Skocz do zawartości

Peterbilt 377 + Trailer Tank


Grubyjg

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Dziękuje za odpowiedzi, w rzeczywistości nie wygląda tak źle, grubość taka zostanie bo cieńsze nie utrzymują kształtu, szerokość tego miedzianego druciku to 0,4mm.

A to moje próby ze smarami (uważam ze zakończone sukcesem), w przyszłym tygodniu coś pobrudzę. Fotka przed wyschnięciem:

DSC00066.jpg

i po wyschnięciu:

DSC00070.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 295
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Jakie składniki użyłeś do wykonania smaru?

 

Wykonałem to z przepisu który podał copycat (na 9 stronie).

... Pomysł ze smarem popieram, ale nie mieszać humbrola i wikolu. Może i to zadziała, ale są to dwa specyfiki rozcieńczane różnymi rozpuszczalnikami. Więc wg mojego przeczucia nie pasują do siebie. Będziesz potrzebował spoiny (wikol, akryl), barwnika(farba pactra, valejo), faktury (pigment, ja używam gipsu). Jak widać wszystko działa na wodę ...

 

Użyłem:

-Czarnej matowej pactry

-niebieskiej pactry

-klej uniwersalny wamodu DSC_6575_150_150.jpg

 

Na klej dałem 2-3 krople farby i zmieszałem.

To wsio.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kratki na desce powinny być czarne, a nie srebrne. To że są na biało na kalce to tylko zabieg drukarski. Zdaje się że robisz otwierane drzwi, scratch cysterny, a tu kalka zamiast normalnej deski rozdzielczej. Jak to?

Używam znacznie cieńszych drucików miedzianych, raz że je widać, dwa że trzymają kształt. Zdejmij izolację, bo to ona wszystko psuje. Przysłowiowy kabel do żelazka jest zrobiony z linki (zwijanych cienkich drucików), wystarczy się do nich dobrać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kratki na desce powinny być czarne, a nie srebrne. To że są na biało na kalce to tylko zabieg drukarski.

 

Nieprawda, wzorowałem się na tym zdjęciu:

97160129_16thumb_550x410.jpg

 

Zdaje się że robisz otwierane drzwi, scratch cysterny, a tu kalka zamiast normalnej deski rozdzielczej. Jak to?

Prawda robię otwierane drzwi, ale jeszcze nie czuję się na siłach żeby pomalować zegary .

 

Używam znacznie cieńszych drucików miedzianych, raz że je widać, dwa że trzymają kształt. Zdejmij izolację, bo to ona wszystko psuje. Przysłowiowy kabel do żelazka jest zrobiony z linki (zwijanych cienkich drucików), wystarczy się do nich dobrać.

 

Zobaczymy, nie miałem druciku który był odpowiedni, miałem albo bardzo cieniutki albo za gruby, jak mi wpadnie w ręce cieńszy to poprawie. A na tym izolacji nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Witam.

 

Troszkę popracowałem przy modelu, zrobiłem i pobrudziłem ss, wkleiłem deskę na podłogę, pomalowałem ramę( wkrótce fotki, czekam aż wyschnie). Na razie tylko fotki ss bo nie mam aparatu, fotki z telefonu.

kolo1.jpg

kolo2.jpg

KOLO3.jpg

kolo4.jpg

 

I mam pytanka co do przewodów łączących ciągnik z naczepą:

1) Ile ich ma być?

2) Jakie maja być ich kolory?

3) I jak macie jakieś zdjęcia ich mocowania, albo jak je znaleźć( co wpisać) bo znalazłem tylko takie z daleka na których mało widać?

 

Pytania może głupie ale przeglądając zdjęcia w necie to jest ich od 3 do nawet 5 i kolory też są różne.

 

EDIT.

Z nudów dorobiłem jeszcze linki, długa trafi do schowka w sleeper e a krótsza zostanie wykorzystana przy przewodach łączących ciągnik z naczepą. Prosiłbym o odpowiedzi na pytania z góry

linka1.jpg

linka2.jpg

linka3.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Tak na dzień dzisiejszy prezentuje się wnętrze:

DSC00063.jpg

DSC00073.jpg

 

 

Powielam pytanka co do przewodów łączących ciągnik z naczepą:

1) Ile ich ma być?

2) Jakie maja być ich kolory?

