Skocz do zawartości

M113 w/T50 dual tex Australia 82


rtoipmodest

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 108
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • 3 weeks later...

Wreszcie do przodu. Koła i podstawka:

wheels1.jpg

Gąski - nie cierpię tego tworzywa :

jedzideko2.jpg

jedzideko1.jpg

Szczesliwie nieźle pasują do podłoża. Tylko z lewej strony musiałem posiłkować się kamlotkami:

jedzideko3.jpg

I osłony boczne. Przy skracaniu lewej popełniłem głupi błąd i pociąłem nie z tej strony :

jedzideko4.jpg

jedzideko.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktem jest, winylowe gąsienice to niezły szajs. Niektórzy radzą, żeby je naciągnąć na kołach i tak potrzymać przez pewien czas, a wtedy one "zapamiętają" kształt.

Koła są mocne - te psychodeliczne kolory!

Powodzenia z resztą budowy, pozdrawiam

Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś na kadłubie pojawiły się odblaski. Takie same były na pojzdach nowozelandzkich - światełka pochodzenia brytyjskiego. Pierwej przylkeiłem kółeczka z braszki do T34 i na to światełka z Kettenkrada i 1szo wojennego samolotu.

PC055105.jpg

Zaznaczyłem babola Osłony mimo pocieniania są za grube i ponownie jak z Libańczyku nie przylegają. Szczęśliwie jest zielony Squadron.

No i jeszcze wieża. Strasznie dużo czasu strawiłem przy osłonie celownika.

Kółeczka dla dźwigu z blaszki do Abramsa:

PC055093.jpg

PC055095.jpg

I na koniec walnięte przez Extratech proporcje wieży:

osona.jpg

PC055100.jpg

Jak widać nad peryskopem powinno być szerzej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm... jak dla mnie proporcje wieży wyglądają dobrze w przeciwieństwie do wizjera. To on moim zdaniem jest za szeroki i psuje całość. W dodatku kształt też nie bardzo podchodzi pod ten ze zdjęcia. Mnie by się nie chciało, ale jak Tobie się chce to bym raczej, na Twoim miejscu poprawił wizjer

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe, że nie zwróciłem na to uwagi.

Rzeczywiście szybki wizjerów w modelu niemal się stykają, jutro trochę go (wizjer) zwężę. Część z karabinami powinna być bardziej do krawędzi.

 

Podoba mi się tekst z "gryzieniem w oczy" - ciekawe ilu modelarzy słyszało o wieży T50

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mimo 8h przed kompem przysiadłem, i dłubiąc do 00:30 poprawiełm uchwyty nad światłami i przerobiłem wizjer. Co do swiatełek z tyłu to trzeba zachować ostrożność bo Eduard zaleca ich przyklejenie do góry nogami

Teraz robię półeczki pod kanistry. Znaczy się obklejam kanistry półeczkami Będą przyklejone dopiero po pomalowaniu kamo.

Na chwilę obecną jest tak:

PC085111.jpg

PC085110.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, światła tylne do góry nogami, zaskakująco często się widzi w fabrycznych zestawach ten błąd, ciekawe skąd to się bierze...

 

Ciekaw jestem jak Ci wyjdzie ten kamuflaż, pozdrawiam i do usłyszenia

 

Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie ma się już co rozwodzić nad wieżą. Muszę dorobić jeszcze pokrowce na lufy i to koniec. Powiedzmy, że przypomina oryginał.

 

Co do malowania to jestem dobrej myśli po tym jak pomalowałem wieżę.

Oczywiście im dalej w las tym bardziej trzeba będzie uważać na detale.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po doklejeniu odblasków myslałem, że to koniec z tyłem...

ale znlazłem kartkę z zapiskami co jeszcze do zrobienia. A tam: "wypustki na błotnikach". Nie mogłem sobie przypomnieć o co chodziło.

W końcu jednak mi sie rozjaśniło Dlaczego nie US userzy zawsze musieli coś pododawać

M113A1-Australian-Army-2003-1S.jpg

Tak samo wyglądało to u Nowozelandczyków.

NZ08.jpg

U mnie tak:

PC125121.jpg

No i jeszcze brytyjskie kanistry Mark 5(?). Oklejanie ich półeczkami było nieco upierdliwe. Przykleję je już do pomalowanego pojazdu.

kanki1.jpg

kanki.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kanki bardzo fajnie, chociaż ja bym to robił w polistyrenie 0,2. Łatwiej się obrabia, klei i w ogóle jakoś ostatnio blaszki mają swoje wewnętrzne fuj dla mnie

 

Malujesz już?

 

Też myślałem o plastiku - jednak blaszki są cieńsze. Malować nie maluję bo jest do przyklejena (stworzenia) jeszcze kilka rzeczy.

 

Dziś prawdziwa nędza. Tylko falochron i ząb na dodatkowym ogniwku:

PC185190.jpg

PC185187.jpg

Przy okazji przeglądania dokumentacji zmalazłem niezły babol w 1/35.

Proporcje falochronu:

m113a1aj_7.jpg

I prawdziwy pojazd.

anteny.jpg

 

ha ha dałem d... z zębem Idę poprawić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć!

Jakbyś mógł bliżej napisać, na czym polegają zauważone przez ciebie nieprawidłowości (proporcje falochronu, ząb:-) i jak je poprawić. Z góry dzięki i pozdrawiam

Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Falochron w Trumpku jest OK - zbombany jest w pokazanym modelu w 1/35. Co do dodatkowych ogniwek to nie pamiętam jak było w modelu.

W tym jak i Libańczyku zęby się połamały. Trzeba pamiętać, że zęby nie są na środku ogniwa - widać to na fotce oryginału. Zwróć uwagę, że ogniwo jest inaczej zakończone na obu bokach (2 i 3 "wypustki").

Na zielono zaznaczyłem też otworek w kadłubie. Nie wiem jakie było jego przeznaczenie. Był tylko po lewej stronie. Oczywiście w modelu zapomnięli ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za wyjaśnienia - o ile dobrze widzę ten "zbombany" falochron jest zbyt wąski, w znaczeniu że zbyt nisko się kończy, zgadza się?

Jeśli chodzi o otwór, to jest to prawie na pewno wylot pompki zęzowej (bilge pump) która ma wypompowywać wodę, która dostanie się do środka w trakcie pływania - potencjalne miejsce na malownicze zacieki

Pozdrawiam i życzę miłego dnia

Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeglądając temat zauważam że brakuje Wam jednej rzeczy, rzeczy na którą natknąłem się swego czasu w internecie

 

Proszę szanownych forumowiczów:

http://www.the-blueprints.com

 

BP do M113 też jest, o tutaj:

http://www.the-blueprints.com/blueprints/tanks/tanks-m/40159/view/m113_a1/

 

Powiedzcie znajomym o tej stronie bo sam nie dam rady poinformować całego forum

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cóż, nie jest to może zwymiarowany plan spod ręki inżyniera, ale wydaje mi się że lepszy taki jako pomoc niż opieranie się o same tylko zdjęcia. Strona jest darmowa więc nie czarujmy się, cudów nie ma, aczkolwiek znajomi zajmujący się grafiką komputerową byli pod wrażeniem. Jeśli się wam nie podoba to nic na to nie poradzę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.