Skocz do zawartości

Churhill N.A.75 Italeri/Esci + Modell Trans 1/72


temir 2

Rekomendowane odpowiedzi

np. z mostem

Tego niestety akurat nie posiadam

Pozdrawiam!

 

Konwersje Modell Trans do Churchilli:

 

MT72065.jpg

MT 72065 - 'Churchill' Mk. IV (NA) 75 mm. (konw. ESCI/Italeri) - 33,00 zł

 

MT72067.jpg

MT 72067 - 'Churchill' Mk.IV (konw. ESCI/Italeri) - 33,00 zł

 

MT72070.jpg

MT 72070 - rury wydechowe desantowe do czołgu 'Churchill' - 29,00 zł

 

MT72076.jpg

MT 72076 - most 30 ft. No.2 do 'Churchill'a' (konw. ESCI/Italeri) - 87,00 zł

 

MT72079.jpg

MT 72079 - wieża i dodatki do 'Churchill'a' Mk.IV AVRE cena: 33,00 zł

 

--------------

Wszystkie:

 

MT 72064 - 'Churchill' Mk. IV 6pdr (57 mm) (konw. ESCI/Italeri) - 33,00 zł

MT 72065 - 'Churchill' Mk. IV (NA) 75 mm. (konw. ESCI/Italeri) - 33,00 zł

MT 72067 - 'Churchill' Mk.IV (konw. ESCI/Italeri) - 33,00 zł

MT 72068 - 'Churchill' Mk.VII (konw. ESCI/Italeri) - 44,00 zł

MT 72069 - 'Churchill' Mk.VII Crockodile (konw. ESCI/Italeri) - 58,00 zł

MT 72070 - rury wydechowe desantowe do czołgu 'Churchill' - 29,00 zł

MT 72079 - wieża i dodatki do 'Churchill'a' Mk.IV AVRE cena: 33,00 z

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Termin jak mnie pamięć nie zawodzi to kadłubowy km też powinien być made in USA

 

Przyznaję że kwestia pt. "dwa w jednym" też trochę mnie frapowała więc należy się parę słów wyjaśnienia:

Budując model jakiegoś pojazdu staram się by na ile to tylko jest możliwe przedstawiał istniejący egzemplarz (co nie zawsze się udaje ) i był najbardziej w stosunku do niego zbliżony (rzecz jasna w granicach rozsądku ). By to osiągnąć przy budowie posiłkuję się fotografiami (np. wyłowionymi z netu) interesującego mnie osobnika.

"Churchill" to nie taki np. "Tygrys" i niestety nadal pozostaje pojazdem nieco pomijanym a co za tym idzie trudno o publikacje na jego temat czy zdjęcia a tym bardziej tak mocno "endemicznej" wersji jak N.A.75

Pytanie dwa "Browningi" czy "Brownig" + "Besa" :

Nieliczne fotki przedstawiają inkryminowany pojazd "w marszu" gdzie ów szczegół zakryty jest pokrowcem lub poprostu w ujęciu na którym jest to niewidoczne

 

th_Untitled-2-1.jpg

 

Ale bądźmy dobrej myśli :

Oto "AUDACIOUS" na planszy barwnej z wyd. "Osprey Vanguard":

 

th_Untitled-1-3.jpg

 

...ale z planszami różnie bywa - najlepiej o fotograficzną "kontrasygnatę" - i tu trafiłem fotkę pojazdu gdzie wyraźnie widoczne jest jarzmo "Besy" (wyd.Broniekollekcjia):

 

th_Untitled-1-5-copy.jpg

 

Oczywiście istnieje możliwość że dżemojady wtłoczyli "Browninga" w owo jarzmo ale wyszedłem z założenia że wątpliwości świadczą na rzecz oskarżonego i tak więc w kadłubie zostanie "Besa" a w wieży "Browning".

Amen .

