Skocz do zawartości

Chevrolet Corvette C4 - monogram 1:8


tornado

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 136
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Obecnie trwają prace przy silniku:

 

Ale jak skończysz zamieścisz jakąś MP3-kę jak to brzmi?

Jak zwykle przemiło się ogląda Twój warsztat. Czekam na finał!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
i jedna fotka silnika z zapałką

 

To ładnie malutka ta fał ósema

 

Silnik wygląda znakomicie. Nic dodać nic ująć

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że to nie jest najprostsze zadanie, ale jakbyś spróbował coś z tym paskiem zrobić - bo niestety amerykański standard czyli jedna część psuje efekt - a w tej skali to można poszaleć przecież

Pierwotnie chciałem pocieniować pasek ale zrezygnowałem z tego pomysłu ponieważ prawie wszystkie urządzenia (alternator, pompy i napinacz) wiszą na pasku przez co mógł by on nie wytrzymać ich ciężaru. Niestety nie posiadam dokumentacji/zdjęć aby od podstaw wykonać mocowania tych urządzeń do silnika dlatego zostawiłem to tak jak jest.

 

ale??? to jest zapałka zniczowa !/?

Zgadza się

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że to nie jest najprostsze zadanie, ale jakbyś spróbował coś z tym paskiem zrobić - bo niestety amerykański standard czyli jedna część psuje efekt - a w tej skali to można poszaleć przecież

Pierwotnie chciałem pocieniować pasek ale zrezygnowałem z tego pomysłu ponieważ prawie wszystkie urządzenia (alternator, pompy i napinacz) wiszą na pasku przez co mógł by on nie wytrzymać ich ciężaru. Niestety nie posiadam dokumentacji/zdjęć aby od podstaw wykonać mocowania tych urządzeń do silnika dlatego zostawiłem to tak jak jest.

 

ale??? to jest zapałka zniczowa !/?

Zgadza się

 

No i to jest ból-- o wiele lepiej by było gdyby producenci dawali oddzielnie wszystkie koła pasowe, i pasek. . A nie jak teraz monolity, to malowanie pasków..... wrrrrr!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale suniesz z tymi modelami ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...

Witam wszystkich

Po czterech miesiącach przerwy wracam do budowy modelu

 

Pierwsze co uczyniłem to naprostowałem dach ze słupkami - wcześniej tego nie pisałem ale cała góra budy była przekoszona w lewą stronę (zapewne od złego składowania pudeł z zawartością w magazynie )

Następnie zabrałem się za szpachlowanie drobnych nierówności, jam skurczowych i śladów po wypychaczach.

 

1cd60ac25329fa92.jpg

8a66a234a89f4ebf.jpg

9a4483ff86705dbf.jpg

22b75b2522d141b3.jpg

e9f0a4b3b91d36fc.jpg

 

Wnętrze wanny miałem już prawie pomalowane ale po przestudiowaniu zdjęć oryginału postanowiłem nieco poprawić wypukłości drzwi, w modelu od połowy w górę były płaskie.

 

Oryginał, zdjęcie z netu:

987be241e441ecec.jpg

 

a tak to wyglądało w modelu:

812d5dc93ca6d759.jpg

 

Jak narazie w obu drzwiach wyciąłem panele z klamkami i ... wrzuciłem całość do kreta aby oczyścić wannę z farby.

d0ff6a65d8da5fbe.jpg

 

C.D.N.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No Andrzeju nareszcie wróciłeś do nas . Wiem coś o takich przerwach w modelarstwie - sam niedawno taką skończyłem. Widzę, że prace ruszyły pełną parą - czekam na więcej .

 

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed pryśnięciem podkładem wydawało się, że boczki drzwi są ok, ale jak widać muszę jeszcze nad nimi popracować.

