Skocz do zawartości

Mig 21 PF 1:48 Academy


GEM

Rekomendowane odpowiedzi

Witam szanowne grono.

Przyznam, że z pewną nieśmiałością chcę wam przedstawić moją wersję Miga. Znawcy na pewno podpowiedzą, co zrobiłem źle. Ale do dzieła.

Model wykonany z zestawu, Academy. W skali 1:48.

Model jest wykonany w barwach armii Wietnamu.

Nguyen Van Coc, 921 st' Sao Do, z maja 1968 roku numer boczny 4326.

Pierwszy raz miałem styczność z metalizerami, i przyznam ze dopiero teraz doceniłem, co znaczy dogadać się z tymi farbami. Uczyłem się w trakcie pracy. Jak to wyszło? Sam nie wiem.

Kabina jest wzbogacona blachami Eduarda.

Zapraszam do oglądania.

 

42591840.png

77603690.png

40955277.png

13829575.png

90850380.png

98544650.png

55554671.png

57446420.png

81436659.png

23479682.png

20184621.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za pierwsze uwagi. Odpowiadam.

Tylko szkoda, że nie pokusiłeś się o polskie malowanie. Byłoby ciekawiej.

Jeden i drugi Mig jest częścią mojej kolekcji samolotów walczących w wojnie wietnamskiej, i dlatego takie malowanie.

jaką farbą malowałeś kokpit

Próbowałem wymieszać coś podobnego, ale nic mi nie wychodziło i zdecydowałem się na MM2135, czy wybrałem dobrze nie wiem, ale jest to coś podobnego.

 

Tylko dlaczego Rosjanie pomalowali mu stożek na czarno?

Stożek nie jest czarny, może na zdjęciach tak wyszło, jest pomalowany Model Masterem FS 34096 numer farby niestety mi się rozmazał.

Przybrudzenie dyszy jest do zrobienia, faktycznie to przegapiłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I drugi do kolekcji przeciwników z wietnamskiego nieba.

Na ten zwróciłem uwagę na wystawie, szczególnie przypatrując się metalizerowi i efekt jaki nim uzyskałeś. Powiem, że bardzo sugestywnie on wyszedł. Zdjęcia do końca tego efektu nie oddają i na żywo model wygląda jeszcze lepiej.

Bardzo ciekawie wyglądał na tle Phantoma i F-105, które gabarytami go porządnie przewyższały

 

Nie wiem, może Jarekk nie mówi o tym modelu, o tych zdjęciach, bo czarnego stożka ja tu nie widzę. A może to efekt wypalonego luminoforu w starej bańce i nie widać już większości obrazu? ;)

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, może Jarekk nie mówi o tym modelu, o tych zdjęciach, bo czarnego stożka ja tu nie widzę. A może to efekt wypalonego luminoforu w starej bańce i nie widać już większości obrazu? ;)

 

Ten czarny kolor to mała prowokacja z mojej strony, bo wiadomo, że kolor stożka powinien być zielony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, może Jarekk nie mówi o tym modelu, o tych zdjęciach, bo czarnego stożka ja tu nie widzę. A może to efekt wypalonego luminoforu w starej bańce i nie widać już większości obrazu? ;)

 

Ten czarny kolor to mała prowokacja z mojej strony, bo wiadomo, że kolor stożka powinien być zielony.

 

No to się nabrałem

 

Ale Jarekk, nie ma co się śmiać, widziałem u niektórych w domach jeszcze 14-to i 15-calowe bańki przy PC, które były ciemne i do tego ledwie trzymały 800x600 (niewyraźnie)...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piotrze, brawo za spostrzegawczość. Układ gwiazdek na kalkomanii, jest taki jak ja zrobiłem, a utwierdził mnie w tym rysunek tego miga w publikacji Mig 21 Fishbed in color. Dopiero po skończeniu modelu, jeszcze raz wróciłem do książki MIG 21 UNITS OF THE VIETNAM WAR, i tam jest zdjęcie tego samolotu, i układ gwiazdek jest taki jak ty mówisz. Ale było już „po ptokach" lakier położony, bałem się poprawiać żeby nie popsuć całości. Ale jak to mówią kolekcjonerzy- największą wartość mają eksponaty z małymi błędami -:?

Pozdrawiam Grzegorz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.