Skocz do zawartości

SKOT 1 (Armo 1/72)


MrDyzio

Rekomendowane odpowiedzi

Weekend się zaczyna i naszła mnie ochota wziąść jakiś pojazd na warsztat.

Wybór padł na SKOT-a z Armo.

Części niedużo, więc mam cichą nadzieję, że wreszcie uda mi się machnąć model w zadowalającym tempie.

Mały inbox:

P1150300.jpg

P1150299.jpg

 

Jeśli ktoś byłby skłonny mnie wspomóc fotkami polskich Skotów 1, byłbym wdzięczny. Trochę ich w google znalazłem, ale mało jest zdjęć wersji 1.

Czy ktoś się orientuje do kiedy pozostały w służbie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 51
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

To mnie chłopaki napawacie optymizmem NIe ma to jak duchowe wsparcie Jako, że zakończyłem na dziś modelowanie w skali 1:1, to za chwilę siadam do tego klocka...

Po Waszych wstępach, aż strach się bać.

Trzymajcie kciuki

 

....

 

Posiedziałem trochę nad Skotem. Piłowania i pasowania sporo.

Julek ty wiedziałeś chyba w co się pakuję?

Na chwilę obecną ma wklejone osłony śrub i 4 zestawy zawieszenia. Jak wstanę to wkleję pozostałe 4 i wrzucę fotkę.

Piotr - przegrzebałem militaryphotos, ale nie ma malowania naszego

Tzn. są różnych wersji, ale nie ma pierwszej podstawowej, czyli 1.

Dobra, zmykam spać.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może kniga Magnuskiego o pojazdach LWP (w posiadaniu Jeff'a)

W moim też

Ale za dużo tam nie ma:

 

Skot6res.jpg

 

Scot1res.jpg

 

Skot2res.jpg

 

Skot3res.jpg

 

Skot4res.jpg

 

Skot5res.jpg

 

może na coś się przydadzą

 

Tego SKOTa z Armo kiedyś zrobił Tomek Hejmo. Gdzieś na forum była chyba relacja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może kniga Magnuskiego o pojazdach LWP (w posiadaniu Jeff'a)

W moim też

Ale za dużo tam nie ma

 

może na coś się przydadzą

 

Tego SKOTa z Armo kiedyś zrobił Tomek Hejmo. Gdzieś na forum była chyba relacja.

 

Rafale wielkie dzięki za fotki. Relację Tomka też widziałem.

Zgodnie z przewidywaniami Julka nadzieje na szybką budowę okazały się marzeniem ściętej głowy

Przeglądając zdjęcia różnych egzemplarzy dopiero zobaczyłem ile brakuje w modelu

Ale po kolei...

Wkleiłem osłony śrub

P1150305.jpg

Same śruby są mocno takie sobie. Zobaczę co się da wystrugać...

Elementy zawieszenia wklejone. Będę musiał wstawić kilka drucików w miejsce brakujących elementów

P1150303.jpg

Na miejsce trafiła też rura wydechowa, po uprzednim rozwierceniu końcówki

P1150302.jpg

Teraz czas na michałki. Najpierw fotka przodu

P1150304.jpg

Ta poprzeczna narośl ma prezentować... pręt do którego są przyczepione zawiasy falochronu

Osłon reflektorów też nie bardzo mi się widzą... Zapowiada się opera mydlana, tfuu... rzeźbienie w mydle

 

Teraz odrobina pozytywu (chyba...). Szperając na military-today.com znalazłem fotkę wozu, który mi wygląda na naszego Skot-a 1 z oznaczeniami KFOR.

ot_64_skot_kfor_1.jpg

Czy ktoś posiada rysunek lub dobre zdjęcie godła widocznego na osłonie przed tłumikiem? Byłbym bardzo wdzięczny.

Czy dobrze widzę, że polewaczka w przednim włazie to M249?

Dodatkowo na wspomnianym portalu jest też fotka naszego Skot-a 2. Chyba ma to samo godło na drzwiach desantu, tylko z innym kolorem tła

 

Tyle rozważań na chwilę obecną...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten SKOT jest z jakiejś prywatnej kolekcji lub czegoś w tym stylu

http://www.grupaslask.org/park_maszyn.html

 

Czyli już się wyjaśniło, że godło to okazało się logiem "Grupy Śląsk" z Zabrza.

