Skocz do zawartości

SKOT 1 (Armo 1/72)


MrDyzio

Rekomendowane odpowiedzi

przyjąć założenia że podstawowe 1 też tam były....

 

Małe prawdopodobieństwo, "golec" -bez DSZK w 6PDPD był bez sensu. Nie obroni się takie założenie, bo to jak już pisałem jednorazowa sprawa z tymi SKOT'ami i jednyne znane zdjęcie.

 

W takim razie może wóz dowodzenia? R3M lub R2A - choć to też nie do końca ta wersja. W końcu SKOT-1 to polski bliźniak OT-64, lub wóz ewakuacji medytcznej. W WP były takie, aż...3szt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 51
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Tutaj jest zdjęcie jedyneczki, z posterunku z czasu stanu wojennego:

 

Stan_wojenny_Polsce_3019554.jpg

 

Kolorowe nawet, choć niewiele widać.

 

Wielkie dzięki. Czyli chcąc nie chcąc będzie w wersji "zielono mi..."

Pytanie kolejne - szachownica czy kurica? Osobiście stawiam na szachownicę, choć w książce Magnuskiego są z kuricami...

 

A miało być lekko, łatwo i przyjemnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest zwykły Skot-1 .6 PDPD wstanie wojennym skotów już nie miała- przynajmniej jedynek .Prawdopodobnie jest to Skot ROMO .( Rezerwowy Obwód MO). Duzo zależy gdzie to było, jeżeli pod Warszawa to będzie ROMO bo oddzialy16 Kaszubskiej Dywizji Pancernej w tym czasie 1 już nie miały. Na wóz dowodzenia tez nie podpada, ani na warsztatowy. O ile mi wiadomo to w stanie wojennym Skoty jedynki pokutowały już tylko w milicji i to tylko w gołej wersji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie przed chwilą będąc na spacerze z psem miałem okazję widzieć 2 takie SKOTY ale z wierzyczka i to z calkiem bliska. Jechaly sobie na wielkiej lawecie droga krajowa numer 22 przez Starogard Gdanski, pod oslona nocy. Kazdy mial sprejem na prawej burcie napisane AMW, czyli pewnie Agencja Mienia Wojskowego.

 

Przepraszam za blendy ale siadl mi alt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 months later...

Po długim leżakowaniu SKOTa zdecydowałem się go wreszcie skończyć.

 

Ramiona falochronu zdecydowanie wymagały uwagi. W modelu zrobione były o przekroju okrągłym, a w rzeczywistości to wygięte płaskowniki.

DSC_0635.jpg

 

Kolejne podejście do sterów

DSC_0637.jpg

 

Dodane detale do wewnętrznych stron włazów, uchwyty i stopnie.

DSC_0641.jpg

 

Skończone elementy przy falochronie. Wystrugany z kawałka plastiku hak.

DSC_0643.jpg

 

Dalej czegoś mi brakowało.... Pamiętacie to?

P1150304.jpg

 

Kwadratowe bloby imitujące pokrywy przednich świateł. Wyryłem otwory pod reflektory i dodałem nowe osłony:

DSC_0642.jpg

 

Skoro otwarte włazy to trzeba było wystrugać figurantów

DSC_0644.jpg

 

Zlepianie do kupy SKOTa dobiegło końca i przyszedł czas na mazianie. Podstawowe kolory z rozjaśnieniami (akryle Vallejo)

DSC_0649.jpg

DSC_0652.jpg

 

Potem to już z górki. Malowanie detali i wystruganie podstawki.

Wyszło tak:

DSC_0662.jpg

 

Dumni załoganci

DSC_0665.jpg

 

Galeria wkrótce...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super świetny model. Fajnie się komponuje z podstawką Może teraz coś bardziej moderniastego ? rzecz jasna w polskim malowaniu

To maskowanie wygląda fajnie . Czy jest to siatka liściasta ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.MrDyzio - modelik bardzo fajny , ale wkurzający jest podpis na podstawce . No nie sam podpis ale kurica .W 1960 roku już nie była używana . Używano Białego Orla takiego samego jak w godle państwowym . Skoty jedynki szachownic nie używały , rzadziej miały orla a najczęściej tylko numery rejestracyjne , z tylu i na drzwiach kierowcy i d-cy.Szachownice używały SKOTY 2A I 2AP i umiejscowione były na wieżyczkach .Ale to był już późniejszy okres.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

model - TAK!!!!!!!!!!!!!!!!!! a nawet bardzo TAK!!!!!!!!!!!!!!!!!

tabliczka - NIE!!!!!!!!!!!!!!!!!!

po pierwsze kurica o której pisał Marek. po drugie Peoples Republic of Poland Army jesli mnie pamięć nie myli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy Wy się aż tak naszego języka wstydzicie??

trzeba było napisać po japońsku ...

