Skocz do zawartości

M4A3E2 Jumbo-Tamiya 1/35


Artur Wałachowski

Rekomendowane odpowiedzi

Wykończeniowo pierwsza klasa, szczególnie mi się podoba draperia. Z uwag, to nie wiem czy peryskopy (przynajmniej kadłubowe) nie powinny mieć osłon prętowych ale to nigdy nic do końca w Shermanach nie wiadomo. Natomiast ten szperacz na wieży ma chyba szkiełko zbyt blisko zewnętrznej krawędzi. Konstrukcyjnie to był reflektor plus taka długa osłona. No i w myśl pewnej niedawnej dyskusji, to ktoś konsekwentny by Ci tu jedną rzecz wypomniał ale ja składam to na karb moich spracowanych oczu i małych zdjęć .

Ogólnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i w myśl pewnej niedawnej dyskusji, to ktoś konsekwentny by Ci tu jedną rzecz wypomniał ale ja składam to na karb moich spracowanych oczu i małych zdjęć .

 

Dzieki za opinie-co do niepoprawności i niedociągnięć-zawsze bardzo chętnie wysłucham wszelkich błedów jakie popełniłem-model zrobiłem prosto z pudła-na bank nie jest bez wad,a jak coś nie tak zrobiłem to piszcie-postaram się poprawić-jak nie na tym to na następnym.

Pozdrawiam,Artur.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za opinie-co do niepoprawności i niedociągnięć-zawsze bardzo chętnie wysłucham wszelkich błedów jakie popełniłem-model zrobiłem prosto z pudła-na bank nie jest bez wad,a jak coś nie tak zrobiłem to piszcie-postaram się poprawić-jak nie na tym to na następnym.

 

Tak, tylko że twoje modele zwalają z nóg a zauważenie błędu na takim modelu dla zwykłego śmiertelnika jest niemożliwe. Artuże czy robisz dioramy ? Chętnie bym zobaczył takie coś twojego wykonania.

Wracając do modelu to nie wiedziałem że Sherman może dobrze wyglądać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko . Jakim kolorem malowałeś tą skrzyneczkę na czołgu?. Przecierasz je rozpuszczalnikiem?.Pozdr ryjek ( nie plandekę tylko skrzynkę)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko . Jakim kolorem malowałeś tą skrzyneczkę na czołgu?. Przecierasz je rozpuszczalnikiem?.Pozdr ryjek ( nie plandekę tylko skrzynkę)

 

Skrzynkę malowałem jasnym piaskowym a na to dałem wash olejny z sieny palonej i nadmiar wytarłem.Przy okazji wrzucam parę nowych zdjęć...

 

dsc04207gq4.jpg

 

dsc04210yr4.jpg

 

dsc04229oo4.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego Artur czy lakier bazowy tlenisz rozpuszczalnikiem ?. Jak ci to tak wychodzi?. Bo ten kolor jest na wpół matowy i szklisty taki jak farba z fabryki. Jak to robisz,mnie sie ta sztuka mistrzowska bardzo podoba

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tak w kwesti nie formalnej ale nie wiecie czemu kolega Baldigozz usunął swoje prace bo tez bym popatrzył.Podobno był niezły ,ale ni ma jak tego ocenić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam pytanko czym wykonujesz przetarcia suchmy pedzlem ?Jest to jakis jeden kolor czy to zależy od koloru bazowego ?

 

Do suchego pędzla robię mieszankę-koloru podstawowego,rozjaśnianego bielą i żółcią-tak samo jest w przypadku innych kolorów-wszystkie do suchego pędzla są rozjaśniane.

 

Kolego Artur czy lakier bazowy tlenisz rozpuszczalnikiem ?. Jak ci to tak wychodzi?. Bo ten kolor jest na wpół matowy i szklisty taki jak farba z fabryki.

 

Efekt taki pozostaje częściowo po washu olejnym,a częściowo po delikatnej przecierce suchym pędzlem pancerza(uzywam najczesciej metalizera dla uzyskania refleksów światła)-w celu wyciągnięcia faktury.

Pozdrawiam,Artur.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.