Skocz do zawartości

RWD - 16 (Ardpol 1/72)


Ipkinss

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

Zacząłem prace nad drugim w karierze żywicznym modelem. Jest nim RWD-16 z zestawu Ardpola. Model skleja się bardzo fajnie. Nie obyło się co prawda bez szpachli ale nie było to specjalnie uciążliwe. Po dwóch pracy mam już sklejony kadłub i skrzydła. Teraz chcę zająć się owiewką, która będzie najtrudniejszym etapem budowy. Po uporaniu się z tym elementem reszta powinna pójść łatwo. Model ma być małym odpoczynkiem po Lublinie

 

61171354.jpg

36583134.jpg

49743051.jpg

94531114.jpg

20620451.jpg

82856482.jpg

 

Pozdrawiam Ipkinss

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O kurczaki lecisz coraz mocniej po bandzie. Coraz to ciekawsze modele lądują na warsztacie. Bardzo Ci się to chwali. Jak zwykle jestem pełen uznania dla Twojej pracy i gorąco Ci kibicuję!

 

Nie wiem czy nie będzie potrzebna poprawka szpachlowania przejścia między lewym skrzydłem a kadłubem.

 

Powodzenia!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podzielam zdanie kolegi Przemka....dobrze,że to polski samolot a nie kolejny Messer itp.Robiłem go parę lat temu i to na ekspresowe zamówienie i nie miałem problemów z osłoną-jest spory nadmiar na dopasowanie a blaszka do kabiny to miodzio Chociaż stoi w pokoju rodziny to nadal miło go wspominam-Dobry model a jak wiadomo w żywicy trzeba tu i ówdzie poszpachlowac tak samo jak w "nielubianych"vacu-formach.Życzę pomyślnego ukończenia budowy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...

Ciekawy model. Mam kilka pytań, konkretnie o klej i farby (nie robiłem nigdy żywicy, więc pytania będą dość "podstawowe").

 

1. Kleisz na zwykłą kropelkę, czy kupujesz jakiś specjalny klej?

2. Jakiego podkładu uzywasz pod lakier? Czy są jakieś specjalnie przystosowane do malowania modeli żywicy, czy to nie ma znaczenia, z jakiego tworzywa jest model?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie, że postanowiłeś kontynuować projekt. Mam tylko pytanie. Czy powierzchnia po malowaniu jest gładka ? Bo na zdjęciach wygląda jakby miała na sobie delikatny meszek...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Mikele!

 

Ad.1

 

Kleję zwykłą "kropelką".

 

Ad.2

 

Jako podkład używam Mr. Surfacer'a 1200 tak samo jak do normalnych, plastikowych modeli. Wiem, że są specjalne specyfiki do żywic ale nigdy ich nie stosowałem. Aha! W tym modelu użyłem dwóch podkładów. Kadłub zabezpieczyłem Mr Surfacer'em, a skrzydła i usterzenie (ze względu na metalizer) czarną farbą błyszczącą.

 

kornik_69! Zdjęcia były robione zaraz po malunkach. Użyłem matowej farby i stąd taki efekt. Teraz kadłub jest po dwóch warstwach sidoluxu oraz po delikatnym przeszlifowaniu papierem 2500. Myślę, że jest ok

 

Aktualny stan modelu.

 

97119416.jpg

33406768.jpg

57390027.jpg

94959182.jpg

13710280.jpg

93394031.jpg

 

Pozdrawiam Ipkinss

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.