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Churchill" to nie taki np. "Tygrys" i niestety nadal pozostaje pojazdem nieco pomijanym a co za tym idzie trudno o publikacje na jego temat czy zdjęcia a tym bardziej tak mocno "endemicznej" wersji jak N.A.75

 

 

Nie tylko Ty masz taki problem i nie tylko z tym czołgiem. Już nie mogę patrzyć na kolejne publikacje o Panterach i Tygrysach we wszystkich możliwych podpodpodwersjach. A znajdź na ten przykład coś ciekawego na temat takiego M3A1... :/ Niby taki popularny czołg w czasie wojny...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed drugim brudzeniem i syfieniem model bardziej mi się podobał, ale to tylko moje prywatne zdanie, bo nie lubię "ulepionych" błotem modeli.

 

pozdrawiam

Grzesiek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czekam z niecierpliwością na efekt końcowy. Błocenie wygląda zapewne zupełnie inaczej niż na zdjęciu - wiem z doświadczenia bo widziałem modele temira na żywo.

 

Może przetrzyj mu jeszcze na srebrno wypukłości na ogniwach gąsienic. I zrób podstawkę!!! :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Na początek mała skrzynka odpowiedzi:

 

Przed drugim brudzeniem i syfieniem model bardziej mi się podobał

 

Byłby za sterylny.

 

nie lubię "ulepionych" błotem modeli

 

Ja też ale tylko takich w których jest to takie "bezumne", na chybił trafił - tutaj wynika to z pewnego zamysłu i kontekstu o czym niżej.

 

Może przetrzyj mu jeszcze na srebrno wypukłości na ogniwach gąsienic

 

Przetarłem grafitem - srebrny imitujący świeżo otarty, "surowy" metal pasuje mi bardziej do podłoża w "trybie miejskim" czyli np. bruku czy asfaltu lub mocno kamienistego .

 

zrób podstawkę

 

Przejdźmy więc od spraw wzniosłych do bardziej "przyziemnych" czyli pierwsza przymiarka do prac gruntowych :

 

th_100_4723_filtered.jpg

 

...i obrazek z modelem:

 

th_100_4724_filtered.jpg

th_100_4725_filtered.jpg

 

Jest to jak na razie wstępna przymiarka: kolejnym krokiem będzie (oczywiście po wygładzeniu krawędzi bazy) odpowiednie zabarwienie gruntu tak by syf na pojeździe korespondował z podłożem, urozmaicenie terenu poprzez dodanie "dodatków florystycznych" jak również śladów ludzkiej działalności.

 

Cdn.

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Witam!

Drobna aktualizacja tematu:

Oto owalny "placek" zmienił obrys na bardziej nieregularny, podłoże zyskało barwy docelowe, doszedł element "małej architektury" oraz nieco zieleni a koleiny wypełniły się śladami gąsienic.

 

th_100_4746_filtered.jpg

th_100_4739_filtered.jpg

th_100_4742-2_filtered.jpg

th_100_4738_filtered.jpg

th_100_4745_filtered.jpg

 

Kolejny krok to trwałe osadzenie pojazdu w gruncie i dodanie śladów ludzkiej obecności

 

Cdn.

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Widzę, że sięgnąłeś po Polaka.

 

Dokładnie tak

 

Jak robisz ślady po gąskach???

 

Robię coś na kształt "pieczątki" - pozostałe z budowy luźne ogniwa naklejam na kawałek np. ramki czy czegoś podobnego i wyciskam ślad w wilgotnym jeszcze podłożu.

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Mała aktualizacja wątku:

Żeby nie było że porzucam starego "Churchill'a" dla nowego "Twardego" ( A fe świntuchy - wasze kudłate myśli aż się materializują ale to nie to ) wrzucam fotki z przymiarką i oczekuję jakichś Waszych opinii:

 

th_100_4795_filtered.jpg

th_100_4794_filtered.jpg

 

W zamyśle ma to przypominać coś takiego:

 

th_Untitled-3copy.jpg

 

Cdn.

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Jak zobaczyłem ten uroczy murek to pomylałem o chowających się za nim szkopikach...

 

 

pewnie nic z tego

 

Na wstępie wykoncypowałem sobie to jako "wysunięte stanowisko wsparcia ogniowego" czy jak to się tam fachowo nazywa

 

Widzę, że masz smykałkę do robienia terenu.

 

Dzięki...

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.