No tak ale weź pod uwagę, że Kolega mieszka za oceanem i tam startuje w konkursach...

Fajna maszyna, znacznie lepiej się prezentuje niż można było przypuszczać patrząc na ten goły klocek żywicy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy Wy się aż tak naszego języka wstydzicie??

trzeba było napisać po japońsku ...

No tak ale weź pod uwagę, że kolega mieszka za oceanem i tam startuje w konkursach...

 

W takim razie zwracam honor bo ... nie wiedziałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

model - TAK!!!!!!!!!!!!!!!!!! a nawet bardzo TAK!!!!!!!!!!!!!!!!!

tabliczka - NIE!!!!!!!!!!!!!!!!!!

po pierwsze kurica o której pisał Marek. po drugie Peoples Republic of Poland Army jesli mnie pamięć nie myli.

Andrzeju podszedłeś do zagadniena bardzo emocjonalnie

Gdybyś wiedział w jakim tępie powstawała całość

Niemniej też liczę na poprawkę (jeśli jest mozliwa). Może zamiast LWP po angielsku dać po prostu POLAND A i lepszego orła pewnie da się ściagnąć z neta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chwilę mnie nie było a tu taki ruch

 

Mała skrzynka odpowiedzi

 

:benc: Super świetny model. Fajnie się komponuje z podstawką Może teraz coś bardziej moderniastego ? rzecz jasna w polskim malowaniu

To maskowanie wygląda fajnie . Czy jest to siatka liściasta ?

 

Nie wiem jeszcze co będzie następne, ale będzie nasze. Poza tym rozdłubane są Beaverette i wz.29. Gałezie na pace to druty, płynna szpachlówka Gunze, brązowa farba i mata firmy Polak.

Miło mi, że się podoba

 

Bardzo fajne przeróbki i gratuluję rozcięcia włazów.

Fajnie wygląda szachownica.

Było to nieco pracochłonne ale tak jest chyba lepiej niż z zamkniętym klocem. Szachownica z Y-Nota od Ciebie

 

.MrDyzio - modelik bardzo fajny , ale wkurzający jest podpis na podstawce . No nie sam podpis ale kurica .W 1960 roku już nie była używana . Używano Białego Orla takiego samego jak w godle państwowym . Skoty jedynki szachownic nie używały , rzadziej miały orla a najczęściej tylko numery rejestracyjne , z tylu i na drzwiach kierowcy i d-cy.Szachownice używały SKOTY 2A I 2AP i umiejscowione były na wieżyczkach .Ale to był już późniejszy okres.

 

Fajnie, że model się podoba. Słowo wyjaśnienia co do kuricy. Podpis na podstawkę był drukowany 5 minut przed wyjazdem na konkurs i użyłem gotowca, którego używałem do wcześniejszych pojazdów LWP. Wstawiłem nowy podpis zostawiając ptaszysko z braku czasu, traktując ją jako tymczasową. A tu wielka burza

Zresztą w podpisie nie jest rok 1960 tylko późne lata 60-te

 

Wkurzające jest to gdy na początku warsztatu się wszystkich dopytywałem o możliwe malowania i oznaczenia to jakoś nie potrafiłeś przytoczyć zdjęć i faktów.

Bracia Czesi w swojej publikacji twierdzą, że polskie SKOTy nosiły i szachownice i numery.

skot-1.jpg

Mój niestety nie posiada numeru jako, że takowych nie posiadam.

 

model - TAK!!!!!!!!!!!!!!!!!! a nawet bardzo TAK!!!!!!!!!!!!!!!!!

tabliczka - NIE!!!!!!!!!!!!!!!!!!

po pierwsze kurica o której pisał Marek. po drugie Peoples Republic of Poland Army jesli mnie pamięć nie myli.

 

Andrzeju miło, że model - TAK!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Co do kuricy - wyjaśnienie powyżej. Podpis i tak planuję zmienić

 

Peoples Republic of Poland Army jesli mnie pamięć nie myli.

Niestety muszę rozczarować. W literaturze anglojęzycznej dla określenia Wojska Polskiego stosowane jest POLISH ARMY czyli armia polska. Zaproponowany przez Ciebie dziwoląg językowy nie jest stosowany w moich obecnych rejonach. Raczej mi zależy by tubylcy wiedzieli o co chodzi.

 

Czy Wy się aż tak naszego języka wstydzicie??

trzeba było napisać po japońsku ...

No tak ale weź pod uwagę, że kolega mieszka za oceanem i tam startuje w konkursach...

 

W takim razie zwracam honor bo ... nie wiedziałem.

 

Niestety japońskim nie władam, ale widzę że kolega Mazzi Ci nieco rozjaśnił. Czasem warto się ugryźć w język

Jak widać języka się nie wstydzę, udzielam się na polskim forum i używam polskich znaków, mimo że mieszkam nieco dalej od domu.

