Skocz do zawartości

"DREWNIANE CUDO" czyli Mosquito 1/24


RH

Rekomendowane odpowiedzi

Oglądając programy dotyczace histori samolotów na jednym z kanałów tematycznych,zwróciłem uwage na dwie konstrukcje z Wielkiej Brytani ,a mianowicie Welimgtona i Mosquito .Oba te samoloty sa bardzo ciekawe i nietypowe przez swoją konstrukcję .Szczególnie ciekawa jest budowa Mosquita ,ktory naprawde zasluzył na swoją nazwę "drewniane cudo" .Bo jak inaczej nazwac samolot ,który mimo budowy czysto stolarskiej mial takie wspaniale osiagi.

Pisze to nie bez powodu bo mam zamiar ten model wykonać ale w skali 1:24 .I jeżeli koledzy pozwola ,a ja zlamię zasady (pisalem kiedzys ze za bardzo mi sie nie chce pisac w dziale warsztatu ,bo to i strata czasu i..nie lubie ) To moż ekrok po kroku przedstawię caly cykl budowy.

A na początek pare historycznych zdjec ściagniętych z internetu ,przedstawiające produkcje tego płatowca w okresie wojny ,oraz jedno współczesne zdjecie surowego kadluba.

No i oczywiście zdjecie pudelka modelu ktory mam zamiar "zmeczyć"

Pudlo nie bagatelne bo o wymiarach 70cmX 40cm!!!!!!

 

P9220287.jpg

andybirdphotos056.jpg

andybirdphotos053.jpg

andybirdphotos052.jpg

andybirdphotos049.jpg

andybirdphotos048.jpg

andybirdphotos047.jpg

andybirdphotos046.jpg

andybirdphotos045.jpg

andybirdphotos044.jpg

andybirdphotos043.jpg

andybirdphotos042.jpg

andybirdphotos041.jpg

andybirdphotos040.jpg

andybirdphotos039.jpg

andybirdphotos038.jpg

andybirdphotos037.jpg

andybirdphotos036.jpg

andybirdphotos029.jpg

andybirdphotos002.jpg

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 99
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Kiedyś chodził mi po głowie Mosquito w tej skali, kto wie może jeszcze się skuszę na niego a narazie poobserwuję relację Powodzonka życzę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mimo że mam na ukończeniu modelik ,to postanowiłem nie czekac i rozpocząć ważną fazę ,którą bylo było wyszukanie i zaszpachlowanie wglębień w wypraskach po formach .Jest to bardzo wredna robota ale przy tej skali raczej obowiązkowa :(

P9230289.jpg

P9230288.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie to nie jest pędzel ale takie badziewie z gumy ktore nabyłem w Lidlu

a sluzy to artysta do pracy w glinie itp. a w modelarstwie swietnie nadaje sie do nakladania szpachli .Po uzyciu bardzo łatwo to oczyścić

 

Co do zegarow to może coś z tego wykorzystam ,choć w zestawie sa bardzo ładne zegarki

2323.jpg

659.jpg

65.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj RH!

Krakowska Wytwórnia Samolotów RH&RH nie próżnuje i buduje naprawdę duuży model.

Intryguje mnie tablica przyrządów, czy zamierzasz wykorzystać przeźroczysty plastik do podświetlenia zegarów?

Oczywiście w dalszym ciągu będę zaglądał, taka skala zmusza do niesamowitej precyzji, a skoro ją masz, to musi wyjść z tego wspaniały model.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie to nie jest pędzel ale takie badziewie z gumy ktore nabyłem w Lidlu

 

Widzę że masz cały zestaw takich przyborów? Ile to kosztowało i jak wygląda opakowanie? Mam Lidla pod bokiem ale najczęściej to ciastka i banany tam kupuję a takiego czegoś to nie widziałem, a przydałoby się...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie to nie jest pędzel ale takie badziewie z gumy ktore nabyłem w Lidlu

 

Widzę że masz cały zestaw takich przyborów? Ile to kosztowało i jak wygląda opakowanie? Mam Lidla pod bokiem ale najczęściej to ciastka i banany tam kupuję a takiego czegoś to nie widziałem, a przydałoby się...

cena nie wielka ,,bo tylko 9,90 .Czasem w lidlu dają towary tematyczne np.wszystko do malowania czyli farby sztalugi itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj RH!

