Skocz do zawartości

F-18 Hornet HobbyBoss 1:48


p_bladek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam ponownie na forum. Przedstawiam Hornecika od HobbyBossa. Umeczył mnie ten model straszliwie. Odniosłem wrażenie że w/w producent na siłe starał się wyciągnąć jak najwięcej elementów w ramkach, np.:

-pylony sklejane z dwóch elementów

-na siłę oddzielane elementy od kadłuba tak jakby nie można było odlać w całości.

-Golenie sklejane z pięciu elementów .

W modelu tym pierwszy raz testowałem dymienie oszklenia oraz usunołem ten ohydny szew.

Ogólnie pełnia zadowolenia

A teraz galeria:

DSC08103.jpg

DSC08101.jpg

DSC08100.jpg

DSC08099.jpg

DSC08098.jpg

DSC08097.jpg

DSC08096.jpg

DSC08095.jpg

DSC08094.jpg

DSC08093.jpg

DSC08091.jpg

DSC08090.jpg

DSC08089.jpg

DSC08088.jpg

DSC08087.jpg

DSC08085.jpg

DSC08084.jpg

DSC08082.jpg

DSC08081.jpg

DSC08080.jpg

DSC08079.jpg

DSC08078.jpg

DSC08077.jpg

DSC08076.jpg

DSC08075.jpg

DSC08074.jpg

DSC08073.jpg

 

Zapraszam do oceny.

Pozdrawiam Przemek.

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejne latadło z serii pokładowce US NAVY. Model na wysokim poziomie jak zawsze. mam tylko mała uwagę na zdjeciu nr 2 i 3 widać nierówno pomalowane (nie wiem jak to sie nazywa) miejsce styku owiewki i kabiny pilotów. Dasz rade to poprawić bo to sie rzuca w oczy i psuje efekt końcowy.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie dlatego wybrałem to malowanie, ogólnie HobbyBoss wypuścił ciekawe malowania (Kalki). Ten kolor na statecznikach pionowych to Kalkomanie.

Zastanawia mnie fakt że na obu stabilizatorach lotu sa dwa różne napisy

FDNY i PDNY co by sugerowało Fire Department New York i analogicznie Police Department New York. Jeśli dobrze to rozszyfrowałem. Sponsorzy, Reprezentanci ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dwie opcje, albo ku czci poległych w WTC, albo latał nim rezerwista (co raczej odpada gdyż maszyna należy do CAGa czyli dowódcy grupy) z któregoś departamentu. Po 9.11 wielu z nich (strażaków i policjantów) wróciło do służby i pojechało do ciepłych krajów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

FDNY i PDNY co by sugerowało Fire Department New York i analogicznie Police Department New York. Jeśli dobrze to rozszyfrowałem. Sponsorzy, Reprezentanci ?

 

Mogło być tak jak mówił Moses, bo po 11 września 2001 kult nowojorskich strażaków i policjantów stał się wszechobecny.

 

 

Twój model bardzo mi się podoba z trzech powodów:

 

1. To F-18

 

2. Ma naprawdę ciekawe malowanie, które nie trąci nudą jak część oferowanych zestawów;

 

3. RBF-ki

To co bym przy Twoim modelu zmienił to zdjęcia, które niestety nie ukazują modelu tak jak powinny. Są zbyt ciemne i nie oddają jego atrakcyjności.

 

Spróbuj zrobić mu nową sesję, bo stanowczo na to zasługuje

 

Pozdrawiam

Kornik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

a z tymi goleniami to chyba przesadzili

A no, w niektórych przypadkach szkoda gadać , choc cały zestaw spasowany jest całkiem nieźle.

 

Dasz rade to poprawić bo to sie rzuca w oczy i psuje efekt końcowy.

Jasne że tak, z tym nie ma roblemu. Zostało tak bo model miał iść z zamkniętą kabiną docelowo.

 

Zapraszam do wyrażania opinii.

Pozdrawiam,

Przemek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są są.

Niestet przyznam rację, chyba że:

Kolega niechcący pomylił Horneta który lata juz parę ładnych lat i pamięta niejeden konflikt z udziałem F-14, z SuperHornetem który jest o wiele młodszy i mniej upaprany. Pozdrawiam

Przemek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można rzec: wyśmienity! Szkoda, że ostatnio nie mam czasu na modelarstwo, mógłbym wykorzystać to, co u Ciebie podpatrzyłem. ;)

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.