 

Fajna maszyna, znacznie lepiej się prezentuje niż można było przypuszczać patrząc na ten goły klocek żywicy.

Wyszło lepiej niż myślałem, choć parę elementów mógłbym zrobić inaczej...

Może przy następnym...

Dzięki za obronę biednego emigranta Jak kiedyś wpadnę w rodzinne strony to masz u mnie

 

Gratulacje

 

Pięknie SKOT wygląda

 

Dzięki.

 

model - TAK!!!!!!!!!!!!!!!!!! a nawet bardzo TAK!!!!!!!!!!!!!!!!!

tabliczka - NIE!!!!!!!!!!!!!!!!!!

po pierwsze kurica o której pisał Marek. po drugie Peoples Republic of Poland Army jesli mnie pamięć nie myli.

Andrzeju podszedłeś do zagadniena bardzo emocjonalnie

 

Ale rozemocjonowane towarzystwo

 

Gdybyś wiedział w jakim tępie powstawała całość

 

No nie wiem czy powinienem ujawniać ile trwało skończenie SKOTa od momentu rozwiercenia włazów Parę osób by się mogło załamać.

Jedynie podpowiem, że był to niezły maraton

 

Niemniej też liczę na poprawkę (jeśli jest mozliwa). Może zamiast LWP po angielsku dać po prostu POLAND A i lepszego orła pewnie da się ściagnąć z neta.

Poprawka na pewno będzie. Za chwilę poszperam za orłem w necie. Z powodów wyjaśnionych powyżej pozostaje POLISH ARMY.

Jakieś sugestie co do "właściwej" daty?

 

Pstryknąłem więcej fotek ale wstrzymam się z galerię aż wydrukuję nowy podpis.

 

Dzięki wszystkim za opinie.

 

Pozdrawiam zza Wielkiej Wody

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ładny SKOT. A jeżeli jeszcze powstawał w tempie ekspresowym to tym bardziej szacun. Bardzo fajna zieleninka. Tylko prosiłbym może po powrocie z konkursu o nowe fotki galeryjne Te chyba trochę gubią rozjaśnienia i inne smaczki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ładny SKOT. A jeżeli jeszcze powstawał w tempie ekspresowym to tym bardziej szacun. Bardzo fajna zieleninka. Tylko prosiłbym może po powrocie z konkursu o nowe fotki galeryjne Te chyba trochę gubią rozjaśnienia i inne smaczki.

 

Fajnie, że się podoba. Z konkursu już wrócił z tarczą.

Fotki przy sztucznym świetle, więc wyszły takie a nie inne. Jak jutro wyjrzy słonko może będzie chwila na pstryknięcie nowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety muszę rozczarować. W literaturze anglojęzycznej dla określenia Wojska Polskiego stosowane jest POLISH ARMY czyli armia polska. Zaproponowany przez Ciebie dziwoląg językowy nie jest stosowany w moich obecnych rejonach. Raczej mi zależy by tubylcy wiedzieli o co chodzi.

 

Tego nie byłbym pewien

Milusia panienka na kasie w walmart'cie dłuższą chwilę studiowała moje prawo jazdy a na podpowiedź Poland ze słodkim uśmiechem oświadczyła, że jeszcze nigdy nie spotkała Kanadyjczyka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety muszę rozczarować. W literaturze anglojęzycznej dla określenia Wojska Polskiego stosowane jest POLISH ARMY czyli armia polska. Zaproponowany przez Ciebie dziwoląg językowy nie jest stosowany w moich obecnych rejonach. Raczej mi zależy by tubylcy wiedzieli o co chodzi.

 

Tego nie byłbym pewien

Milusia panienka na kasie w walmart'cie dłuższą chwilę studiowała moje prawo jazdy a na podpowiedź Poland ze słodkim uśmiechem oświadczyła, że jeszcze nigdy nie spotkała Kanadyjczyka

 

Walmart to bardzo swoista kraina Skoro byłeś to powinieneś wiedzieć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratulacje udanego modelu. Czasem pośpiech mobilizuje i przy odpowiedniej dozie (pozytywnej) adrenaliny - tzw. "weny twórczej" powstają perełki. Taką tu własnie mamy.

 

A podpis się poprawi.

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratulacje udanego modelu. Czasem pośpiech mobilizuje i przy odpowiedniej dozie (pozytywnej) adrenaliny - tzw. "weny twórczej" powstają perełki. Taką tu własnie mamy.

 

A podpis się poprawi.

 

Pozdrawiam!

 

Wielkie dzięki krajanie za miłe słowo

Co do podpisu to pewnie druknę nowy jutro...

 

Wyszperałem dwa PRL-owskie orły.

OrzelPRLod1955.jpg 500px-Herb_PRL.jpg

 

Który lepszy do podpisu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.