Skocz do zawartości

M113 w/T50 dual tex Australia 82


rtoipmodest

Rekomendowane odpowiedzi

Z powodu przmusowej przerwy przy Libańczyku zdecydowałem się na coś takiego:

M113A120T-5020turret_25.jpg

Fotka pochodzi z ML:

http://www.network54.com/Forum/47209/message/1268596516/Australian+digital+cammo+on+M113

Przedstawiony pojazd pochodził z armii Australii, fotka zrobiona w 1982r.

Jak widać czaję się na to już od marca.

Ostatnio jednak poczyniłem próby na wieży (Extratech), które pokazały, że powinenem dać radę.

pixeloza4.jpg

pixeloza3.jpg

pixeloza1.jpg

Jeśli ktoś ma jakieś materiały n/t tych pojazdów lub umundurowana z pocz lat 80ych to byłbym zobowiązany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 108
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Cześć! Ambitny projekt, będę się przyglądał z ciekawością. Proszę zwróć uwagę na czyszczenie części, np. ta przy wylotach luf strasznie chropowata wyszła. Powodzenia w budowie, pozdrawiam

Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pawle na fotkach wyszło tragicznie. Całość jest po sido. W realu tego nie widać. To była tylko próba - powstała w jeden wieczór.

Zapytałem też na innym forum (za pośrednictwem kolegi).

Teraz jeszcze mailiki do Australii ....

http://www.network54.com/Forum/47209/thread/1285485014/Australian+Digital+camo+-+M113-

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Co by pokazać, że projekt nie umarł (w przeciwieństwie do wielu innych które pokazywałem)

Szcześliwie udało mi się nawiązać kontakt z oficerem armii australijskiej, który służył w tej jednostce (2 CAV) w 1982, a w 1994 dowodził nią. Jest on bardzo pmocny w/s merytorycznych dotyczących M113.

Oto jedno z ujęć "mojego" pojazdu wykonane w 1986r:

anteny2.jpg

Jakiś czas już temu wykonałem wnętrze. Jak widać taśma Tamki 6mm była bardzo pomocna :

PA194897.jpg

po bokach wkleiłem drut 0,3mm by podnieść płytę górną:

PA194895.jpg

PA194901.jpg

Teraz jeszcze peryskopy kierowcy, małe malowanko przedniej płyty i go zamykam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapowiada się ciekawie, troszkę się pewnie namęczysz przy malowaniu Swoją drogą jak otworzyło mi się pierwsze zdjęcie w temacie ( oryginału ), to dostałem takiego oczopląsu że aż mi się patrzałki rozjechały i przez chwilę nie wiedziałem na co patrzę, morał z tego taki że kamuflaż działa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i zaczęły się schody

Wieża od Extratecha jest za wielka u podstawy. Przesunąłem ję do przodu by istniała możliwość otwarcia tylnego włazu. Powoduje to także niemożność otwacia włazu kierowcy. Sądzę, że właz ten w modelu Trumpka jest za duży. Ponadto port antenowy jest w złym niejscu.

Tak to wygląda w realu, proporcje wieża/właz:

20080526adf8262658_243.jpg

Mocowanie anteny/właz:

PUPU.jpg

m113a2_11_of_88.jpg

Tak w modelu:

PA244919.jpg

PA244917.jpg

PA244918.jpg

 

Skończyło się przyklejeniem włazu na stałe

PA244924.jpg

PA244926.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nadal lajtowo - bo chwilowo zbrakło farb, a nie chce mi się robić 2x 25 km do Poznania.

To co kochamy najbardziej - podstawka. Dość skromna tą razą.

Nauczony przykrym doświadczeniem libańskim postawię Australijczyka na ziemi To białe to betonowe płyty. Jeszcze muszę wymyślić figurki.

dio.jpg

Korci mnie jeszcze by dodać kolorową beczkę w U.S. stylu (foty z Verlindena o Abramsie).

 

beczki1.jpg

beczki.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety z kolorowej beczki nici. Kubeł zimnej wody z Austaralii:

"I can’t recall ever seeing barrels used like this." (nie przypominam sobie bym kiedyś widział beczki użyte w ten sposób)

 

Mam za to gotowy napis na tabliczkę

M113A1

Light Reconnaissance Vehicle

2nd TP 2nd ACR

Holsworthy, Australia 1982

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z cyklu co by robić tylko nie czołgusia

Zamieszczam link, kt dostałem z Australii. Może komuś się przyda (bo mnie powalił na kolana):

http://hydetft1ar.tripod.com/page7.htm

Materiał do figur:

PB014959.jpg

PB014960.jpg

 

Szary kolo to sanitariusz Luftwaffe z Ju52 Italeri, żywiczniak to CMK zimowy GI.

Będzie z tego jeden w kombi i jeden w 65ce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z cyklu co by robić tylko nie czołgusia

Zamieszczam link, kt dostałem z Australii. Może komuś się przyda (bo mnie powalił na kolana):

http://hydetft1ar.tripod.com/page7.htm

Materiał do figur:

PB014959.jpg

PB014960.jpg

 

Szary kolo to sanitariusz Luftwaffe z Ju52 Italeri, żywiczniak to CMK zimowy GI.

Będzie z tego jeden w kombi i jeden w 65ce.

 

Świetne fotki Niezła jest ta z czyszczeniem lufy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć! Podobają mi się Twoje konwersje figurek. Najlepiej wyrzeźbić coś samemu zamiast czekać na jakieś egzotyczne zestawy. Co to za zielona masa, której używasz? Powodzenia w budowie i pozdrawiam

Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pmroczko Raczej bym nie liczył na zestaw Australijczyków

Szczęśliwie konwersja była niewielka.

To zielone coś to szpachla Squadrona. Schnie to tylko 30min. Dla mnie i tak za długo i zmywam nadmiar debonderem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za info. Rzeczywiście, czekanie na zestaw Australijczyków mogło by się okazać mało produktywne

Pozdrawiam

Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.