Skocz do zawartości

Churchill Mk.VII 1/35 Tamiya


mart72

Rekomendowane odpowiedzi

Zrobiłem sobie Churchilla.

Model z niewielkimi przeróbkami, w zasadzie "z pudła". Wymieniłem tylko plastikowe liny holownicze na miedziane linki i dorobiłem uchwyty podtrzymujące je na burtach, żeby nie lewitowały.

 

DSC06428.jpg

 

Plus antenki i wizjery z przeźroczystego plastiku pomalowanego od wewnątrz ciemną farbą (niestety, słabo widoczne na zdjęciach). Tak, wiem, fotki takie sobie - białe tło nie było chyba najlepszym pomysłem i kolor pigmentu użytego do kurzenia niezbyt trafiony.

 

1-52.jpg

 

2-50.jpg

 

3-36.jpg

 

4-29.jpg

 

5-22.jpg

 

b-2.jpg

 

1-55.jpg

 

2-54.jpg

 

3-39.jpg

 

23-1.jpg

 

22-2.jpg

 

21-1.jpg

 

20-2.jpg

 

19-2.jpg

 

18-3.jpg

 

17-3.jpg

 

16-4.jpg

 

15-4.jpg

 

14-4.jpg

 

13-5.jpg

 

12-7.jpg

 

11-7.jpg

 

10-6.jpg

 

9-10.jpg

 

8-12.jpg

 

7-14.jpg

 

6-16.jpg

 

5-25.jpg

 

4-32.jpg

 

3-39.jpg

 

2-54.jpg

 

1-55.jpg

 

17-3.jpg

 

16-4.jpg

 

Pozdrawiam i proszę o bezlitosne komentarze.

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie tam się podoba . Jedyną rzeczą, którą bym zmienił, to te worki na wieży. Nie dawałbym ich w ogóle, lub po prostu dołożyłbym jeszcze kilka dodatków tego typu. Na pewno dodałyby one Twojemu churchill'owi więcej uroku .

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mart72 zapytam tak z ciekawości, podczas malowania bawisz się w rozjaśnienia, czy psikasz jednolitą barwą? Pytam bo ja np. nie stosuję zbyt dużych rozjaśnień, a większość modelarzy zwraca na to uwagę i o tym wspominają. U Ciebie na tych fotkach dostrzegam, że malujesz jednolicie, a te miejscowe rozjaśnienia powychodziły Ci po pigmencie lub pasteli? być może jestem w błędzie.

 

Chodzi mi o to, że Twój model według mnie bez większych rozjaśnień, nie wygląda zbyt monotonnie, wręcz przeciwnie.

 

Tylko miejscami mocniej się świeci

 

Churchill bardzo ładny, gratuluję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szlachcik1, jeśli chodzi o rozjaśnienia, zrobiłem preshading i nic więcej, na tych fotkach dobrze widać bezpośredni efekt:

 

1-41.jpg

 

2-40.jpg

 

Kolor wymieszałem sobie na oko; Vallejo dark green z jakimś piaskowym. Aha, jeszcze na sam koniec delikatnie gdzieniegdzie smyrgnąłem suchm pędzlem po krawędziach jaśniejszą wersją bazowego koloru, ale ten efekt jest chyba niewidoczny.

 

n4S, te plandeki na wieży zrobiłem tak dla treningu, jeszcze nie malowałem tego typu rzeczy, tzn plandek, byłem ciekaw, jak mi wyjdą. Poza tym przykrywają niezbyt udane, grube kalki Tamiyi, które na gładkiej powierzchni wieży kiepsko się prezentowały. Traktowałem je płynem i papierem ściernym, ale było widać, że to kalkomanie, więc je przykryłem.

 

Chyba zetrę ten pigment. Drażni mnie.

 

Koledzy, miło mi, że model się podoba. Dzięki za opinie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Całkiem ładny model. I porządne nieprzesłodzone jeśli można tak rzec wykonanie + ładnie przykurzony no i wspomniane wyżej rozjaśnienia (moje zdanie). Poza tym dobrze że przestały na galerii sie pojawiac kolejne twory Panzerwaffe bo kolejne już niezlioczone Tygrysy choc nie wiem jak piękne to już jest nudne. Najpierw sie pojawił Valentine, teraz Churchill. Jeszcze dodac tylko Cromwella, Crusadera i Matilde i będzie brytyjska rodzinka pancerna . Pewnie wyjde na laika ale jak dokładnie robic wspomniany preshading? Czy to jest malowanie krawędzi i innych miejsc po prostu czarnym lub jakimś ciemnym kolorem ? Pewnie mnie ktoś skieruje do działu warsztatowego ale i tak pomyślałem że zapytam autora bo jego wykonanie mi pasuje.

