Skocz do zawartości

Takie tam sobie dłubanie przy modelu (F-104G)


Marek Świderski

Rekomendowane odpowiedzi

Samolot a reczej s a m o l o c i k ma skrzydło a reczej s k r z y d e ł k o, dla porównania statecznik poziomy od F-14 w tej samej skali.

 

 

Pewnie dlatego tez spadaly jak kaczki W niemczech bylo nawet powiedzenie :

 

Willst Du einen Starfighter haben, kauf dir einen großen Acker und habe etwas Geduld.

Co w wolnym tlumaczeniu znaczy - Chcesz miec Starfightera ? Kup duza dzialke i troche poczekaj

 

PS. Modelik Ci cacy wychodzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tos mi powiedzial... Prawde mowiac, bardziej mi chodzilo o konkretna farbe, ktorej Ty uzyles...

 

Co do tego spadania tych 104-rek, to to jest raczej tak, ze one spadaly, bo byly zle wykorzystywane (gdzies kiedys jakis artykul na ten temat czytalem). Samolot mial byc typowym mysliwcem przechwytujacyn, latajacym na duzych predkosciach, kiedy to mala powierzchnia nosna nie jest przeszkoda, a wrecz zaleta. Natomiast wykorzystywanie tego samolotu jako maszyny, powiedzmy, wielozadaniowej nie bylo dobrym pomyslem i stad braly sie problemy ze spadaniem...

 

EDIT:

A jezeli chodzi o model, to nie bede kadzil, bo Marek znowu pomysli, ze kase chce od niego przyczyc, czy cos... Poza tym, to juz wiadome, ze wszystkie jego modele trzymaja najwyzszy poziom, wiec...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jest łatwo jednym słowem zdefiniować kolor "antracyt" w zależności od źródła podającego jak on wygląda to jedni mówią, że jest to "bardzo ciemny szary" inni, że "wyblakły czarny" i bądź tu mądry człowieku i stawiaj kreski

Acha, no wlasnie o to mi chodzilo... Niedlugo stane przed takim samym problemem przy malowaniu szpiega (zaczalem znowu przy nim dlubac ). Myslalem moze, ze dorwales gdzies jakas konkretna farbke o kolorze "Antracyt".

Ja jeszcze gdzies czytalem, ze jak juz wymieszasz sobie farby (na moj gust, antracyt to bardziej wlasnie wyblakly czarny) i pomalujesz nimi model, to fajnie taki kolor wyglada, jak sie na niego rzuci jeszcze lakier, zabarwiony leciutko niebieskim.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Humbrola 85 mam i to farbka o nazwie Coal black - czyli wegielek. I tak naprawde to jest zwykly czarny polmat. W ogole do eksperymentow kupilem wszystkie odcienie czarnego z oferty Humbrola. Kiedys byla jeszcze taka farba o nazwie Tarmac (asfalt), nr 112 albo 113, nie pamietam dokladnie, ale juz jej Humbrol nie robi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi mi o Rafale z tej fotki na dole poprzedniej strony. Tam gdzie Marek demonstruje antracyt.

A pytam dlatego że Rafale M mam w najbliższych planach (marzec mam nadzieję), a to co dał Revell trochę odbiega od produkcyjnej wersji i jestem ciekaw jak sobie inni radzą z przeróbkami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.