Skocz do zawartości

Tiger I Ausf. E/H 1 1:35 Italeri


Samik

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Przedstawiam kolejny czyściutki model. Tym razem tygrysek Italerki 1:35. Zrobiony jakieś 2-3 tygodnie temu. Malowany pędzelkiem, farbkami Model Master Acryl + Pactra. Niestety piaskowa Pactra była straszna. Zamiast rozlewać się to robiły się "rtęciowe krople". Ale jakoś się w końcu udało to pomalować. Ten tygrysek będzie prawdopodobnie robił za tester do brudzenia. Szkoda mi niszczyć Abramsa. To drugi model w mojej karierze.

 

02tiger1jn6.th.jpg 02tiger2nx3.th.jpg

02tiger3se7.th.jpg 02tiger4wx1.th.jpg

02tiger5qt1.th.jpg 02tiger6lh8.th.jpg

 

 

Pozdrawiam

Samik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląda raczej jak zabawka a nie model. Pobaw się chociaż "suchym pędzlem".

Zamiast rozlewać się to robiły się "rtęciowe krople"

A odtłuściłeś model przed malowaniem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak pisałem, są to pierwsze modele po 15 letniej przerwie. Pewnie dlatego tak wyglądają, bo sklejane są zgodnie z instrukcją i bez żadnych brudzeń. Na tych pierwszych kilku chciałem sprawdzić czy będę miał ochotę sklejać dalej czy zwyczajnie mi się to znudzi. Jak na razie sklejam dalej i z każdym modelem coraz bardziej eksperymentuję. Jak wpadnę po uszy to zapewne kupię aerograf. W tej chwili wolę jednak jeszcze nie ryzykować aż takimi kosztami.

 

 

@wojtek niestety nie. Sklejałem prosto z pudła i nie wiedziałem, że trzeba coś odtłuszczać. Najdziwniejsze, że z prawie 18 farbek tylko ta jedna tak dziwnie się zachowywała.

 

@szesnastak gąsienice są pomalowane kolorem gunmetal.

 

 

A mnie jednak bardziej kręcą współczesne model czołgów. Szczególnie M1A1 Abrams.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

masz racje niektore farbki takie sa, kupilem PACTRE olive drab to byla taka rzadka ze w ogole nie kryla, a na dnie nie byla zastygnieta poprostu woda, musialem kupic nastepna...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przykładam się do kolegów weź trochu ubrudź i zrób odpryski jakieś

 

P.S. ostatnio przez PACTRE zepsułem model teraz idzie do szlifowania, taka wodnista ze same zacieki poszły a olivedrab ostatnio miałem to samo nie chciał wogóle kryć...masakra.

 

Ale odpowiedź jest jedna w polsce wszystko jest chrzczone od paliwa po farby modelarskie i rady na to nie ma. Jedyne wiarygodne farby w polsce to TAMIYA, MM, REVELL, HUMBROL

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

jak na model malowany pędzlem to jest bardzo dobrze! Farba położona równo i bez zacieków i to jest na duży plus. Poza tym model zrobiony bardzo schludnie. A na picowanie przyjdzie jeszcze czas. Nie od razu Rzym zbudowano.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

yyy, ale proponuję jednak nie wierzyć do konca pudełkom - nie ma czegoś takiego, jak Tiger E/H1. to, co pakuje italeri - to wczesny afrykański Tiger ausf. H1 - i generalnie akurat ten nie powinien być piaskowy, a zielony o ile dobrze pamiętam.

 

od standardowego "europejskiego" H1 różni się m.in. innym kształtem osłon na wydechach, innymi przednimi błotnikami, mocowaniem reflektorów, brakiem włazu ewakuacyjnego na wieży po prawej stronie (zamiast niego jest pistol - port) i kilkoma jeszcze szczegółami.

 

ale ogólnie model wyszedł fajnie - bardzo czysto i sympatycznie. rzeczywiście aż się prosi o jakieś minimalne ślady eksploatacji. chociaż z drugiej strony - jakoś tak się przyjęło, że te czołgi to zawsze takie ufaflunione, a na przykład modele samochodów z regóły są robione w stanie "salonowym" i nikt się nie czepia...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do problemów z Pactrą to ogólnie farby są o wiele gorsze niż Modelmastery. Wiem to z doświadczenia :( Kiedy byłem w modelarskim w Bytomiu to dowiedziałem się że Pactry nie prowadzą bo jest marna. A kotek jest pierwsza klasa ja bym na nim nie eksperymentował.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trafne określenie, tylko co jest leprze jabdłka czy córka ogrodnika?

jabłka=Paktra

córka ogrodnika=Model Master

 

 

Musimy pamiętać że tematem jest kotek a nie najprawdopodobniej jeden z odwiecznych dylematów.

 

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

eprze jabdłka

Jeżeli jesteś dwudziestoletnią dziewczyną, albo osiemdziesięcioletnim dziadkiem, to Twoje pytanie może mieć różne odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pactra jest o niebo lepsza od humbroli, a MM to w sumie taka "lepsza jakościowo" Pactra. Suma sumarum lubie te farbki, choć dziś używam ich tylko do malowania niewielkich powierzchni.

Model- za czysty. Niby fajnie czysto pomalowany, bez zacieków smug itp- ale czym prędzej zaczniesz ćwiczyć brudzenie, tym szybciej sie nauczysz. Weź to pod uwage podczas prac nad kolejnymi dziełami

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Kiedyś prowadziłem dość długą rozmowę na temat farbek w poznańskim sklepie modelarskim. I dowiedziałem się, że Pactra to farby Model Master ale rozlewane w Polsce. Czyli niby to samo ale tylko w innym opakowaniu.

 

Co do Tygrysa to postanowiłem nie ruszać. W rzeczywistości wygląda trochę lepiej a na zdjęciach wyszło trochę takie za jasne.

 

Pozdrawiam

Samik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...
nie wolno znęcać się nad zwierzętami, zostaw tygryska!!!!

hehehe, koleś kiedy się obudziłeś po 2 latach

 

Dołączył: 17 Sty 2009... muszę coś dodawać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląda raczej jak zabawka a nie model. Pobaw się chociaż "suchym pędzlem".

Ja bym suchy pędzel odrzucił, na tak jasnym modelu suchy pędzel musiałby być białą farbą robiony a różnica i tak była by mało widoczna, ja bym porobił po pierwsze Obicia bo fajnie by były widoczne, wash, zacieki, nie żałować gun metalu na gąskach i kurz, kurz i jeszcze raz kurz!!! Z tego modelu może wyjść jeszcze bardzo fajne cacko a jednocześnie Twój najlepszy model

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.