Skocz do zawartości

MAN F2000 ITALERI 1/24


Mark666

Rekomendowane odpowiedzi

Tyle już tu było tych Mańków, że nie wiem czy dorzucać kolejnego ? .

 

A niech tam , będzie do kolekcji. Rozpoczęty jakiś czas temu i przerwany ( H.D. WLA) a teraz wracam do niego. Malowanie niekonwencjonalne. A oto dotychczasowy postęp prac.

 

7fd3c33c4b81bfd8med.jpg

 

Może dobrze nie widać ale to co jest zakreślone flamastrem ma być malowane alkladem Chrom.

 

2ee67410eae4a59fmed.jpg d1d24744786508a1med.jpg eecdb064014cf7a1med.jpg 0051a089f89b0cd5med.jpg cec761e850603118med.jpg cba731a49f62e320med.jpg fd8ec566988c7573med.jpg 046f3999154d09c1med.jpg 2e2639fe035ebbefmed.jpg 9f5a5d4b3c8da936med.jpg 14bc64a9160d32e0med.jpg c8dbc336c558343dmed.jpg 1b3d0452d5713d11med.jpg ccd127c59bdb29cdmed.jpg 3444aef1ef348699med.jpg 8c6a2c480624ad83med.jpg 5b304030f7852659med.jpg 80323d6aad9768b3med.jpg

 

Roboty jeszcze duuuużo , ale w miarę postępu będą aktualki. Docelowy kolor kabiny to : czarny albo zwykły połysk + lakier bezb. albo czarny metalic . Wnętrze kabiny-- biały połysk, pulpit biały mat, leżanka i ścianka do której jest przymocowana-- bardzo jasny szary. Podłoga-- ciemny szary. Fotele-- biała skóra albo biały welur ( przydał by się biały flok)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 57
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Malowanie, przyznam niecodzienne . Tylko nie zrób takiego byka jak inni robią i pomaluj wkłady przednich lamp na czarno .

 

Pozdrawiam

 

Cały dolny pas jest już po alkladzie, więc czy chciał czy nie wszystko będzie jak w książce napisano

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawy kolor wybrales na silnik i musze powiedziec, ze bardzo mi sie on podoba. Mam nadzieje, ze dodasz troche szczegolow jak np. malowanie filtra oleju na inny kolor no i jedna jeszcze rzecz, ktora sie rzuca w oczy - kolektor wydechowy w rzeczywistosci nigdy nie jest malowany. Sugeruje pociagnac go jakas farbka w odcieniu stalowym, albo "pordzewic".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawy kolor wybrales na silnik i musze powiedziec, ze bardzo mi sie on podoba. Mam nadzieje, ze dodasz troche szczegolow jak np. malowanie filtra oleju na inny kolor no i jedna jeszcze rzecz, ktora sie rzuca w oczy - kolektor wydechowy w rzeczywistosci nigdy nie jest malowany. Sugeruje pociagnac go jakas farbka w odcieniu stalowym, albo "pordzewic".

 

Oczywiście, to jest dopiero sam blok, jakiś osprzęt jeszcze będzie , może nawet przewody paliwowe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mała aktualizacja. Wszystkie części w czarnym podkładzie otrzymały kolor chrome. Kasta po uzupełnieniu w spojler jest po kolejnej warstwie podkładu. Rama po malowaniu docelowym kolorem. Przede mną poprawki, okablowanie

 

17913f80ab1ca038med.jpg f0aca056806258f5med.jpg 0dd7f012ab678277med.jpg 9c9f080a1f4fa68cmed.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mała aktualizacja. Wszystkie części w czarnym podkładzie otrzymały kolor chrome.

 

Jaka to marka tego spreiu?, odcień? Wygląda na ładnie pomalowane, ale zdjęcie jest zrobione z dużej odległości ciężko ocenić.

 

Okablowanie wzorujesz się na jakiś zdjęciach?

 

Następnym razem, porób fotki ze zbliżeniami i szczegółami ramy

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mała aktualizacja. Wszystkie części w czarnym podkładzie otrzymały kolor chrome.

