Jump to content

F-16D Block 52+ Polish Air Force =KINETIC= 1:72


Grzes
 Share

Recommended Posts

Witam,

Też dostałem ten model z Lucky Model (Hong Kong). Kosztował USD 19. 95, bez opłat pocztowych bo LM miał taką promocję. Model przyszedł w ciągu tygodnia, z Hong Kongu! Polecam tą informację naszym firmom wysyłkowym. Nie sądzę też, żeby ten model, gdy już będzie dostępny u nas kosztował ok. 60,00 zł. To tyle z dobrych wieści. Sam model zrujnowany jest podziałami blach prawie jak u Matchboxa,porównywałem część grzbietową z avioniką, z tą z zestawu MPM do konwersji modelu Academy - ta z MPM nieporównywalnie lepsza, kalki polskich F-16D skopane, numery nieprawidłowego kształtu i czarne!? Mając zestawy MPM, Aires (dysze, podwozie z komorami, cały kokpit, chyba jednak zakupię jeszcze jednego "koreańca" Academy do budowy mojego F-16D Block 52+.

Link to comment
Share on other sites

Dzięki za informacje.

Odnośnie kalkomanii, to najmniejszy problem, bo kilka zestawów na rynku jest i coś zawsze można dobrać.

Link to comment
Share on other sites

Witam,

Sam model zrujnowany jest podziałami blach prawie jak u Matchboxa,porównywałem część grzbietową z avioniką, z tą z zestawu MPM do konwersji modelu Academy - ta z MPM nieporównywalnie lepsza, kalki polskich F-16D skopane, numery nieprawidłowego kształtu i czarne!? Mając zestawy MPM, Aires (dysze, podwozie z komorami, cały kokpit, chyba jednak zakupię jeszcze jednego "koreańca" Academy do budowy mojego F-16D Block 52+.

 

Chyba chodzi o CMK ! A w życiu ! to cos na pewno nie jest lepsze od grzbietu w Kinetiku ,a na pewno kosztuje o wiele wiecej ! Tak samo zbiorniki konforemne sa do ... nie uzytku.

 

 

Zresztą ten ,,zestaw CMK,, to nic innego jak kompilacja odlanych częśći z modeli Academy ,wlot powietrza ,dysza silnika plus koła oraz przedniej części z modelu F-16B Revella .

 

Ten grzbiet jest tak płaski i bez proporcji ....

Link to comment
Share on other sites

Tak,i nawet te prawie 30 usd jakie zapłaciłem to dobra cena . W zamian otrzymujemy dodatkowo zasobnik FLIR plus jego infrastrukture dobre koła z ,,naszą felga,, ,uzbrojenie zarówno pociski P-P jak i GBU ,AGM-154 i zbiorniki konforemne. Na skrzydłach sa ,,cycki ,, RHAWa .

 

Linie w obrębie kadłuba są głebsze niż w Revellu, ale juz na skrzydłach sa porównywalne.

 

Co do modelu Academi , to na szybko ... dezawi . Krzywizny na ich modelu przypominają starego ESCI Ale to moze złudzenie.

Link to comment
Share on other sites

WItam!

Widzę, że moja krytyka modelu F-16D KINETIC w skali 1/72 spotkała się, powiedzmy...z zainteresowaniem. To dołożę jeszcze kiepską instrukcję na poziomie short-runów i to z lat 90-tych - konia z rędem temu kto znajdzie montaż anteny mieczowej pod wlotem powietrza, oraz cienkie opakowanie ze zdjęciem takim samym jak dla modelu w skali 1/48 po obu stronach pudełka, jak by bakowało zdjęć polskich F-16D.

