Skocz do zawartości

M113 w/T50 dual tex Australia 82


rtoipmodest

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 108
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Wygląda dobrze! W realu pewnie jeszcze lepiej! Niektóre kąty nie wyszły niestety dokładnie 90 stopni, ale rozumiem z jakim trudnym zadaniem miałeś tu do czynienia... Za to za oryginalność tematu należy ci się najwyższa ocena. Ogólnie model z najwyższej półki (ja też długo przyjmowałem milczące założenie, że to 1:35!) Pozdrawiam i do usłyszenia

 

Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pawle, maskowanie było strasznie upierdliwe i czasochłonne. Na oryginalnym zdjęciu zobaczysz, że tez nie ma kątów prostych. Był to jeden z trzech pojazdów (jedyny z T50) w dual tex. Malowany pędzlami. Bardziej mnie zmiartwiły skośne zakończenia prostokątów. Cześć udało mi się zamalować pędzlem.

Ciekawostką jest fakt, że dziś jeszcze znalazłem jedną nieodklejoną maskę.

 

Fota wieży i włazu z wentylatorem:

wiea1.jpg

Góra wentylatora to jedyne miejsce gdzie farba (przy odrywaniu masek) zlazła do "gołego" plastiku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Racja jest, po sprawdzeniu fotek oryginału na stronie 1, powiedziałbym, że w idealny sposób udało ci się uchwycić ten efekt, który chopaki uzyskali malując prostokaty z ręki... Przy okazji pomyślałem sobie, że malowanie tej maszyny w 1:1 też musiało być upierdliwe. Z tymi maskami to się zdarza, zwłaszcza małe kawałki - a Ty przeciaż masz same małe kawałki . Ja i tak jestem pełen uznania dla Twojej pracy, pozdrawiam i do następnego razu

 

Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marcinie kalki drukować się mały (dali do druku) 19 stycznia. Liczę, że do końca miesiąca będą.

 

Pixeloza po słowacku, kurcze klesiowi wyszły kąty proste

http://www.modellversium.de/galerie/8-flugzeuge-modern/8718-mig-29as-fulcrum-airfix.html

 

Mój jest już po wash'u i próbuje wtopić się w otoczenie:

P1215456.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylna rampa. Było tak:

fad1.jpg

Potem był problem z washem i trasowaniem drzwi.

Nowy element:

rampa.jpg

Dokopałem się do wypraski z M113 ESCI/Italeri - element wymiarowo identyczny, ładniejsze szczegóły i lepiej (dla washa) zaznaczone drzwi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Wrzuć australijską czarną wdowę ;) żeby chodziła po bucie któregoś z panów ;) to nie będzie pusto...

Drodzy koledzy może tak musi być ;) zamysł autora był taki, żeby pokazać tą przestrzeń australijską zapewne !

 

Ok już nie filozuję, jestem chory, mam w chacie remont i w pon. kończy mi się urlop... masakrejszon

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.