Skocz do zawartości

M5A1 WP/DWŚ. 1/35 AFV Club


Gościu

Rekomendowane odpowiedzi

No jak zwykle super Ci to idzie , jestem fanem twojego modelarstwa. Jak Ty to robisz z tymi blaszkami, że Ci wychodzi?!

Ja ostatnio właśnie przez tą "biżuterię" stuga latać uczyłem , bo nerwowo nie wytrzymałem.

 

Czekam na dalsze etapy krok po kroku zawsze się czegoś nauczyć można.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Most jak ze starego zdjęcia - rewelacja. A cały projekt zapowiada się ciekawie. Tylko jedno - czy w Normandii były Tygrysy II bez zimmeritu? W Ardenach wiem, że żadne nie miały, ale w Normandii?

 

Wieża od tygryska już jest poprawiona. Rafał wstawił starszą fotkę. Przyglądam się budowie na innym forum i na blogu więc wiem co i jak

 

ładnie będzie, ładnie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ach te figurki

Ano, Tobie też spędzają sen z powiek?

Maznąłem je w 1 kolejności...bo sporo i nie wiedziałem ile mi zajmą. Jakieś cudo to to nie jest, ale wstydzić się chyba nie mam czego.

 

Postęp:

 

DSCF7597.jpg

DSCF7593.jpg

DSCF7603.jpg

DSCF7602.jpg

"Mooooove - VERFLUCHT BANDITEN ! "

DSCF7601.jpg

 

 

DSCF7596.jpg

DSCF7595.jpg

DSCF7594.jpg

DSCF7592.jpg

DSCF7591.jpg

Jak pisałem na wstępie, dioramą tego nazwać nie będzie można...z dużą dozą fantazji możnaby połączyć scenki w całość.

Moim zamiarem było przedstawienie trzech, różnych scen, na jednej małej przestrzeni.

 

Załoga nie jest umiejscowiona "docelowo", jeno do zdjęć Stach usiadł na burcie czołgu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rafale - z historyczneg punktu widzenia jedyne miejsce, gdzie polska Dywizja gen. Maczka walczyła z US Army to epizod z zamknięcia kotła Falaise z sierpnia 1944roku, a dokładnie walki o miejscowość Chambois. Brały w nim udział 1 Dywizja gen. Maczka (10 Pułk Dragonów, jak mnie pamięć nie myli - w razie błędu prosiłbym poprawić) i jeden z batalionów amerykańskiej 90 Dywizji Piechoty. Także umiejscowienie amerykańskiej 1 Dywizji Piechoty "Big Red One" (sądzę tak po naszywce sierżanta pod mostem) i dywizji gen. Maczka razem chyba nie jest trafnym pomysłem

Co się tyczy samych figurek - wrzuciłem Ci uwagi i fotki na PWM ;-)

 

EDIT - temat naszywki Amerykańca wyjaśniony Zdjęcia nie do końca pokazują detale, stąd moje domysły o 1DP.

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki.

o poprawność historyczną nie dbam

Było konsultowane, wsio się wyjaśniło i jak dotąd poza źle pomalowaną pochwą noża żołdaka i pasków na hełmie uchybień brak.

 

 

 

Zmieniłem wygląd ułamania...zerwałem starą końcówkę mostu i zastąpiłem o taką:

DSCF7608.jpg

Jutro postaram się położyć jakąś ziemie i maznąć tu i tam chwasty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli 99% podłoża już za mną.

Materiały - jakieś chwasty z pola, trawka polka, pokruszony gips, korzeń pokrzywy i ziemia.

DSCF7624.jpg

DSCF7623.jpg

DSCF7622.jpg

DSCF7621.jpg

DSCF7620.jpg

DSCF7619.jpg

DSCF7617.jpg

Kolejny wyrób niezgodny z przeznaczeniem - lotnik

Niestety tomi gun wystrzelił .....w nieznanym kierunku

DSCF7616.jpg

Mam nadzieję, że uda się go uratować bez malowania na nowo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.