Skocz do zawartości

"DREWNIANE CUDO" czyli Mosquito 1/24


RH

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 99
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Oglądając tę oponę na fotce przestanę chyba inwestować w maski do malowania kół...

 

Pozory mylą. Opona jest pomaziana smarem. Najtańszy i najbardziej skuteczny sposób maskowania :-)

 

Przynajmniej opon. Wystarczy później przetrzeć szmatą i nie ma żadnych śladów po farbie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejna i zarazem ostatnia "galanteria " bojowa ,tym razem przednia .

oraz bombki pod skrzydla .są skończone . Do szczęścia brakuje jeszcze tylko kabinki ,i czas zacząc malowanie .Takie elementy jak drzwi komory bombowej i przedzialu bojowego ,drzwi podwozia .pomaluje osobno.

 

Myślę że samo malowanie już nie będę opisywał ,bo każdy wie jak to robić ,

Raczej nudny temat .Nic tam nowego nie wymyślę.A sam model juz w całosci będzie do zaprezentowania w galerii

Szkoda przedlużać te moje "mękolenie "

PA150305.jpg

PA150304.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i wreszcie nadszedl ten dzień.... a mianowicie czas malowania tego "gada". Tą nie zbyt ciekawą robotę ,rozpocząłem od położenia podkładu szarego w sprayu Tamiya .A następnie wykonanie cieniowania ,(tym razem dla odmiany za pomocą bialej farby. )

PA180305.jpg

PA180304.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejna II faza malowania modelu.

 

Miedzy czasie skleciłem i pomalowałem śmigiełka

PA180304-1.jpg

 

A wracając do malowania

Modelik pokryłem kolorkami :szarą i zieloną z zestawu farb do malowania samolotow RAF Gunze C

Farby te o tyle sa dobre (chociaż jest wymagana maska w trakcie malowania ,gdyż niemiłosiernie śmierdzą ,ale tylko w trakcie malowania ) że bardzo szybko schną i dają bardzo trwałą na zniszczenie powierzchnię

Kolor nakladalem nie rownomiernie aby wstępnie uzyskać efekt wytartej farby

PA190308.jpg

PA190306.jpg

PA190305.jpg

PA190307.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejne fotki .Model pokryty połyskiem w sprayu Gunze

a następnie położone kalki. Kolejną czynnością będzie jeszcze raz położenie Gunze połysk (szczególnie na powierzchnie gdzie są kalki)

Po tej czynności przystąpię "brudzingu".Omówię go w kolejnej odsłonie

PA200309.jpg

PA200305.jpg

PA200308.jpg

PA200306.jpg

PA200304.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z duszą na ramieniu przystąpilem do kolejnej fazy malowania .

Chodziło mi o to aby wydobyć z kamuflażu to ze było ono klłdzione na sklejce ,a jednocześnie wydobyć delikatnie zużycie na tym materiale,powoduje to że nie jest on taki gladki i bez zycia . Te widoczne na zdjęciach niby odpryski to nie żadna blacha ale wytarty kolor zielony .Nie wiem czy do końca dobrze mi wyszło ,ale co tam ...na pewno nie będę już tego poprawiał.

 

Na drugim zdjęciu widać jak rozkładałem farbę olejną .Potem za pomocą grubego pędzla (ten na obrazku) zamoczonego w rozpuszczalniku i wytartym z nadmiaru jego,rozcierałem nałożoną wcześniej farbę Co jakis czas pędzel przecieralem na szmacie z zebranej farby Wszystko to było wykonywane ,az uzyskalem zadawalajacy (przynajmniej dla mnie ) efekt

Piszę to uprzedzając pytania niektórych ciekawych osób,bo wiem że takie by bylo:)

PA210307.jpg

PA210304.jpg

PA220306.jpg

PA220307.jpg

PA220308.jpg

PA220305.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podoba mnie się efekt, jaki uzyskałeś na krawędzi natarcia skrzydeł, reszty Twojej pracy nawet na zbliżeniach nie widzę, ale to pewnie kwestia ujęcia. Mógłbyś wrzucić fotkę usterzenia, wtedy by można porównać ze zdjęciem usterzenia z "biedronką".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To juz ostatnia odslona w dziale warsztat .Do calkowitego zakończenia przygody z tym modelem ,pozostalo wypacykowanie zalogi dorobienie siatek na wlotach powietrza ,antenki itp

Pare fotek roboczych przy drzewku

Zastanawiam się jak wyeksponowac go ,bo balkon jest za maly..Chyba pojadę do Muzeum na pas startowy

 

I TO BY BYŁO NA TYLE ..DO ZOBACZENIA W GALERII

PA240312.jpg

PA240311.jpg

PA240314.jpg

PA240309.jpg

PA240310.jpg

PA240313.jpg

PA230304.jpg

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 weeks later...

Toże zakupiłem za dobrych czasów(dla mnie) moskita 1:24 zaplanowałem zrobić go w malowanku 305 dywizjonu. Szacuneczek piękna robota. gdzieś widziałem lufki do niego w 1:24 ,oba komplety. No trochę kosztują, masek ani kalek narazie nie widziałem nigdzie z 305 dywizjonu. No jeszcze trochę poczekam. fajna relacja,będę miał podporę jak ruszę z moim.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.