 

Jaka to marka tego spreiu?, odcień? Wygląda na ładnie pomalowane, ale zdjęcie jest zrobione z dużej odległości ciężko ocenić.

 

Okablowanie wzorujesz się na jakiś zdjęciach?

 

Przecież Mark666 napisał Alclad Chrome. Nie jest to sprej.

 

A co masz na myśli pisząc okablowanie, skoro nigdzie nie ma kabli

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega Bartek.X mnie wyprzedził.

 

Źle to z formułowałem, dokładnie tak jak pisze Trucknology ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mała aktualizacja. Wszystkie części w czarnym podkładzie otrzymały kolor chrome.

 

Jaka to marka tego spreiu?, odcień? Wygląda na ładnie pomalowane, ale zdjęcie jest zrobione z dużej odległości ciężko ocenić.

 

Okablowanie wzorujesz się na jakiś zdjęciach?

 

Następnym razem, porób fotki ze zbliżeniami i szczegółami ramy

 

Pozdrawiam.

 

http://www.jadarhobby.pl/alclad-chrome-lexan-butelka-30ml-p-15338.html?osCsid=0f1d08628fc0235ed861b4891e1f79db

To jest ten Chrome Silver. Na razie nie mam jakiś konkretnych schematów na okablowanie , ale coś wymyślę i będą zbliżenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mała aktualizacja. Podwozie nabiera kształtów. Jeszcze instalacja elektryczna, tylna obudowa którą musiałem poprawić przez swoje niedopatrzenie. Kabina wreszcie zaczęła mieć połysk, jeszcze 2-3 warstwy clearu i zacznę montaż zespołu.

 

702f2e80c62123a9med.jpg dc4474b69a382e93med.jpg b410e703a097d986med.jpg 3b3a3c6e16256b1emed.jpg 6aa1719b8238ad1cmed.jpg 63355eb56ada4563med.jpg 4a51dcabdff9127fmed.jpg 68de78ea9d494fb4med.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląda to bardzo ciekawie, mam pytanko - z czego przewody i jakiej grubości?

 

Podoba mi się to połączenie kolorków

 

Pozdrawiam

Messer

Przewody to jakieś głośnikowe kable kupowane w elektronicznym sklepie ale nie wykorzystane. Grubość to prawie 1mm może ciut za grube ale takie mam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki:)

Mam ale co do turbo, mogles jej zimnej czesci nie przyrdzewiac tak samo jak ciepla.

Dokładnie, zimna turbina nie rdzewieje tak jak ciepła. Brakuje mi pomalowanych obejm na przewodach gumowych, a tak to silnik jak i reszta wygląda cacy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki:)

Mam ale co do turbo, mogles jej zimnej czesci nie przyrdzewiac tak samo jak ciepla.

Dokładnie, zimna turbina nie rdzewieje tak jak ciepła. Brakuje mi pomalowanych obejm na przewodach gumowych, a tak to silnik jak i reszta wygląda cacy

 

Dziękuję Andrzeju, ale jeszcze mi do Ciebie daleko Ten niuans można jeszcze zmienić ( turbina i opaski) Ja jestem tylko trolejbusiarzem i cięzarówki są mi troszkę nieznane, patrząc z boku na turbinę --która jest zimna prawa czy lewa ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

która jest zimna prawa czy lewa ?

 

Zimna będzie ta po prawej

A co do reszty prac, to powiem ze mi się podoba.

Czekam tylko na jakąś grubszą przymiarkę.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

która jest zimna prawa czy lewa ?

 

Zimna będzie ta po prawej

A co do reszty prac, to powiem ze mi się podoba.

Czekam tylko na jakąś grubszą przymiarkę.

 

Pozdrawiam.

 

Schnie mi na razie kabina i to trzyma wszystko. Dzięki za info

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciemność, ciemność widzę

Musisz odczekać do jutra i w tedy porobić fotki, bo teraz lampa skutecznie uniemożliwia jaką kolwiek dogłębszą ocenę jakości lakieru

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.