Skocz do zawartości

[Galeria] Lim 2/HobbyBoss 1:72


Piotr D.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Moim marzeniem od czasów podstawówki, kiedy to z wypiekami na twarzy przeglądałem sprezentowaną przez dziadka książkę "Polskie Samoloty Wojskowe 1945-1980" było sklejenie polskiego Miga 15. Oczywiście w tamtych nie tak odległych czasach (środek lat 90tych) w kioskach RUCHu był dostępny Mig 15 (Ktoś pamięta jakiej firmy? Wypraski z białego plastiku, pudełko chyba biało-zielone albo biało-żółte, stosunkowo nieduże. Szukałem na allegro, ale nie znalazłem). Nawet go kleiłem, ale nie malowałem wtedy modeli i o samym modelarstwie nie wiedziałem praktycznie nic. Dlatego też, kiedy w ręce wpadł mi Mig 15 bis HobbyBossa wiedziałem, że będzie srebrny i w polskim malowaniu. Innej opcji nie było;-) Malowanie wybrałem takie. Numer na nosie malowany od szablonu. Jest to mój pierwszy plastikowy model samolotu malowany aerografem (wcześniej był 2 malowane pędzlem, reszta to pancerka). Generalnie widzę, że modele samolotów klei się trudniej niż pojazdy. Baboli nie da się maskować brudem ani nałożyć na nie bambetli typu kanistry, szmaty, liny itp dodatki. Starałem się jak mogłem, ale błędów nie uniknąłem. Proszę o łagodny wymiar kary;-)

 

gowne.jpg

glowne2.jpg

th_lim2.jpg

th_lim22.jpgth_lim29.jpgth_lim212.jpg

th_lim23.jpgth_lim211.jpgth_lim213.jpg

th_lim26.jpgth_lim210.jpgth_lim28.jpg

th_lim27.jpgth_lim24.jpgth_lim25.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lim wyszedł Ci całkiem fajnie, chociaż trochę nie pasuje mi oszklenie,które jest lekko zamglone. Jak na pierwszy samolot malowany aerografem, to wygląda to wszystko bardzo obiecująco.

 

Pozdrawiam

Kornik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ładny Limek,tylko te czerwone zbiorniki coś mi nie pasują do całości.

Nigdzie nie spotkałem w literaturze i na zdjęciach zbiorników pomalowanych w ten sposób , jedynie kamuflaż lub pomalowane same noski zbiorników.

Ale bardzo mi się podoba.

Krystek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kornik_69, oszklenie to chyba najsłabszy element mojego modelu, niestety zostawiłem odcisk palucha od wewnątrz:-/

 

PrzemekK, farby to Model Master akrylowy, numerów niestety nie podam, bo się starły ze słoiczków (srebrny to chyba 4678, ale głowy nie dam).

Szablony wycinał mi znajomy ploterem. Skalpelem nie dałbym rady wyciąć dwóch identycznych szablonów.

 

KRYSTEK, ja też nie widziałem nigdzie zdjęć z czerwonymi zbiornikami, ale skoro są rysunki przedstawiające taki samolot, uznałem, że coś w tym jest. Poza tym ładnie przełamują monotonię srebrnego kadłuba;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zbiorniki 400 litrowe na Limach /BG-2/były robione z tworzywa /rodzaju ebonitu/ i rzeczywiście miały kolor czerwono-brązowy. Ponieważ srebrzanka była nakładana bez podkładu lakier utleniał sie odsłaniając tworzywo.

Sam samolot przyleciał z 9 Plm z Debrzna .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czerwone zbiorniki to raczej fanaberia rysownika.

Tworzywo z jakich wykonane były zbiorniki (ebonit?) na pewno nie miało odcienia czerwonego, tylko jasnego brązu, z czasem po utlenianiu jaszcze jaśniało. Nie wyobrażam sobie w tamtych czasach aby ktoś pozwolił na taką ekstrawagancję. Raczej potraktowano by to jako "imperialistyczny sabotaż" .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

Limek istotnie ciekawy. A te schematy malowania z rosyjskiej strony trzbea brać nieco z przymurużeniem oka. Spro z nich to fantazja autora (niejakiego Enrico Maya) . Problemem jest, że np. taki Hobby Boss bierze je za pewnik i jendo z takich malowan można spodkać w modelu MiG-17PF/Lim-5P (n/b 435) tego producenta.

Pozdrawiam

Damian Biwo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.