Skocz do zawartości

Harbour Tug SMIT "Frankrijk" [Revell 1:200]


Constructor

Rekomendowane odpowiedzi

Box.PNG

 

Model będę wykonywał w wersji z pudełka, z pewnymi modyfikacjami zbliżającymi go do holowników używanych w polskiej żegludze. W moim mieście stacjonuje kilka takich jednostek więc z robieniem dokumentacji fotograficznej nie powinno być problemów. Model wykonuję dla mojego Taty więc postaram się aby model był na jak najwyższym poziomie.

 

PA094723.JPG PA094726.JPG PA094727.JPG

 

PA094728.JPG PA094729.JPGPA094730.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do tej pory zrobiłem śruby i stery (nie wiem jak się nazywa taki rodzaj steru). Śruby wstawione są tylko do przymiarki, potem je zdejmę i pomaluję osobno. Przy sterach nałożę jeszcze trochę szpachli, bo widzę kilka śladów po wypychaczach.

Dno wraz sterem ma być pomalowane w kolorze Revell 331 - Purple red. Dno w kilku miejscach potraktowałem papierem ściernym 1200-2000 a na koniec filcem.

PA114732.JPG PA114736.JPG

 

Jeśli chodzi o nadbudówkę to czeka mnie trochę szpachlowania. Prawdopodobnie całą górę przejadę szpachlą, a poręcze wkleję na styk bez tych wpustów.

PA114739.JPG

 

 

 

A do jakiego holownika polskiego masz zamiar się zbliżyć. O ocenie porozmawiamy na końcu. Na razie popatrzę.

W moim mieście, w porcie stacjonują holowniki, nie znam się dokładnie na typach, klasach, kategoriach itp. Postaram się zbliżyć w sensie, malowania elementów, może uzupełnienia jakiś urządzeń itp. Jeszcze nie wiem jak to wyjdzie, ale zobaczymy w trakcie. Postaram się na dniach wrzucić zdjęcia tego co stacjonuje w porcie. Przy tym modelu za wiele nie poszaleję bo jest mały a mój wzrok za bardzo nie obejmuje detali. Mam w planach wykonanie tego drugiego holownika Revella, który ma być zrobiony tak by był odpowiednikiem polskich jednostek - malowanie, bandery, oznaczenia, itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Ostatnio miałem mało czasu na modele. Dopiero dziś udało mi się odebrać zaległe nadgodziny i zrobiłem sobie wolne.

Sterówka wygląda na obecną chwilę tak jak na zdjęciach. Nie malowałem jej jeszcze.

PA294747.jpg PA294748.jpg

 

Pokłady pomalowane Revell'em 365. Jeszcze przejadę je filcem.

PA294751.jpg PA294752.jpg

Zaczęta podstawka.

PA294755.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robiłem ten model ze cztery lata temu - jest dość przyjemny, ale oczywiście ma też całą masę uproszczeń. Ale jak się go zbuduje prosto z pudełka i czysto pomaluje, to wygląda naprawdę dobrze. Życzę powodzenia w budowie i pozdrawiam

Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ostry ze Świnoujścia? Myślałem, że w naszym mieście to nikt nie klei oprócz mnie Jeżeli chodzi o wzorowanie się, to postaram się zbliżyć w malowaniu i MOŻE w detalach do tych Fairplay'ów, które ostatnio ściągają zamiast tych starszych holowników. Osobiście wolę te stare łajby bo mają taki styl, wyglądają jak rasowe holowniki.

 

gulus wiem zaraz poprawię, wczoraj jak wrzucałem zdjęcia to pomyliłem opcję "nie dawaj linku do albumu" z "nie dawaj linku do zdjęć"

 

Dzięki wszystkim za wsparcie.

 

Na tą chwilę kadłub leży w krecie. Od jakiegoś czasu aerograf podczas malowania pokrywa mi model gęsią skórką i czymś co przypomina takie maluśkie włoski :( Dziś będzie 3-cie podejście :(

PA294756.jpg

 

W ten weekend zrobię tylko kadłub i może jakieś pojedyncze detale. czasu mało a jeszcze dla brata na urodziny dwa Wanzery muszę zrobić.

 

Poprawiony ostatni post

Ostatnio miałem mało czasu na modele. Dopiero dziś udało mi się odebrać zaległe nadgodziny i zrobiłem sobie wolne.

Sterówka wygląda na obecną chwilę tak jak na zdjęciach. Nie malowałem jej jeszcze.

PA294747.jpg PA294748.jpg

 

Pokłady pomalowane Revell'em 365. Jeszcze przejadę je filcem.

PA294751.jpg PA294752.jpg

 

Zaczęta podstawka.

PA294755.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na tą chwilę kadłub leży w krecie. Od jakiegoś czasu aerograf podczas malowania pokrywa mi model gęsią skórką i czymś co przypomina takie maluśkie włoski :(
Miałem podobny problem jak malowałem Tajfuna z Revell'a. Ale u mnie to wynikało ze źle dobranej proporcji farba - rozcieńczalnik

...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.