 

A i jeszcze chciałem wiedziec jak zrobione gaski tj. jakie farby, pigmenty, przetarcia, i kolejnosc nakładania bo też dobry efekt wyszedł. Czy były na początku malowane czarnym lub szarym podkładem czy odrazu bazowy i jaki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fantastyczne wykonanie i malowanie, bardzo mi się podoba

Super wyszły wszelkie cienie i przebarwienia

P.S. Napisz coś na temat jakości tego modelu. Oczywiście wiem, że jest to tzw. stara Tamiya i ma sporo uproszczeń ale interesuje mnie jak wygląda spasowanie i jakość poszczególnych elementów w tym modelu?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ojojoj. Masa pytań. Cieszę się z odzewu. Spróbuję po kolei.

 

wzgwrzd - Matylda z Tamiyi (nowa edycja) właśnie dojechała dziś do mnie kurierem z Kielc . Preshading: na jasnym podkładzie - użyłem Surfacera 1200 - krawędzie płaszczyzn malujesz ciemnym bądź czarnym kolorem, ja malowałem Vallejo Model Air Black Grey. Na to cienka warstwa koloru bazowego i wychodzą automatycznie cienie i rozjaśnienia. Można jeszcze to rozjaśniać później, ja poprzestałem na tym etapie. Gąsienice maluję naipierw ciemno szarym, a później robię przecierkę suchym pędzlem, kolorem stalowym (tak samo traktuję broń ręczną i kaemy, nie używam żadnych farb typu gunmetal). Później wedle gustu nadaję lekko rdzawy nalot suchym pędzlem. Jest fajna farbka, która moim zdaniem nadaje się świetnie do imitacji rdzy, skórzanych elementów i robienia drewna - Vallejo Model Color Flat Brown. Na koniec wedle uznania pigment. Fajny efekt udało mi się uzyskać kiedyś robiąc takiego niby washa z pigmentu rozrobionego w benzynie lakowej, ładnie ściekło w zakamarki gąsienic. Takie zaschnięte błoto zostało.

 

Cesarz - wszystko jest spasowane tip - top. Poza lufą i dwoma małymi otworami na burtach, służącymi do mocowania lin holowniczych, które musiałem zalepić, nie użyłem ani grama szpachli. Od pierwszego cięcia wypraski do pomalowania kolorem bazowym upłynął tydzień. W moim wypadku rekord świata. Jedyny babol:

 

5-13.jpg

 

Strasznie ciężko było usunąć ten ślad łączenia formy. Szlaczek ciągnął się przez wszystkie zakamarki i sprężyny resorów.

 

Tremac - cisza pozorna, aczkolwiek ostatnio rzadko wenę miewam z przyczyn osobistych. O drewnie już kiedyś pisałem. Ja to robię tak: maluję najpierw na żółto, a później robię smugi rozcieńczonym, wyżej wspomnianym Flat Brown. Trochę za intensywne kolorki, ale fajnie wygląda . Na koniec można to washem stonować.

 

Mini skrót z warsztatu w linku pod podpisem.

 

Czy u Was też tło na fotkach zajeżdża zielenią? Na moim kompie jest szaro - białe. Zajrzałem w pracy - zielenina.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję. Zrobiłem jeszcze serię zdjęć na szarym tle. Trochę lepiej. W miarę prawidłowo oddają kolor. Jedno dla przykładu:

 

1-56.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, bardzo dziękuję za słowa uznania. Przez kilka miesięcy, kiedy dłubałem ten model, tak bardzo mi się opatrzył, że jestem zaskoczony aż tak pozytywnym odbiorem. Zrobiłem jeszcze jedną sesję zdjęciową, bo poprzednie fotki niezbyt mi odpowiadały. Jak na razie to wszystko, co potrafię wyciągnąć z Sony DSC - S600 i trzydniowej znajomości GIMPa:

 

25.jpg

 

19-3.jpg

 

16-5.jpg

 

7-15.jpg

 

4-33.jpg

 

1-57.jpg

 

24.jpg

 

21-2.jpg

 

20-3.jpg

 

17-4.jpg

 

15-5.jpg

 

14-5.jpg

 

12-8.jpg

 

11-8.jpg

 

9-11.jpg

 

8-13.jpg

 

6-17.jpg

 

3-40.jpg

 

1-56.jpg

 

10-7.jpg

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.