Skocz do zawartości

Mig 15bis Hobby Boss 1:72


Robert Ostrowski

Rekomendowane odpowiedzi

Mig 15bis Hobby Boss 1:72,tzw. "łikiend edyszyn" 4 dni pracy.Model nie skomplikowany,spasowanie dobre ,niewielkie ilości szpachli na łączenie połówek kadłuba,kabina wieje pustką,dorobiłem tablice i pasy/zamówiłem zestaw kolorowy Edka,ale szedł miesiąc i nie doszedł/na kadłubie dorobione anteny,miał byś początkowo z 34 pułku /lata 50te/ale po perypetiach z aluminium valeyo/wywaliłem już do kosza /i glossem z Mr.Hobby kalki odeszły razem z lakierem i farbą,nie dały się przesuwać ,aż pokryłem model sidoluxem wtedy poszło gładko.na koniec półmat valeyo.

Zdjęcia robione przy świetle naturalnym,jak się wybiorę do firmy to zrobię z lampami studyjnymi.

 

dsc01677ni.jpg

 

dsc01678an.jpg

 

dsc01679ns.jpg

 

dsc01680o.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam pojęcia jak fachowcy z HB wpadli na koncepcję takiego własnie wykonania przedniego podwozia ?! Co to za piętnastka, co nie ma tyłka pochylonego ku ziemi ?

 

Sorki za te uwagi do zestawu - Twoje wykonania jak najbardziej OK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ze nie przysiada charakterystycznie na tył, jest wina głownego podwozia, a konkretnie wachaczy które sa zrobione pod złym katem. Ale i przednia stójka w tych 15 to troszku dowolna interpretacja. Kalki od Iskry

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisząc "regulaminowe" miałem na myśli ogólnie dostępne informacje w literaturze, np. w ostatnio wydanej mini-monografii MIG-a 15.

 

Model Twój, Twoja wizja!

Ale zrobiłem sobie "symulację" na komputerze, pomierzyłem swojego MiG-a 15 HB i wyszło mi coś takiego:

 

Clipboard01-24.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ze nie przysiada charakterystycznie na tył, jest wina głownego podwozia, a konkretnie wachaczy które sa zrobione pod złym katem. Ale i przednia stójka w tych 15 to troszku dowolna interpretacja.

 

A jak jest z podwoziem w innych zestawach (KP, Airfix) ? Dają radę ?

Jeśli sie nie mylę, nie ma chyba na rynku żadnego zestawu żywicznego z poprawnym podwoziem ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz racje mój model.

 

Mam kalki z Intechu i z Mastercrafta do SB lima 2 i tam we wszystkich trzech kompletach wysokość cyfr jest = 6mm ,więc uważam że wysokość cyfr na moim Migu jest dobra, chyba że obaj producenci dali ciała

 

Kalki od Iskry

 

tylko numery

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Typowe wysokości liter:

LiM-1,2 - 600 mm/72=8,3 mm (ostatnie latające miały cyfry jak LiM-5)

LiM-5 - 500 mm/72=6,9 mm

SBLiM-1,2 - 400 mm/72=5,5 mm

Iskra - 450 mm/72=6,25 mm

 

6 mm cyfry to na prawdę nie są cyfry do LiM-2.

 

Jeśli posiadasz jednak zdjęcie LiM-2 z taką wysokością liter (ok. 450 mm) to chętnie je zobaczę i wprowadzę korektę do swojej bazy danych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, nie bądzmy az takimi purystami. Cyfry na Limach 1,2 i SB miały rózne wysokosci szerokosci ,krój .I na Lim-2 trafiały sie te od SB limów ,czyli mniejsze jak i standartowe 500 mm a równiez jeszcze wieksze i dziwaczne.

Gdybys Robert przeniósł numerki na KLW, czyli ich srodek wypadł by na krawedz natarcia byłoby OK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

em - nie dyskutujemy dla zasady tylko dla "prawdy historycznej" (przynajmniej ja). Twoja opinia jest na tyle obszerna, że początkujmy modelarz stwierdzi, że żadnych zasad nie było. A przecież nie jest to prawda.

Jeśli posiadasz zdjęcie Lim1,2 z cyframi od bojowych SBLiM-ów to chętnie je zobaczę i będzie to hit dla fanów LiMów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie brnąc w spory,tak były rózne,dopiero w trakcie remontów czy przejść czy tez dni techniki ,jak chcesz mozna to nazywac ,zaczeto normalizowac wymiary i krój numerów taktycznych. I to nie zawsze .Srodek lat 60 tych to poczatek numerów jakie znamy na Limach.

Znane Ci Mig-21 w tym okresie równiez ,,dostawały,, rózne numery taktyczne w zalezności od miejsca dostaw /słuzby.

Druga połowa lat 60 tych to poczatek,pierwsze próby systematyzacji numerów taktycznych na statkach powietrznych .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.