Skocz do zawartości

Peterbilt 377 + Trailer Tank


Grubyjg

Rekomendowane odpowiedzi

Dbalosc o szczegoly pierwsza klasa, tak trzymaj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...
  • Odpowiedzi 295
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Witam.

 

Na początek dziękuje za miłe słowa. Trzeba coś pokazać bo zaraz powiecie że o modelu zapomniałem . Ale jak pisałem wcześniej, powoli do przodu.

 

Naprawa wcześniej zepsutej felgi:

21.jpg

23.jpg

 

Kolejne zmiany, zrobiłem od nowa podłogę w sleeper:

Stara:

PODOGA.jpg

Nowa:

24.jpg

 

Kolejne prace nad zawieszeniem naczepy:

27.jpg

26.jpg

25.jpg

 

Miłego oglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogłeś skrócić piasty jak już się bawiłeś w rozcinanie...

Nie wydaje Wam się, że we WSZYSTKICH italerkach są o wiele za długie?

Ja w moim pierwszym modelu tej firmy od razu to poprawiłem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pmroczko, MartiniOCP dziękuje za miłe słowa.

maciol Piast nie skracałem bo mi nie przeszkadzają, poza tym przerabiałem tylko jedną felgę. Ale fakt faktem są za długie o przynajmniej 2mm.

 

Prace trwają, ale przeraża mnie malowanie kabiny i sleepera (nie bardzo mam warunki), dlatego pracuję nad zawieszeniem naczepy, może jutro stanie już na kołach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak na dzień dzisiejszy wygląda rama naczepy, ale najpierw to co chciałem uzyskać:

 

27.jpg

 

209.jpg

 

A tak wygląda u mnie (nie wzorowałem się konkretnie na tych zdjęciach, ma być podobne):

 

201.jpg

 

202.jpg

 

203.jpg

 

204.jpg

 

205.jpg

 

206.jpg

 

207.jpg

 

210.jpg

 

A tutaj mała przymiarka, żeby wyobrazić sobie gabaryty :

 

208.jpg

 

Miłego oglądania, mile widziane rady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedz, czy brudzenie będzie jak ze zdjęcia? chyba nie, moje umiejętności raczej nie są zbyt duże, skupie się żeby było równo pomalowane i nie było widać kleju.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zobaczymy może pokuszę się na małe co nieco , aczkolwiek wolałbym nie używać DOTA. Swoją drogą dzisiaj pomalowałem zderzak i baki, jak wyschnie to pokażę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Witam znowu po dłuższym czasie.

 

A więc najpierw się pożalę że miałem wypadek z kabiną i sleeperem. A dokładnie jak wracały do domu do poprawek po bezbarwnym spadły z 2 piętra i niestety ucierpiały i to solidnie. Efekt pęknięcia w miejscach najtrudniejszych do obróbki. No ale po 2 latach nie poddam się i to naprawię, chyba.

 

Teraz lepsze nowiny, parę rzeczy zostało zrobionych, to znaczy końcowy efekt zderzaka, który był robiony od podstaw:

To co miało być na początku:

50.jpg

 

to co wyskrobałem później:

 

81.jpg

 

82.jpg

 

83.jpg

 

Postanowiłem zmienić także fotele, przerobione na 3 części, zaklejony tył (swoją drogą chyba nieoryginalne ale takie też spotkałem):

 

84.jpg

 

85.jpg

 

86.jpg

 

87.jpg

 

I taki mały dodatek nity na osłonach:

88.jpg

 

W najbliższych dniach (teraz już na pewno w najbliższych dniach) postaram się wrzucić trochę chromowanych części i nowe tylne lampy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taka dbałość o szczegóły, 2 lata klejenia i takie fotele. Skopałeś połączenie siedziska z oparciem. Myślę że masz zdjęcia jak to powinno poprawnie wyglądać. Pokażę jak to ja robiłem i kilka zdjęć innych foteli.

IMG_6340.JPG

74157184.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na zdjęciach jest przerwa pomiędzy siedziskiem a oparciem, ale do dlatego że nie jest wklejone na stałe. Docelowo nie będzie przerwy. Oparcie będzie stykać się z siedziskiem jak tu:

&productcode=1821960&id=18341&w=500

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chodzi o przerwę, ale o 2 wygięte pręty tworzące ramą łączącą siedzisko z oparciem. Powinny być szerzej, praktycznie przy krawędzi oparcia i siedziska. Po drugie dolna część tej ramy nie wchodzi w środek siedziska, tylko pod nie. Siedzisko jest montowane na tej ramie. No, a trzy to zagłówki, chyba niepotrzebnie je oddzielałeś od oparcia, chyba że masz kwity na to. A jak już rozdzieliłeś to rurki je łączące są za grube. Widać że są tej samej grubości co wspomniana wcześniej rama, a ich średnica mogłaby być spokojnie 4 razy mniejsza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wiem o co ci chodziło, w siedzeniach jakie były montowane w 377 nie było widocznej ramy. Siedzisko z oparciem było łączone tak jak tutaj:

&productcode=65930&id=5790&w=500

 

I tutaj widać ze oparcie jest nad siedziskiem, u mnie te druciki miały pełnić rolę połączenia 2 części, które nie będą widoczne. Zagłówki masz rację to fikcja autora (czyli moja), w petku 377 niebyły oddzielone, ale po prostu tak mi się spodobały. Grubość poprawie, a dokładnie odchudzę. Na zdjęciach trochę niefortunnie to wygląda, wieczorem pokarze o co mi chodzi. Dzięki za rady i pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

copycat wjechałeś mi na ambicje teraz, Druty usunięte, dziury łatane, zagłówek wraca na swoje miejsce. Na dodatek zacząłem robić nową podstawę na fotele. Mam nadzieje że wyjdzie mi to na dobre.

 

A teraz parę drobiazgów:

Amortyzatory które trafią do naczepy (amorki od podstaw, jeszcze dojdzie wash):

92.jpg

91.jpg

 

Pomalowane światła. Do migaczy dorobiłem coś co ma imitować żarówkę:

89.jpg

90.jpg

93.jpg

94.jpg

95.jpg

96.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 years later...

Temat niestety nie doczeka się galerii. Kabiny uległy zniszczeniu więc już nawet niema mowy o dokończeniu. Zapraszam na giełde. Może komuś się przyda całość lub część. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.