Skocz do zawartości

Peterbilt 377 + Trailer Tank


Grubyjg

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć!

Idzie dobrze. Widzę, że całą masa kolegów na liście uwielbia używać żyłki do okablowania - ja osobiście preferuję drut lutowniczy. Tak czy inaczej zwróć proszę uwagę, że w samochodzie żaden przewód nie może być na zbyt długim odcinku prowadzony "w powietrzu". Co góra centymetr-dwa (na modelu) każdy przewód musi być do czegoś "złapany". Poza tym wiązki przewodów projektuje się tak, że przewody idące podobną drogą są łapane do siebie, a poza tym dąży się do tego, żeby raczej prowadzić je w pionie, albo w poziomie, zwykle nie "na skos", i nie "szerokim łukiem" - oczywiście od tego trafiają się wyjątki. Akurat pracuję w firmie która robi głównie wiązki kablowe - stąd moje skrzywienie zawodowe . Zwróć proszę na to uwagę, a ja życzę powodzenia w dalszych pracach i pozdrawiam

 

Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 295
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Zgodzę się z przedmówcą ale nie zawsze się da tak idealnie. Chociażby w EU trucks przewody idące do zaworu rozdzielającego siły hamowania ( na przedniej ścianie kabiny) Nie idą już tak idealnie równo . A dodatkowo im grubszy kabel tym gorzej go zaginać pod katem 90st. Nie daj boże powietrzny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Dziękuje za rady, spróbowałem się nimi kierować i wyszło mi coś takiego:

kbb1.jpg

kbb2.jpg

kbb3.jpg

kbb4.jpg

kbb5.jpg

 

Jak to teraz wygląda?

 

Korzystając z okazji:

Życzę wszystkim Hucznej zabawy Sylwestrowej i Szczęśliwego Nowego Roku .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za miłe słowa i rady bo bez nich była by ta pierwsza wersja. Kable pomaluje z kabiną będzie ona czarna więc nie będzie problemu. I jeszcze raz szczęśliwego Nowego Roku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Witam po przerwie.

Wymęczyłem zawiasy w drzwiach do sleepera i schowka. Zrezygnowałem z rady copycat gdyż moje zdolności manualne były za małe i wyskrobałem coś takiego:

d1.jpg

d2.jpg

d3.jpg

d4.jpg

d7.jpg

d6.jpg

d5.jpg

 

Zostały jeszcze 2 do zrobienia, na szpary nie patrzcie bo na razie trzyma się na taśmie, do zdjęć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje za komentarz, to jest igła od szczykawki dokładnie 12, bardzo przyjemnie się ją cięło i obrabiało. Jeszcze niesklejone więc pewnie skrócę go jeszcze. Życzę miłego dnia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Ja mam takie pytanko, co to jest to czarne, na skrzynce z diodami, przypominające ryflowaną blachę?

Potrzebuje taki materiał na lawete i właśnie takie coś by było fajne.

 

Jest to formatka blachy ryflowanej zakupiona od użytkownika szupek o tutaj, zapytaj możliwe że jeszcze ma, jak nie to w sklepach internetowych znajdziesz różne rodzaje i w różnych skalach.

w8.jpg

 

A w modelu skróciłem zawias w sleeper'e, przy robieniu zdjęć zauważyłem że muszę oszlifować jego górną część:

w6.jpg

 

Dorobiłem zawias w kabinie (złożone tylko do zdjęć):

 

w4.jpg

w5.jpg

w3.jpg

w7.jpg

Czeka mnie jeszcze druga strona.

Oraz rewolucja wewnątrz sleeper'a:

 

w2.jpg

w1.jpg

 

Dziękuje za opinie, życzę miłej Niedzieli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przez te zawiasy będziesz miał szpary. Musisz je albo wyprowadzić z linii ściany tak aby elementy ściana-drzwi się stykały albo wpuścić je częściowo w elementy ściana-drzwi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie będzie, one są przy samych krawędziach, jak przyjdzie drucik odpowiedniej średnicy to wtedy jest wszystko równiutko. Teraz jest o połowę mniejszy żeby łatwiej było go wyciągnąć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak zgadza się, na początku myślałem że chodzi Ci o szpary między samymi nawiasami. Szpary nie będą takie duże jak będzie odpowiednio zamocowane, a będzie jeszcze coś w rodzaju uszczelki przez co nie będzie prześwitu na wylot i liczę że nie będzie rzucać się tak w oczy. Jest to spowodowane tym że jak wycinałem to chcąc nie chcąc część plastiku trzeba było zeszlifować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Witam.

 

Niewiele ale zawsze coś. W końcu doszedłem do zadowalającego efektu jeśli chodzi o baki (jeszcze tylko papierkiem 2000 i kolor):

q4.jpg

q5.jpg

 

I coraz bliżej boczki:

q3.jpg

q2.jpg

q1.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Baki fajnie Ci wyszły, są rzeczywiście ciężkie do wyrównania.

A co do zawiasów mi chodziły o to, że za długie są pojedyncze rurki, powinny być krótkie a więcej. Sama długość zawiasu może i była dobra.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Dziękuje za komentarz, zawiasów już raczej nie będę zmieniał, za to zmieniłem zderzak, gdyś to co zrobiłem wcześniej nie było najlepsze:

50.jpg

to co na razie wyskrobałem:

h3.jpg

h4.jpg

h6.jpg

h5.jpg

zrobiłem także siłowniki hamulcowe do naczepy od podstaw:

h2.jpg

h1.jpg

i zaczynam wnętrze sleepera, drzwi mają wyglądać tak:

h9.jpg

na razie wyglądają tak:

h8.jpg

h7.jpg

 

Mile widziane komentarze i rady

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Kolejne rzeczy które można pokazać:

Dodałem brakujące nity na spoilerze dachowym, co prawda przesadziłem trochę z wielkością le chyba już tak zostanie.

qw2.jpg

qw1.jpg

73218333.jpg

 

Pobawiłem się też trochę przy reflektorach, dodałem przewody od migaczy coś ala żarówka oraz usunąłem chrom.

qw3.jpg

 

Zacząłem robić też zawieszenie naczepy, pierwsze kształty już widać trzeba będzie pobawić się teraz szczegółami:

qw4.jpg

qw5.jpg

 

Życzę miłej i udanej majówki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo fajna relacja z budowy. Obserwuję już ten temat jakiś czas i nie mogę się doczekać etapu końcowego. Powodzenia

 

Też bym chciał doczekać efektu końcowego, ale ja się nie spieszę, pełen chillout. Dziękuje za odpowiedzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I to jest właściwy sposób - chociaż dobrze widzieć kolejny upgrade! Powodzenia i do następnego razu

 

Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.