Skocz do zawartości

Peterbilt 377 + Trailer Tank


Grubyjg

Rekomendowane odpowiedzi

Będziesz montował jakiś bardziej skomplikowany system oświetlenia z tysiącami żarówek (kierunkowskazy, światła długie krótki, oświetlenie kabiny) czy tylko białe przód i czerwone tył?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 295
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Ciekawe rozwiązanie z tymi kablami pomysłowe

 

Nie u mnie będą z przodu białe, z tylu czerwone, z boku 4 pomarańczowe + Oświetlenie naczepy. Dziękuje za odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To moze jakas rada jak powinno sie to robic poprawnie? Sam jestem ciekaw, poniewaz nigdy nie probowalem brudzenia. Co moge napisac to to, ze silnik mi sie bardziej podoba niz sama rama, ale i rama tez nie jest najgorsza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie pędzel był mokry, jak stoi na półce to nie rzuca się to tak w oczy jak na zdjęciach. Poza tym większość i tak będzie zasłonięta. W przyszłości wyjdzie na pewno lepiej, aczkolwiek ja jestem zadowolony z efektu. Dziękuje za odpowiedzi i podpowiedzi .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rada - jak już brudzisz to zaczynaj od washa - mocno rozcieńczona farba o konsystencji brudnej wody. Wash może być olejny albo akrylowy - wedle uznania.

Na czarną ramę kładł bym różne odcienie brązu - od bardzo ciemnego na początku po piaskowy na samym końcu. maczaj pędzelek ( koniecznie ostro zakończony) i wpuszczaj w/w wash'a w zagłębienia na ramie. I teraz tak:

1. Ciemnym brązem możesz zapuścić wszystkie zagłębienia ( pionowe i poziome,okrągłe itd) jakie są na ramie. To będzie podstawa Twojego brudzenia.

W miejscach takich jak wewnętrzne płaskie strony podłużnic ( w miejscach ich łączenia z poprzeczkami ramy lub wystającymi elementami osprzętu ) zrobić coś w stylu małych kałuż z tego brudnego brązu - będą to większe złogi brudu w tzw zakamarkach, których często nie da się łato wymyć.

2. Jaśniejszym brązem pozapuszczaj miejscowo te same elementy co wyżej ciemnym brązem. Chodzi o nadanie zróżnicowania kolorystycznego brudu oraz o nadanie złudzenia, że ów truck jeździł po różnych drogach w różnych klimatach.

3. Najjaśniejszym brązem pozapuszczaj tylko zakamarki - ale tak by było widać poprzednie warstwy ( coś jak poziomy przekrój warstw ziemi).

4. Na koniec dodał bym trochę piaskowego - i tu masz wybór - albo farba, albo pigment. Lepszy jest pigment gdyż możesz łatwiej poprawić brudzenie.

Jeżeli nie chcesz kupować pigmentu jakiejś firmy ( cena, ilość, itd ) to przejdź się do sklepu dla plastyków, kup tam suche pastele na sztuki, sproszkuj w domu, przesiej przez sito o malutkich oczkach ( aby został sam najdrobniejszy pył) i nakładaj punktowo w miejsca gdzie ów piach mógłby się zgromadzić - a więc szczeliny i zakamarki. Tylko z umiarem - pamiętaj że ten truck jednaj jeździ.

Aby pigment był trwały i nie złaził pod palcem możesz użyć tzw fixera kupnego ( MIG< Vallejo, i inne firmy mają go w ofercie), lub użyć spirytusu albo "białego spirytusu" ( do dostania w sklepach dla plastyków).

Nakładasz to pędzlem w miejsca gdzie nakładałeś pigment - delikatnie, tak by zalać pigment bez uszkadzania go. Czekasz aż wyschnie i ... masz skończone brudzenie.

 

Tyle ode mnie, oczywiście dobór kolorów jak i sposób brudzenia niech każdy dobiera sobie jak chce - ja podałem tylko przykład

 

Pozdrawiam

Messer

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... Tyle ode mnie, oczywiście dobór kolorów jak i sposób brudzenia niech każdy dobiera sobie jak chce - ja podałem tylko przykład

Pozdrawiam

Messer

 

Bardzo dziękuje za wyczerpujący opis, na pewno się zastosuje i spróbuje poprawić to jeszcze.

 

 

GrubyjgPisałem ci na PW, czemu się nie zastosowałeś

 

Zastosować to może i próbowałem ale człowiek głupi uczy się na własnych błędach.

