Skocz do zawartości

Brytyjskie niszczyciele klasy E


zloty

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Yukikaze prawie ukończony,więc można zabierać się za następny niszczyciel.

Wybór padł na brytyjską jednostkę typu "E"Model z Tamiya plus blaszka z WEM

Na początek zeszlifowałem burty oraz usunąłem łańcuchy kotwic,schody na pokład dziobowy oraz coś na rufie.

Skalpel poszedł w ruch na nadbudówce rufowej.Plastik został zastąpiony relingiem oklejonym papierem.

Osłony na platformie plot zostały lekko odchudzone.

e.JPG

 

er.JPG

 

eee.JPG

 

qw.JPG

 

 

Następnie przyszła kolej na nadbudówkę,i tu pierwsza wątpliwość.Czy zeszlifować na płasko wystającą część,czy wyciąć element z blaszki przyklejany w to miejsce?

 

 

ooooo.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cieszę się że powstaje następny niszczyciel, z tym zaznaczonym elementem nie do końca wiem o co chodzi, ale jak masz blaszkę to myślę że problemu nie ma. Pozdr.

 

Blaszka wygląda tak:

 

 

blaszka.jpg

 

Zdjęci na którym coś widać tak:

 

eeeeeeeeeeeeeee.jpg

 

Najepszy model tego typu niszczycieli tak:

 

mmecho10%5B1%5D.jpg

 

Więc zastanawiam się czy w blaszce ma być schodek na wystającą część nadbudówki czy nie?Ze zdjęcia widać że powinno być wcięcie w barierce okalającej nadbudówkę.Może poszczególne okręty typu "E"różniły się tym szczegółem.

pozdrowaśki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 weeks later...

Problem z odwzorowaniem orginalnego niszczyciela "E" rozpuścił się w bezsensownym przeszukiwaniu internetu

W koncu ile można szukać czy wyciąć "schodek" w wiatrochronie na nadbudówce , czy zeszlifować kawałek tejżej superstruktury?

 

HMS "E"jeszcz do końca nie wiem który.

 

DS01p.jpg

 

DSC034p.jpg

 

 

 

DSC02p.jpg

 

DSC033p.jpg

 

Czy ktoś się orientuje kiedy zaczęto kłaść wykładzinę antypoślizgową

W malowaniu producenta ta cząść pokładu jest szara[czyli bez wykładziny?], w zrobionych modelach kartonowych i plastikowych jest brązowa.

 

pozdrowaśki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postanowiłem zabrać się za "wodę"

 

Wyciąłem obrys kadłuba w papierze akwarelowym.Trzeba to zrobić jak najdokładniej.Następnie podkleiłem "morze"kawałkami papieru tak aby kadłub dobrze siedział.

Całość przykleiłem do kawałka deseczki i pomałowałem.

Na to wszystko pójdzie jeszcze kilka warstw lakieru bezbarwnego

 

DSC01048.JPG

 

DSC01047.JPG

 

DSC01039.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz guzik "zmień" nad postem po prawej, jest 10 godzin na edycje posta po napisaniu, potem trzeba wysyłać wiadomość do moderatora danego działu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Azjatycka" metoda malowania z pędzla to hardcore .Manewrowanie pomiędzy żurawikami [2 urwane] schodkami i całą resztą to koszmar .

Do niektórych miejsc nie idzie się dostać nie mówiąc o prostym pociągnięciu pędzlem.

Następny raz bardziej pomyślę zanim oblepie model blaszkami .

 

Czarny podkład jednak maskuje niedociągnięcia .Szczególnie widać to w miejscach gdzie jest położony ciemny szary. Krawędzie mogą być trochę nierówne i na żywca nie widać tego aż tak bardzo.

 

"E"- ciapranie

 

a.JPG

 

h.JPG

 

d.JPG

 

c.JPG

 

Linoleum trochę długo leżało na słońcu zanim je położyli więc lekko wyblakło A może dobra taka letnia słoneczna kolortstyka ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rockuje dalej .

