Skocz do zawartości

"DREWNIANE CUDO" czyli Mosquito 1/24


RH

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 99
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Witka!Byłem bardzo ciekawy kto go zacznie robić.No i się doczekałem.Tylko szkoda,że model w tej cenie ma z tego co widać na zdjęciach dużo śladów po wypychaczach.Życzę powodzenia w trakcie montażu i pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem krótko

Kokpit wygląda jak w 1/72

Zero detali i szczegółów

Nie usuniete slady po wypychyczach na burcie w kokpicie

Silniki i kokpit sklejone na odwal się

Jak na model w skali 1/24, to w skali punktowej 1-10 daje słabe 5

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie czytajcie ze zrozumieniem. Przecież wstawione zdjęcia sklejonego kokpitu itp nie są RH. guzik1202 tylko w celach "pomocniczych" wstawił swoje fotki.

Próbowałem to już sygnalizować. Bezskutecznie ...:

Ten kokpit to chyba zrobił NIE RH, albo ja z tego już nic nie rozumiem.

 

pozdrawiam

Grzesiek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po uporaniu sie z dwoma modelami( ostatnio na galerii) moge przystąpic do powaznego potraktowania tematu Mosii 1:24

Kolejny etap to pomalowanie na odpowiedni kolor tablicy z zegrami radiostację i tym podobne dodatki bardzo potrzebne do bezpiecznego latania. I tu mialem dylemat bo uwazam że kolor czarny jest cbyt nie powazny ,więc postanowiłem zrobic mieszankę ktora podchodzila by pod czerń ale nią nie byla . Patrząc na zdjęcia orginału na pewno nie widać że to jest głęboka czerń ,tym bardziej że w porownaniu z tarczami zegarow bardzo to kontrastuje.

Kombinowałem i doszłem do wniosku że należy zmieszac ciemnoszarą z granatem. Humbroll 32 i 104

PA020304.jpg

 

Po wymalowaniu tych części jeszce prysnąłem mgiełkę z czerni.

I pierwszy etap mam z głowy,jeszcze tylko w późniejszym czasie troche to przetre i wymaluje szczegóły takie jak np czerwone obwódki zegarów

 

PA020306.jpg

 

Wstepnie tez pomalowałem silniki czarnym półmatem TS-29

 

oraz połówki kadluba primerem Tamiyi

Co do samego koloru wnetrza ,napisze osobno bo jest to ciekawy temat

w trakcie prac nad wyżej wymieninym,no i oczywiscie jak koledzy bedą chcieli te moje wywody i filozofie czytać

PA020308.jpg

PA020307.jpg

 

Jeszce krotka fotograficzna uwaga dotycząca jednej części

PA020305.jpg

boosmozzy-76.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może czas na zmianę tytułu? Tak, żeby wyszukiwarkom coś podpowiedziały.

 

To raczej prośba do ADMINA ,bo ja próbowałem zmienić ale nie wiem jak

Chciałem aby pominąć pierwszy wyraz i zostawic " Na warsztacie ....itd"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.Primo. W jakiej proporcji mieszałeś farby?

Secundo. Korzystałeś z kalkomanii przy tablicy czy robiłeś kliszę?

Pozdrawiam.

Paweł O.

Farby mieszane na "oko" tak żeby było dobrze .

Co do zegarów to wyreczył mnie Airfix ,to znaczy takie są w zestawie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyszedł wreszcie czas na malowanie wnętrza .I tu mały problem oglądnięciu wielu kolorowych zdjęć ,porównywaniu ich z wieloma kolorami z różnych firm, za cholerę ni pasował mi żaden kolor (po prostu odcień nie ten)

Zaswitala mi jedna myśl przeciez to byla farba nałożona na sklejke ,a wiadomo że na różnych podkladach czy to blacha ,czy właśnie sklejka odcień wyjdzie inny za sprawą nasiąkliwosci .Wymysliłem że najbardziej bedzie pasowała Tamiya XF-71 z domieszką żółtej jak dla mnie ten odcień

był zadawalajacy:)

Co sie tyczy siedzeń to częśc "poddupna":) pilota byla w kolorze skóry ,natomiast siedzisko nawigatora i część plecowa pilota zrobina byla z drelichu ,to też w tych odcieniach zostaly pomalowane i przetarte olejną farbą (brązem itp.) itp.)

y.jpg

PA040305.jpg

PA040304.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wreszcie koniec prac nad kabinką ,jeszcze zostało do wykonania to "badziewie "które należy poprawić (we wcześniejszych postach pokazywałem ten element).Niestety na razie nie mogę złożyć do kupy kadłuba bo mam problem z nabyciem pasów (za leniwy jestem aby je robić od podstaw :() Udało mi sie kupić w Jadarze tylko jedne ,niestety tyle mieli.I jak na złość nigdzie nie mają (przynajmniej tam gdzie szukałem) .Tak że na razie złożyłem na sucho kadłubik tak dla przymiarki .Nie powiem nawet ładnie wygląda ja dla mnie .

W oczekiwaniu na pasy ,dorwałem skrzydło i nad nim będę sie teraz pastwił.

Na wstępie zeszlifowalłnie z części która będzie widać .Tam gdzie będą zbiorniki paliwa raczej nie było potrzeby .No chyba że ktoś chce mieć wyjmowane te elementy.U mnie to będzie na stale . Po za tym wykonałem za pomocą tłoczenia z cienkiej płytki lustra reflektorów podskrzydłowych ,pomalowałem Humbrollem 191 i z cienkiego pręcika przeźroczystego z ramki nad płomieniem uformowałem okrągłą żarówkę ,ktora wkleiłem do środka menisków .I to na razie tyle ....ide malować ściane

:(

PA050313.jpg

PA050312.jpg

PA050311.jpg

PA050310.jpg

PA050309.jpg

PA050308.jpg

PA050307.jpg

PA050305.jpg

PA050304.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.