Krakowska Wytwórnia Samolotów RH&RH nie próżnuje i buduje naprawdę duuży model.

Intryguje mnie tablica przyrządów, czy zamierzasz wykorzystać przeźroczysty plastik do podświetlenia zegarów?

Oczywiście w dalszym ciągu będę zaglądał, taka skala zmusza do niesamowitej precyzji, a skoro ją masz, to musi wyjść z tego wspaniały model.

Raczej nie bedę wydziwial .poprostu zbuduję z tego co jest w pudle

To i tak wiele

 

A tak na marginesie to myśle że fajnie by wyglądal model (może nie w tej skali a np.1:48 ) bez malowania tylko całkiem surowa sklejka ,niczym "pierwszaczek"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do przeszlifowania wcześnie pokazywanych otworow po formach , przygotowałem sobie taki mały duperelek ,niczym Adam SŁodowy z programu "Zrób to sam" ("dinozaury " albo jak mlodzież mowi "zgredziki" z czasow "kiedy Polska rosla w siłe ,a ludzie zyli dostatnio" ;) wiedza o czym pisze ) reszta niestety mosi poglówkowac co mialem na myśli ,bo mi sie nie chce tlumaczyc .

No ale do rzeczy szlifiereczka zrobiona z wypraski tego modelu odpowiedno obrobiona i przyklejony na Super glue właściwej gradacji papier ścierny

 

I znowu troszkę podciagnąłem produkcję ,koncząc inny modelik .No ale jak juz uda mi się dokończyć ten pierwszy to juz będzie mozna na 100% przylozyc sie do "Mossi"

P9240289.jpg

P9240290.jpg

P9240291.jpg

P9240292.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Też jestem już posiadaczem modelu. Cieszę się że będzie kogo podpatrywać. Prawdopodobnie w przyszłym roku ruszę dopiero z budową, po pierwsze dokumentacji mało, umiejetności w obsłudze aerografu też ( dzisiaj pierwszy raz samodzielnie malowałem) no i po trzecie to ja zatwardziały kartoniarz jestem. Ale tego Mosquito musiałem mieć. Mam pytanie. Co sądzisz o wykonaniu luf w km. Browning?

Pozdrawiam.

Paweł O.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Też jestem już posiadaczem modelu. Cieszę się że będzie kogo podpatrywać. Prawdopodobnie w przyszłym roku ruszę dopiero z budową, po pierwsze dokumentacji mało, umiejetności w obsłudze aerografu też ( dzisiaj pierwszy raz samodzielnie malowałem) no i po trzecie to ja zatwardziały kartoniarz jestem. Ale tego Mosquito musiałem mieć. Mam pytanie. Co sądzisz o wykonaniu luf w km. Browning?

Pozdrawiam.

Paweł O.

Na razie jeszcze dokladnie sie temu nie przyglądałem .Jestem na etapie kabiny .Jak zajmę się uzbrojeniem to wtedy będę mógl coś napisac .

Wyprasek jest tak dużo że z opakowania wyjmuje tylko te co sa na bieżąco potrzebne .Boje się ze jak bym wszystkie powyjmowal to polowe części poginęło by w mieszkaniu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajny i prosty patencik z ramką i papierem, już "kuchenną" podstawkę zrobiłem a'la RH, czas na ... "pilnik czołowy" płaski i okrągły od RH.

Ciekawe, ile jeszcze ciekawych pomysłów u Ciebie podpatrzę

Pozdrawiam Jarek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mały zwrot o 180stopni . zostawiłem pracę nad kabina i wciągnąłem ramki z silnikiem.Trochę z sentymentu , bo podobny silnik bardzo duże zrobił na mnie wrażenie kiedy to w latach 7--tych kupilem w Składnicy Harcerskiej na Rynku Głównym w Krakowie model w 1:24 Hurricana (jeszcze wtedy byl w bardzo ładnym pudelku w blyszczącym dynamicznym malowaniu ) ktoś kto posiada z tego okresu katalog moze sobie to zobaczyc na obrazku.

No więc wracając do Mossi skleiłem te silniczki ,jeszcze bez dodatkow (na razie niech sobie schną ) .I na tym poprzestane ,bo muszę skończyc wcześniejszy model ,o którym wspominalem. Nie da sie jednak naraz robić dwóch sztuk .Tym bardziej że Mosquito jest bardzo poważnym modelikiem

P9260291.jpg

P9260290.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.