Muszę do nich skrobnąć maila Może krajana wspomogą większą ilością fotek...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maila do "Grupy Śląsk" posłałem. Zobaczymy czy odpowiedzą...

Wracając do modelu... z serii "Jak sobie uprzykrzać sobie wieczór?"

 

Zachciało mi się upodobnić do oryginału stery... Zestawowe miały zły kształt i były za niskie.

Nawet nie wiedziałem, że śruby potrafią tak daleko latać, a kawałki blaszki chować się pod ścinkami i je udawać Mimo tego udało mi się sklecić z jednej strony coś na podobieństwo sterów. Jeszcze dojdzie płaskownik łączący płetwy.

P1150313.jpg

P1150312.jpg

Stery z drugiej strony pomęczą mnie jutro...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za linka. Ale raczej na nic się zda. Marcin chyba wziął się za niewłaściwą wersję

 

grzesioj dzięki za linka, ale... TBiU opisuje Skota 2A.

 

Piotrze, co to znaczy niewłaściwą wersję? Na 2A też przyjdzie czas.

Póki co moja 1 jest jedyną właściwą wersją

Do malowania jeszcze sporo pozostało, w najgorszym razie będzie zielony z szachownicą/kuricą bez numerów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skot-a 1 z oznaczeniami KFOR.

 

w kwestii formalnej. To jest malowanie SF. W misji kosowskiej nie było nawet pół Skota. Przestrzegam potencjalnych naśladowców przed błędem. No chyba, że ktoś decydował by się na ten konkretny pojazd.

 

Tak jak podejrzewałem - zbyt piękne by było prawdziwe

Gerd masz może w posiadaniu jakieś fotki lub malowania naszego Skota 1?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fotki lub malowania naszego Skota 1

 

z malowaniem nie ma problemu jednolite khaki. O odcień bym się nie martwił. Wiadomo dlaczego. Jeśli chodzi o potencjalny nr emali to Tamiya XF-61, oczywiście pamiętamy że Twój "obiekt" to 1:72 i będzie mocno za ciemno.

 

Natomiast w kwestii ciekawych fortek to warto przemyśleć wersję "MILICJA" lub 6PDPD z emblematami na bokach (jednorazowa sprawa).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panzer4 miło powitać w moim skromnym wątku

 

fotki lub malowania naszego Skota 1

 

z malowaniem nie ma problemu jednolite khaki. O odcień bym się nie martwił. Wiadomo dlaczego. Jeśli chodzi o potencjalny nr emali to Tamiya XF-61, oczywiście pamiętamy że Twój "obiekt" to 1:72 i będzie mocno za ciemno.

 

Natomiast w kwestii ciekawych fortek to warto przemyśleć wersję "MILICJA" lub 6PDPD z emblematami na bokach (jednorazowa sprawa).

 

Gerd dzięki za podpowiedź w sprawie koloru. XF-61 Dark Green wygląda zdecydowanie za ciemny, choć można rozjaśnić.

Wersja "Milicja" odpada, już rtoipmodest usiłował mnie nawracać na tą opcję.

6PDPD brzmi ciekawie Jakieś fotki lub rysunki posiadasz może?

Będę wdzięczny.

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdarzają im się takie kaszaloty, że hej.

A wiesz może których konkretnie unikać? Bo coraz częściej przymierzam się do zakupu przynajmniej kilku z nich, z racji ciekawej tematyki. A niestety nigdzie nie da się ani ich zobaczyć za bardzo, ani pomacać... Generalnie chodzi mi po głowie ASU 85 i rodzinka pojazdów na tym podwoziu. Będę wdzięczny za info

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No więc ja kupiłem i od tamtej chwili unikam ich wzroku w pudełku dwóch konwersji do Panzer IV Revella - Jagdpanzer IV L/70 i Stupa z zimmeritem. Nie dość, że klocki strasznie "zbananowane" to jeszcze połamane detale, a zimmerit na Stupie pozalewany miejscami :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.