Skocz do zawartości

Mi-2 Ratownictwa Morskiego skala 1:72


Sławekb

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich!!!

 

Proszę o opinie na temat tego modelu. Zawsze jakieś dobre rady mile widziane.

 

Niestety fotograf ze mnie do bani. Zrobię zdjęcia przy dziennym świetle to to może będą lepsze.

 

Na razie przesyłam co mam.

 

IMG_6073.gif

 

IMG_6082.gif

 

IMG_6104.JPG

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Model faktycznie ma przesadzone otarcia, zacieki i obicia. Pomijając to, widać, że sporo poprawiałeś w modelu (to Mastercraft, prawda?). Dorabiałeś nitowanie, nowe oszklenie i przekładnię wirnika głównego. I za to duży plus, bo żeby coś wycisnąć z takiego marnego zestawu to naprawdę sztuka.

Popracuj nad brudzeniem modeli. Tutaj jest stanowczo za dużo obić. Poprawniej by wyglądał jakbyś zrobił tylko wash.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Śmigłowce Mi-2 zawsze były utrzymywane w czystości, a wszelkie ubytki lakiernicze od razu naprawiane, tak więc zgadzam się z przedmówcami, że malowanie jest zdecydowanie przesadzone. Wyrzytniki OMAB-ów też niezbyt odpowiadają rzeczywistości. No i najważniejsze- skoro to ma być SAR-owski Mi-2, to dlaczego nie ma dźwigu??????? W tym wątku:

 

http://www.modelwork.pl/viewtopic.php?p=325631&highlight=#325631

 

znajdziesz niezbędne materiały.

 

Śmigłowce tego typu tak wyglądały pod koniec eksploatacji:

mi-2.jpg

2947-2.jpg

2947-3.jpg

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Całkiem fajny helikopterek zaprezentowałeś, jednakże brudzenie rzeczywiście pozostawia trochę do życzenia. Jakby te obicia lakieru zamienić na solidne zabrudzenia okolic ogona, to myślę, że byłoby ok

 

Powodzenia w następnych projektach!

 

Kornik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj Patyk, Patyk... niepotrzebne te prztyczki

To z troski o porzadek na forum . Ale widzę że moderacja zadziałała więc można spać spokojnie. Co do Mi-2 to wygląda ciekawie na tle innych Mi-2 pokazywanych na forum. Co do brudu to ''trochę'' sprawa przekombinowana. Ale za wkład pracy i przeróbki to

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(to Mastercraft, prawda?)

To jest raczej czeski model "Michałka", pakowany u nas przez firmę Ariex Pro Model. Jak dla mnie lepszy od Mastercraft / Intech.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

qalimar:

 

Dziękuje za zdjęcia, pierwsze tak ładne i wyraźne, które widzę tego śmiglaka. tak naprawdę jest on nie skończony. Brakuje anten, drzwi, wyciągarki tak jak już wspominałem. Te brudzenia są przeze mnie trochę zmyślone.

 

Nexus:

 

ok dzięki za rade i poprawki. Będę się edukował.

 

kornik_69

 

myślałem o tym brudzeniu ogona ale tak naprawde to się dopiero ucze

 

Leszek.sz

 

hihi. ostatnio jak popiłem to w helikoptrze nie wyszedł brudzink.

 

 

Artek82

 

uwierz, że jest to mastercraft na którego poświęciłem do tej pory 5 miesięcy totalnej rzeźni i tak naprawdę po mi-17 jest to mój drugi model po prawie 20letniej przerwie, a robiąc go wzorowałem się na doświadczeniach modelarzy, którzy wystawiają swoje modele na forach internetowych, i zato wielkie dzieki. Zmieniłem w nim prawie wszystko co mogłem. Wtajemniczeni wiedza jak wygląda po wyjeciu z pudełka, że nie przypomina tylko zabawke na ZPT.

 

Pozdrawiam wszystkich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie Przyjdzie i czas na konkretniejsze modele, ale już po tym Mi-2 widać, że przy odpowiednim treningu i dozowaniu śladów eksploatacji masz szansę tworzyć całkiem ciekawe projekty.

 

Co masz następnego w planach ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nad malowaniem to faktycznie musisz poćwiczyc, ale jak dla mnie znajšc wyglšd "surowca" z Mastercraftu, to wielkie brawa. Ten model to pierwszy Mi 2 na tym forum który jest podobny do Mi 2(mam na mysli bryłę kadłuba, nosek migłowca, dolne szyby, szybe przedniš). Wiem ile to pracy i za to gratulacje. Malowanie moze by warto wykonac od nowa??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fakt, szkoda pracy, którą to malowanie zasłoniło. Na Twoim miejscu spróbowałbym raz jeszcze. Wcześniej jednakże usuń wyrzutnik bomb oświetlających. Podczas eksploatacji nie montowano ich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem wam tak szczerze,ze ten model na zywo nie jest taki paskudny bo jako malenstwo nie widac tego wszystkiego co widzicie tutaj..no i robilem go na podstawie instrukcji z pudelka...tylko tyle o tej wersji wiedzialem...ale za to potrafie wylapywac mankamenty bryl modeli...np.jedyne mi-17ok robi nie zwezda..tylko hobby boos i trumpeter...plastik tej mi-2ki tez byl tragedia...no i jednak prawda-trzeba sie uczyc!..no i to jest wlasnie piekne!..nastepne nie wiem co bedzie-ale podoba mi sie wojskowy sokol i mi-8t marynarki wojennej...mam tez w pudelku mi-6...ale narazie-CWICZYC,CWICZYC,CWICZYC!!!...dzieki za rady panowie serdeczne!!!!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Dopiero teraz się przyjrzałem-kaczorek był tylko z lewej strony płatowca i tylko na egzemplarzu 2947 i tylko w Darłowie. Śmigłowiec n/b 2030 stacjonował w Gdyni i z tego powodu nigdy nie posiadał godła z delfinem. Poza tym nakleiłeś je w złym miejscu- po tej stronie ś-ca było ono na drzwiach kabiny pilota, a po przeciwnej na drzwiach bagażówki. I pyskiem delfina do tyłu- zawsze był w kierunku lotu.

 

Tak więc oba elementy do usunięcia niestety.

 

Jeszcze coś. Jak nakleiłeś szachownice? Nawet pomimo wejścia ustawy o malowaniu szachownic na odwrót ,MW była konserwatywna. Bardzo późno wchodził jej nowy wzór, a i to tylko na sp, które wracały z remontu. Poza tym ten śmiglak nigdy nie miał szachownic wg nowego wzoru- wcześniej załatwił go ś/p A.P., który to podczas zawisu nagle łupnął nim w ziemię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.