Jump to content

[Galeria] Lim 2/HobbyBoss 1:72


Piotr D.
 Share

Recommended Posts

Witam

Moim marzeniem od czasów podstawówki, kiedy to z wypiekami na twarzy przeglądałem sprezentowaną przez dziadka książkę "Polskie Samoloty Wojskowe 1945-1980" było sklejenie polskiego Miga 15. Oczywiście w tamtych nie tak odległych czasach (środek lat 90tych) w kioskach RUCHu był dostępny Mig 15 (Ktoś pamięta jakiej firmy? Wypraski z białego plastiku, pudełko chyba biało-zielone albo biało-żółte, stosunkowo nieduże. Szukałem na allegro, ale nie znalazłem). Nawet go kleiłem, ale nie malowałem wtedy modeli i o samym modelarstwie nie wiedziałem praktycznie nic. Dlatego też, kiedy w ręce wpadł mi Mig 15 bis HobbyBossa wiedziałem, że będzie srebrny i w polskim malowaniu. Innej opcji nie było;-) Malowanie wybrałem takie. Numer na nosie malowany od szablonu. Jest to mój pierwszy plastikowy model samolotu malowany aerografem (wcześniej był 2 malowane pędzlem, reszta to pancerka). Generalnie widzę, że modele samolotów klei się trudniej niż pojazdy. Baboli nie da się maskować brudem ani nałożyć na nie bambetli typu kanistry, szmaty, liny itp dodatki. Starałem się jak mogłem, ale błędów nie uniknąłem. Proszę o łagodny wymiar kary;-)

 

gowne.jpg

glowne2.jpg

th_lim2.jpg

th_lim22.jpgth_lim29.jpgth_lim212.jpg

th_lim23.jpgth_lim211.jpgth_lim213.jpg

th_lim26.jpgth_lim210.jpgth_lim28.jpg

th_lim27.jpgth_lim24.jpgth_lim25.jpg

Link to comment
Share on other sites

Lim wyszedł Ci całkiem fajnie, chociaż trochę nie pasuje mi oszklenie,które jest lekko zamglone. Jak na pierwszy samolot malowany aerografem, to wygląda to wszystko bardzo obiecująco.

 

Pozdrawiam

Kornik

Link to comment
Share on other sites

kornik_69, oszklenie to chyba najsłabszy element mojego modelu, niestety zostawiłem odcisk palucha od wewnątrz:-/

 

PrzemekK, farby to Model Master akrylowy, numerów niestety nie podam, bo się starły ze słoiczków (srebrny to chyba 4678, ale głowy nie dam).

Szablony wycinał mi znajomy ploterem. Skalpelem nie dałbym rady wyciąć dwóch identycznych szablonów.

 

KRYSTEK, ja też nie widziałem nigdzie zdjęć z czerwonymi zbiornikami, ale skoro są rysunki przedstawiające taki samolot, uznałem, że coś w tym jest. Poza tym ładnie przełamują monotonię srebrnego kadłuba;-)

Link to comment
Share on other sites

Zbiorniki 400 litrowe na Limach /BG-2/były robione z tworzywa /rodzaju ebonitu/ i rzeczywiście miały kolor czerwono-brązowy. Ponieważ srebrzanka była nakładana bez podkładu lakier utleniał sie odsłaniając tworzywo.

Sam samolot przyleciał z 9 Plm z Debrzna .

Link to comment
Share on other sites

Czerwone zbiorniki to raczej fanaberia rysownika.

Tworzywo z jakich wykonane były zbiorniki (ebonit?) na pewno nie miało odcienia czerwonego, tylko jasnego brązu, z czasem po utlenianiu jaszcze jaśniało. Nie wyobrażam sobie w tamtych czasach aby ktoś pozwolił na taką ekstrawagancję. Raczej potraktowano by to jako "imperialistyczny sabotaż" .

Link to comment
Share on other sites

Witaj,

Limek istotnie ciekawy. A te schematy malowania z rosyjskiej strony trzbea brać nieco z przymurużeniem oka. Spro z nich to fantazja autora (niejakiego Enrico Maya) . Problemem jest, że np. taki Hobby Boss bierze je za pewnik i jendo z takich malowan można spodkać w modelu MiG-17PF/Lim-5P (n/b 435) tego producenta.

Pozdrawiam

Damian Biwo

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.