oświetleniu. Według mnie jest on wystarczająco pobrudzony.

Jutro więc kolejna porcja zdjęć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież koleżanka powiedziała, że model nie ukończony więc co się czepiacie, że ta czegoś jeszcze nie ma

 

Na pewno Agnieszka jak dokończy model, to nas o tym poinformuje

 

Ja na pancerce się nie znam wcale, ale wygląda całkiem ładnie i faktycznie widać tam delikatną kobiecą dłoń

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze mówiąc, też nie wiem, o jaki filtr chodzi. Jedyne, co mi na myśl przychodzi, to filtr do obiektywu aparatu, ale co to ma wspólnego z farbami?

 

Natomiast w sprawie modelu - ile ja bym dał, bym potrafił tak dobrze budować modele... Za każdym razem, gdy coś zrobię, wydaje mi się, że lepiej go sobie zostawić i nikomu nie pokazywać... Może kiedyś będę na takim poziomie, jak Ty teraz, Agnieszko...

 

A tak a propos: jaki kolejny model się szykuje?

 

Pozdrawiam serdecznie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurczę, a mnie nikt nie wytłumaczył co to takiego filtr, jak się to je i z czym... ale jak to wiele razy pisali różni mądrzejsi ode mnie ludzie "użyj magicznej funkcji szukaj" tak też użyłem, znalazłem i stosuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi się podoba. Nie mogę sie doczekać Goliata (ciekawe czy dali też imitacje kabla) . Wiem że jestem słaby z modelarstwa ale może by tak na narzędziach troche rdzy by zrobić, z tego co wiem to niepomalowane miejsca nawet po jednej nocy na deszczu dostają rdzy. Do tego więcej brudu na pace w końcu ludzie z czystymi butami tam nie wchodzili

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(...) ale jak to wiele razy pisali różni mądrzejsi ode mnie ludzie "użyj magicznej funkcji szukaj" tak też użyłem, znalazłem i stosuję.

 

To może podzielisz się wiedzą, czym jest ten filtr? "Magiczna funkcja szukaj" ostatnio jest mi nieprzychylna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolory wydały mi się za jaskrawe, więc zaproponowałem wykonanie filtra.

Wybacz, ale po Twojej odpowiedzi dalej nie mam pojęcia co to jest filtr

Przykro mi.... poza tym- jak mówił baldigozz- funkcja szukaj. Jeżeli tu na modelworku nie ma to inne forum.

Nie moja wina że nie wiesz o co chodzi-jeżeli za każdym razem, gdy ktoś poleca użycie jakieś techniki, miałby tłumaczyć na czym ona polega, to by się śmiesznie zaczęło robić.

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak robią inni, ale ja generalnie filtr bardziej rozcieńczam i kłade na powierzchnię półmatową. Washa staram się kłaść na sido ale różnie to bywa

O ile wash ma pozostać w zagłębieniach tworząc cienie, to filtr ma zostać na powierzchniach tworząc taką "mgiełkę"i tonując kolory. No przynajmniej ja tak robie- ale widomo ilu modelarzy tyle sposobów ;)

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś obiecana partia zdjęć. Odpowiadając na pytania, jeśli chodzi o Goliatha, to zmieniłam oryginalny, według mnie za gruby, drucik z zestawu na cienki miedziany. Oczywiście będzie on pomalowany.

th_IMGP3948.jpg

Mam nadzieję, że widać zarysowania.

Jak pewnie zauważyliście, zmianie uległy wzory na pace i kabinie. Wynikło to z faktu, że jak zobaczyłam na forum zdjęcia, to miałam ochotę nie przyznawać się, że to ja je wykonałam.

th_IMGP3955.jpg th_IMGP3954.jpg th_IMGP3947.jpg th_IMGP3945.jpg th_IMGP3959.jpg

Całość mam zamiar zaprezentowć na imitacji bruku, ponieważ w zestawie znajduje się jeszcze 5 żołnierzy, nad którymi obecnie pracuję.

Cenne rady dotyczące bruku, odrapań mile widziane, gdyż szczerze mówiąc czegoś mi brakuje.

Korzystając z okazji, chciałabym przedstawić moje inne dzieło - kartonowego ORP Krakowiaka, który jest moim pierwszym zetknięciem z modelarstwem.

http://www.konradus.com/forum/read.php?f=1&i=108555&t=108453#reply_108555

Jak więc widzicie, nie mam jeszcze sprecyzowanych zainteresowań modelarskich, poprostu eksperymentuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi sie podoba

Odpryski proponuje robić farbką panzergrau z domieszką czarnego- z czasem i tak znajdziesz "swój patent" ;)

Goliath fajniutki, podobie mi się

Spróbuj jeszcze po lakierze matowym porobić zacieki pod nitami i innymi takimi. fajnie wychodzi

pozdrawiam

btw. zostań przy plastikach 1/35 :tak:

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obejrzałem sobie kilka for, na których są Twoje posty i muszę przyznać, że trudno mi powiedzieć, który z modeli jest lepszy (Goliath czy Krakowiak). Po prostu pozostaje mi dodać: gratulacje!

 

I mam jeszcze jedno małe pytanko: dlaczego na tym forum nie wstawiłaś takiego fajnego avatarka, jak na www.konradus.com?

 

Pozdrawiam

 

PS: Osobiście pracowałbym nad plastikami, ale wybór należy do Ciebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.