3) I jak macie jakieś zdjęcia ich mocowania, albo jak je znaleźć( co wpisać) bo znalazłem tylko takie z daleka na których mało widać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do końca to nie wiem ale na zdjęciach widywałem takie listwy. Widziałem też gniazda w sleeperach.

4940223-R1-008-2A.jpg

Tankstraps.jpg

Picture1496copy.jpg

Kolor sam się u siebie zastanawiałem czy 3 czarne to nie jest błąd, jeden z kabli wyglądał na czerwony mocno zabrudzony. Tu jak widać są czarny niebieski czerwony.

6895372_c.jpg

Możesz je powiesić na sprężynie.

45f.JPG

1998_Peterbilt_379_purple_011.jpg

Słabo szukałeś. Wiele fajnych rozwiązań jest na necie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć!

Rzeczywiście, wnętrze kabiny bardzo ładne, nawet materiał na fotelach doskonale zadziałał, mimo, że jego splot jest trochę gruby w zbliżeniu.

 

Jeśli chodzi o przewody, to pozwolę sobie wrzucić tu następujący obrazek:

 

SAEfeb99p1-vi.jpg

 

Gdyby ktoś się uważnie przyjrzał schematowi na dole, będzie jasne, że do podłączenia przyczepy są potrzebne dwa przewody powietrzne (do hamowania hamulcem głównym i do odhamowania hamulca postojowego), a także, czego już nie ma na schemacie, wielożyłowy przewód elektryczny, żeby sterować przynajmniej oświetleniem naczepy.

 

A ja pozdrawiam i życzę powodzenia w dalszych pracach

 

Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Bardzo dziękuje za mile słowa i porady.

Słabo szukałeś. Wiele fajnych rozwiązań jest na necie.

 

Szukać szukałem długo ale nie wiedziałem jak to nazwać po polsku a co dopiero po angielsku. Dziękuje za te zdjęcia przydadzą się i to bardzo.

 

Wielkamucha niestety drewno to nie moja zasługa bo to kalkomania.

 

pmroczko dziękuje za dokładne wyjaśnienie tematu, ja zastosuje 3 przewody.

 

Czyli jeśli chodzi o kolorystykę to nie ma reguły?

Teraz się zajmę gniazdami a w weekend uzbroję ramę i postaram dodać fotki.

Pozdrawiam i życzę miłego dnia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Truckerek93 dziękuje za wyjaśnienie.

 

Pobrudziłem siodło teraz prezentuje się tak:

11.jpg

12.jpg

13.jpg

14.jpg

15.jpg

16.jpg

17.jpg

18.jpg

I mam pytanko czy jak zastosuję takie oznakowanie to będzie dobrze(Przewóz chemikali)?

http://www.labelmaster.com/custom/Placards/index.cfm?HC=3&UN=1203Mile widziane komentarze. Życzę miłego wieczoru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Witam po dłuższej przerwie.

 

Mimo że długo nie pisałem to nie znaczy że nic się nie działo, rama jest już pomalowana, pobrudzona, częściowo uzbrojona, jednak niema aparatu by foty robić . Na razie zdjęcia są zderzaka i rur układu wydechowego.

Zderzak:

50.jpg

DSC00939.jpg

Gołym okiem nie widać skórki pomarańczy.

Gaśnica która znajdzie się w schowku w sleeperze:

DSC00944.jpg

I elementy układu wydechowego, układ jest przerobiony gdyż kominy będą za sleeperem tak jak poniżej:

80073027.jpg

DSC00946.jpg

DSC00947.jpg

 

Wciągu 2tyg postaram się wrzucić fotki ramy, mam nadzieje że będą lepszej jakości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta przyrdzewiona rura wydechowa bardzo mi sie podoba. Powodzenia w dalszych pracach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Dzisiaj wrzucę fotki blachy z kablami łączącymi ciągnik z przyczepą. Uznałem że mój petek nie będzie miał ABS więc są 3 przewody:

l1.jpg

l4.jpg

l5.jpg

l2.jpg

 

Kabelki mają również dostarczać prąd z baterii (znajdującej się w naczepie, do oświetlenia ciągnika) więc końcówki wyglądają jak wyglądają, ale wchodzą prawie na maksa w styk (styk będzie wbudowany w ściance naczepy). Wygląda to mniej więcej tak:

l3.jpg

Więc widoczna będzie tylko mała część. Jutro wrzucę fotki ramy. Mile widziane podpowiedzi. Życzę miłego wieczoru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.