Druga warstwa szarego na pokład , kolor mlecznej czekolady na Semtex i powinno być ok

Maluje bardzo rozcięczoną farbą ,więc mogę pozwoloć sobie na 2,3 warstwy.

Dużo łatwiej było pomalowć goły pokład i zamalować ślady klejenia.Teraz trzeba się gimnastykować .

Pokład pomalowałem humbrolem 79 z domieszką czarnego , Semtex to humbrol 110 z 186[ w realu jest mniej żólty].

Zastanawiam się nad humbrolem 156 na resztę powieszchni [odpowiednik Tamyia xf25 ,zalecenie producenta]

Model to będzie albo przedwojenne"Echo" albo "Electra.

 

elektra.jpg[/url]

 

Z fotografi widać że jest to raczej ciemniejszy szary niż humbrol 156?

Chyba że słonko dopisało i ciemnemu szaremu się wypłowiało?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Krakowskim targiem" wybrałem kolor humbrola 79.Jest on pomiędzy 27[zalecany jako odpowiednik 507a, moim zdaniem za ciemny],a 87 według tamiya.Lampa błyskowa rozjaśniła odcień koloru.

 

Prawie 1,5 godz machania pędzlem i pierwsza warstw siedzi.

333.JPG

 

33.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Malarskich prac odsłona następna

Kolejne warstwy farby i "E" zaczyna wyglądać w miarę OK

 

 

DSC01133.JPG

 

DSC01134.JPG

 

DSC01136.JPG

 

DSC01139.JPG

 

DSC01145.JPG

 

 

 

 

Polakierowałem wodę ,dodałem trochę szarego trochę zielonego ,i teraz przypomina ponure odmęty Atlantyku.

 

DSC01160.JPG

 

DSC01164.JPG

 

pozdrowaśki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Malujesz pędzlem, bo jakby lekkie niedociągnięcia widać Poza tym, jak na takie maleństwo, to

 

Traktuje go pędzlem , niedociągnięcia powinny zniknąć pod kolejną warstwą farby i śladami morskiej służby .

 

pozdrowaśki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dorobiłem swiatła pozycjne nadbudówki,i podpory po bokach.

 

Kolejny etap malowamia to rozbarwienia, użyłem tu humbrola 27 zmieszanego z białym 34.

Następnie zardzewię go ciutkę i to powinno wystarczyć.Plan jest taki że ma być to okręt w miarę zadbany.

 

6.jpg

 

5.jpg

 

3.JPG

 

2.JPG

 

1.JPG

 

pozdrowaśki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Rdza i starość zaatakowała "Elektrę"

Na burty nałożyłem 3 odcienie szarego i doprawiłem brązowym olejem artystycznym.

Efekt jest spoko.Teraz trzeba pociągnąć bezbarwnym matem i można umieścić w oceanie.

 

as3.jpg

 

as5.jpg

 

as1.jpg

 

as.jpg

 

Ma ktoś pomysł jak "skręcić " łańcuch kotwicy?Może lepiej jest zostawić 2d?

 

pozdrowaśki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pontony zrobione, łodzie wiszą na żurawikach, wiosła leżą tam gdzie mają leżeć, leflektor na swoim miejscu ,drabinki na nadbudówce dzobowej i rufowej poprawione,uzbrojenie przygotowane do malowania.Uff....

Zostało jeszcze: kotwice,maszty, drugie działko plot,bandery olinowanie....

"Elektra"zaczyna nabierać szyku i stylu :lol

 

kpo3.jpg kop4.jpg

 

kop1.jpg

 

kop2.jpg

 

pozdrowaśki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Udało postawić się maszty. Miałem wątpliwości co do sztywności tak cienkich plastikowych patyczków,ale drabinki obok wydatnie wzmocniły konstrukcje.

Altyleria przygotowana do malowania.

 

m11.jpg

 

m33.jpg

 

m22.jpg

 

ps:Jeśli ktoś się zasugerował określeniem "leflektor" w poprzednim poście to prostuje, rzeczony "leflektor"nie jest bardziej na lewo.Pporawny reflektor jest.Wcale nie na prawo.

 

pozdrowaśki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.