 

Dziękuje za pomoc, teraz do składnicy harcerskiej sprawdzić czy mają pigmenty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Witam.

 

Rama na razie czeka na chęci do roboty, w międzyczasie zacząłem ramę naczepy, wiem widzieliście bardziej proste, ale ja jestem zadowolony z efektu:

DSC01117.jpg

DSC01120.jpg

 

Na dzień dzisiejszy jest już rama naczepy sklejona, co najważniejsze jest w miarę prosta. Na dniach wrzucę zdjęcia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć!

Czy dobrze widzę, że ramę robiłeś z laminatu na włóknie szklanym? Taka rama na pewno będzie bardzo mocna, ale czym to szpachlować? Przede wszystkim uważaj na pył, który powstaje przy szlifowaniu tego, podobno jest silnie rakotwórczy. Ze względu na te dwa powody (szpachlowanie + pył) ja bym wybrał polistyren jako materiał. Ale to ja... Życzę powodzenia w dalszych pracach i pozdrawiam

 

Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jest to laminat, nawet nie wiedziałem że jest trujący . W takim razie zmienię materiał. Rama jest już praktycznie sklejona i po szpachlowana (szpachlowałem super glu). Jak będzie lepsza pogoda to wrzucę fotki, bo na razie ciemno jak w nocy. Szkoda laminat tak fajnie się obrabia. Dziękuje za ostrzeżenie, skorzystam z rady .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć!

Jesli to się dobrze obrabia, to niema co zmieniać. Trzeba tylko uważać na ten pył - i to dotyczy także wszystkich części żywicznych. Zasada jest taka, że do tych części nie używamy narzędzi elektrycznych (frezarki itp.), a szlifowanie prowadzimy na mokro - wtedy pył sobie popłynie do kanalizacji, a tam już nie jest taki groźny. Jeśli ten materiał działa, to nic tylko używać. Pozdrawiam i powodzenia

 

Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Witam

 

Mała aktualizacja:

przerobione boczne osłony, musiałem usunąć otwór od kominów, ma wyglądać to tak:

80072959.jpg

a na razie jest tak:

r1-1.jpg

r2-1.jpg

r3-1.jpg

Poza tym pomalowałem przednią atrapę (najprawdopodobniej dostanie kalke i już tak zostanie):

gril2.jpg

gril1.jpg

Pracuję teraz nad wnętrzem na razie jest łóżko, na malowanie czekają szafki.

DSC00084.jpg

DSC00083.jpg

Kilka drobiazgów do schowków i kabiny:

młotki:

DSC00120.jpg

klucze:

DSC00124.jpg

kubeczki:

DSC00114.jpg

DSC00130.jpg

Przepraszam za jakość zdjęć ale nie mam aparatu, i zdjęcia robione telefonem.

Mile widziane opinie, miłego dnia życzę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podłącze się pod wyrazy zachwytu nad narzędziami - są świetne. Kubki też konkretne, ale czy oby nie za "więzienne?" ;] Łóżeczko - miodzio, i tylko mam nadzieje, że przy skończonym modelu będzie można łatwo wszędzie zajrzeć, żeby docenić te detale.

 

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedy pojazd zacznie nabierać kształtów?

 

On w sumie już jakieś kształty ma, ponieważ rama jest niemal skończona, nie mam tylko jak tego pokazać, bo nie mam aparatu.

 

Może i trochę więzienne ale za to się nie stłuką, a dostęp będzie bo nie będę przyklejał na stałe dachu,

 

Dziękuje za miłe słowa i opinie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

RapToWny dziękuje za miłe słowa .

 

Po szlifowaniu i podkładzie okazało się że trzeba jeszcze raz szpachlować:

DSC00090.jpg

DSC00089.jpg

DSC00083-1.jpg

 

Gdyby wszystko wychodziło za pierwszym razem to modelarstwo było by nudnym zajęciem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No kolego jak na pierwszy model to po prostu

Gdyby wszystko wychodziło za pierwszym razem to modelarstwo było by nudnym zajęciem.

Zależy, jeden robi po to żeby robić a drugi robi żeby stało na półce, ja osobiście lubię oba

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Karol_Max dzięki za miłe słowa motywują one do pracy.

 

Fotka którą podesłał mi copycat natchnęła mnie i oto rezultaty:

4940223-R1-008-2A.jpg

DSC00083-2.jpg

DSC00087.jpg

DSC00088.jpg

DSC00093.jpg

DSC00105.jpg

 

To na razie tyle. Życzę miłego popołudnia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.