 

01867e7b7efa00e2.jpg

6674f11cf10ec3a9.jpg

d5c6583e78e284c9.jpg

 

Budę dwukrotnie machnąłem podkładem. Zastanawiam się czy aby jeszcze nie dać ze dwie warstwy gdyż w poprzednim modelu (takim samym) pomimo podkładu plastik odbarwiał białą bazę na różowo

 

1e20dd4c56236aa9.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Przy takiej skali można już poszaleć ze szczegółami co w tej relacji widać

Bardzo mi się podobają pańskie warsztaty, kiedyś chorowałem na klasyczną amerykańską motoryzację...

Ja bym nie miał cierpliwości na bawienie się i malowanie takiego kolosa (widzę że pan też wymięka bo na foto załapał się "Żuber" )

No cóż, życzę powodzenia w tej nierównej walce i nie mogę się doczekać końcowego malowania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takiej skali to można by się bez napinania pokusić o dorobienie jeszcze paru jak nie więcej detali. A już ten plastikowy pasek odlany razem z kołami pasowymi przy silniku wygląda słabo.

Bez urazy wykonanie jest na wysokim poziomie ale skala 1:8 stwarza naprawdę spore możliwości i wydaje mi się że warto z tego korzystać.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tam pisze "Żubr", a nie "Żuber". Ale tak w ogóle to nie co się dziwić, bo

 

przecież przy takiej skali nie jest łatwo nie wyjechać poza obrys

 

przygotowanego tła; wszak to jest warsztat, a nie galeria końcowa

 

ukończonego modelu. Wiem, że to, co piszę, to oczywistości, ależ czy to

 

jest nieprawdą?

 

 

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Przy takiej skali można już poszaleć ze szczegółami co w tej relacji widać

Bardzo mi się podobają pańskie warsztaty, kiedyś chorowałem na klasyczną amerykańską motoryzację...

Ja bym nie miał cierpliwości na bawienie się i malowanie takiego kolosa (widzę że pan też wymięka bo na foto załapał się "Żuber" )

No cóż, życzę powodzenia w tej nierównej walce i nie mogę się doczekać końcowego malowania

Dzięki za miłe słowa

Ano wymiękam, a biorąc pod uwagę dzisiejszy wypadek z farbką (nieopatrznie przechyliłem aero i połowę farbki wylałem na dach modelu) to tylko "Żuber" może złagodzić nerwy

 

W takiej skali to można by się bez napinania pokusić o dorobienie jeszcze paru jak nie więcej detali. A już ten plastikowy pasek odlany razem z kołami pasowymi przy silniku wygląda słabo.

Bez urazy wykonanie jest na wysokim poziomie ale skala 1:8 stwarza naprawdę spore możliwości i wydaje mi się że warto z tego korzystać.

Pozdrawiam

Nie ma powodu do obrażania się konstruktywna opinia zawsze mile widziana

Co do kół i paska to już pisałem wyżej ale nich będzie jeszcze raz i trochę szerzej na ten temat.

Bardzo chętnie wykonał bym wszystkie elementy oddzielnie ale, że ze znajomością języków obcych u mnie jest marnie (ponad 30 lat temu zakończyłem edukację szkolną tylko ze znajomością j.rosyjskiego) nie potrafiłem znaleźć w necie takiej dokumentacji co by pokazała poszczególne urządzenia napędzane paskiem klinowym, a dokładniej chodzi o mocowania ich do korpusu silnika. Niestety bez tego, a jedynie z domysłów i masy oględnych zdjęć można zrobić tylko S/F a tego nie chcę.

 

Witam!

(widzę że pan też wymięka bo na foto załapał się "Żuber" )

 

Obawiam się, że ten "Żuber" służy do rozcieńczania Pactry

Dokładnie jest tak jak mówisz

 

Tam piszę "Żubr", a nie "Żuber". Ale tak w ogóle to nie co się dziwić, bo

 

przecież przy takiej skali nie jest łatwo nie wyjechać poza obrys

 

przygotowanego tła; wszak to jest warsztat, a nie galeria końcowa

 

ukończonego modelu. Wiem, że to, co piszę, to oczywistości, ależ czy to

 

jest nieprawdą?

 

 

 

Zaiste prawdę napisałeś

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.