Skocz do zawartości

Peterbilt 377 + Trailer Tank


Grubyjg

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Szkoła się zaczęła i znów czasu brak, ale coś tam dłubie . Pomalowałem amortyzatory i trochę pobrudziłem, jakość nie powala ale mi pasuje. A poza tym mam pytanko ale to niżej, teraz foty amortyzatorów:

amor1.jpg

amor2.jpg

amor3.jpg

 

A teraz pytanko czy mogę użyć tego jako poduchy do naczepy?

pod2.jpg

pod3.jpg

pod1.jpg

 

i znowu zapytam czy może mi ktoś podać długość ramy i rozstaw między osiami w naczepie cysternie od revella?

 

Liczę no opinie i odpowiedzi na pytania.

Miłego dnia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 295
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Cześć!

Co to za wynalazek? Wygląda dobrze. Nie wiem czy występują poduszki o akurat takim kształcie, ale na pierwszy rzut oka może być.

 

Pozdrawiam

 

Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja chyba wiem skąd te poduchy, z cd-rom.... prawdę mówię?

 

Tak, mają za zadanie minimalizować drgania w napędzie CD/DVD.

 

Ale kolega chce je użyć do naczepy, a może ma jakąś starsza jeszcze na resorach, i chce zmienić zawieche.

 

Naczepę chcę zrobić od podstaw, dlatego potrzebuję wymiary ramy i rozstaw osi, zebrałem sporą dokumentację zdjęciową ale nic o dokładnych wymiarach(słaby anielski).

 

Dziękuje za odpowiedzi. Liczę ze ktoś poda mi wymiary tych elementów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ach te naczepy... Znaleźć jakąś porządną i jeszcze amerykańską to przynajmniej jak piątka w totka... Powodzenia i pozdrawiam

 

Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsza jest rzeczywiście z Korei, druga nie wiem, ale wpadłem dzisiaj na fajny wątek. Pewien Francuz o polsko brzmiącym nazwisku zrobił cysternę do przewozu chemikalii.

pw32.jpg

zdjęcie pochodzi ze stronki

http://www.basketsbythebrowns.com/tcm/2011/March%2011%20IP/March11IP.htm

 

idąc tym tropem znalazłem jego wątek warsztatowy

 

http://www.modelcarsmag.com/forums/index.php?showtopic=37500

 

Jak się można doczytać dawcą części zawieszenia, rur był zestaw AMT. W tekście jest też kilka linków do galerii z cysternami innych osób. Polecam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

copycat dziękuje za link, aczkolwiek już się na niego natknąłem, ale dzięki za pamięć o moim wątku .

 

Dodam jeszcze taki link z modelem cysterny może komuś się przyda:

Brenner Chemical Tanker Model

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Jednak nie wykorzystam tych gumowych poduch, zrobiłem nowe poduchy z guzików. Co się będe rozpisywał efekty:

podu4.jpg

podu3.jpg

podu2.jpg

podu1.jpg

 

Jak wyszło? Życzę miłego wieczoru .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląda dobrze, ale trzeba popracować nad kolorem - na razie są zbyt czarne. Jakby je trochę pocieniować, to może nawet łączenia pomiędzy warstwami mogą wyjść na dobre - bo ich zaszpachlowanie na 100% głądko może być ciężkie. Pozdrawiam i powodzenia w dalszych pracach

 

Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląda dobrze, ale trzeba popracować nad kolorem - na razie są zbyt czarne. Jakby je trochę pocieniować, to może nawet łączenia pomiędzy warstwami mogą wyjść na dobre - bo ich zaszpachlowanie na 100% głądko może być ciężkie. Pozdrawiam i powodzenia w dalszych pracach

 

Paweł

 

Myślę że 2-3 szpachlowania i będzie O.K. A potem mat i po rybach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam dziękuje za podpowiedzi.

 

pmroczko co jest za czarne? Tam jeszcze nic nie było malowane, a ta czarna poducha to goły plastik jak napisał Sandi.

 

Mark666 na początku myślałem żeby tak zostawić ale posłucham Ciebie i jeszcze raz po szpachluję.

 

Sandi masz racje to goły plastik.

 

Dziękuje za odpowiedzi. Życzę miłego wieczoru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grubyjg - co mogę powiedzieć... Zobaczyłem coś czego nie ma! To się często zdarza... Starość nie radość! Ale może to Cię zmotywuje, żeby lepiej oświetlac fotografowane obiekty A do malowania poduszek polecam kolor 32 Humbrola albo 77 Gunze - tak, żeby nie były czarne. Pozdrawiam i życzę powodzenia

 

Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pmroczko no niestety fotki takie są i chyba lepsze nie będą, są robione telefonem. A kolor będzie najprawdopodobniej z pactry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy chodzi ci akurat o czarny mat. Jeśli tak to malowałem nim rame w dafie i rame w petku. Naprawdew mogę polecić. Powiem więcej malowałem nim bez podkładu i wystarczyła tylko jedna warstwa, nie kładłem tylko na czarny plastik ale też na kolorowe kable biały plastik i wiele innych dorobionych części. Do dzisiaj nie mam z nim problemów nie odpada itd, mimo, że nie kładłem bezbarwnego. Nie wiem jak ty ja psikałem aerkiem. Co fakt to fakt wyszedł on czarny jak węgiel, ale jak chcesz to możesz go pocieniować pastelami i efekt będzie ten sam. A maluje się spoko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Witam po świętach.

 

Niewiele ale się coś ruszyło, deska pomalowana i czeka na zamontowanie oto efekty:

deska2.jpg

deska1.jpg

 

Kabel od CB jest w rzeczywistości bordowy.

Zrobiłem też SS na przednią oś ale schną fotki może jutro. Mile widziane komentarze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takto czasem bywa, że nieraz nie da się wszystkiego odnieść do skali modelu. Lub jeśli się da nie przynosi to porządanych efektów. Moim zdaniem kabelek może zostać. Jestem za.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.