Co do zestawów CMK 7156 i 7159 (zbiorniki CFT) to zadałem sobie wczoraj wieczorem trud/przyjemność (niepotrzebne skreslić) porównania belki grzebietowej i CFT Kinetica i CMK. Wszystkie są porównywalne wzajemnie do siebie i mają takie same wymiary. Belka CMK ma detale odlane osobno (uchwytu powietrza, owalny "dekiel" na górze i kolorowana kratka blaszana) i delikatniejsze linie podziału oraz wkręty. Nie zauważyłem, żeby była bardziej płaska i nie trzymała kształtu (!?). Te części CMK pasują do modelu Kinetic i na odwrót części Kinetic pasują

do modelu KF-16C (ROKAF). Oczywiście model CMK + Academy to jakieś 160-180 zł, ale jest to poziom jakiego oczekujemy od modeli z Dalekiego Wschodu. Inne walory CMK to kolorowana blaszka Eduarda (panele przyrządów, pasy, kratki), krystaliczne i cienkie limuzyny (2x) przeszklenia, choć podobnie jak u Kinetica nie przydymione, cały żywiczny kokpit z fotelami wyrzucanymi, oraz oczywiście górna połowa przodu kadłuba dla wersji 2-mejscowej. Instrukcja daleko lepsza np. kolorowe schematy malownia.

Sumując jeśli ktoś chce zbudować model z jednego zestawu, prosto z pudełka, bez zestawów waloryzujących to KINETIC jest w tej chwili jedyną odpowiedzią, jeśli ktoś chce mieć lepszy model to polecam CMK plus KF-16C Academy...lub czekanie na Hasegawę, Tamiyę, Revell?

Link to comment
Share on other sites

WItam!

.

Nie zauważyłem, żeby była bardziej płaska i nie trzymała kształtu (!?).

 

Nie ,no Wojtku może rozmawiamy o róznych zestawach CMK ? Niemniej lezy to u mnie jest u góry płaskie a nie powinno. Powinno byc zaokraglone po bokach .Jest tez krótszy , oraz grubszy i jezeli jeszcze raz przypatrzysz sie to na wysokosci krawedzi natarcia statecznika pionowego brak jest charakterystycznego wciecia /przejscia w pojemnik spadochronu .Oraz, sam pojemnik jest w rzucie z boku za niski .

Link to comment
Share on other sites

Nadaje się, bo to wersja z silnikiem Pratt & Wittney, ale będziesz musiał dorobić anteny: 2 na obudowie pojemnika spadochronu hamujacego, 2 na krawędziach natarcia na skrzydłach, "bąbel" i "trapez" od spodu wlotu powietrza. Ew. wnętrze pokrywy podwozia przedniego i koła, ale to już dla b.wymagających (purystów).

Link to comment
Share on other sites

Nadaje się

Nie jestem purystą absolutnie. Fajnie, że wspomniałeś o wszystkich antenach na naszych jastrzębiach i silniku który faktycznie jest właściwy, ale zapomniałeś o stateczniku pionowym który jest inny w wersjach A/B i C/D. Model to wersja A, a nasze to C/D

Link to comment
Share on other sites

O widzisz Robert , Cinek zareagował własciwie Jest rozwiazanie tego problemu . Jęsli chcesz Revella ,jako opcja w wersji A jest pojemnik spadochronu ,taki sam jest na naszych F- 16C

A czym sie rózni podstawa statecznika wersji A/B od C/D ? Szerokościa oraz długościa . Jako szerokość podstawy trzeba przyjąć szerokość właśnie pojemnika Z resztą dasz sobie rade. Od czego fotografie.

Link to comment
Share on other sites

A miałeś kiedykolwiek inny model F-16 w rękach niż Italeri ?

Może trochę przesadziłem. Po prostu nie zachwycają mnie te wypraski. Wolę zaczekać na hasegawę. Inna sprawa, że pewnie italeri zrobi niedługo przepak tego modelu za lepszą cenę.

Link to comment
Share on other sites

dsc7562.jpg

 

Opis obrazka. Od góry CFT od CMK ,model to F-16B Revella plus to co na nim,to mój grzbiet wykonany w/g zdjęc i oglądactwa konkretnych samolotów.

Jako przedostatni grzbiet Kinetica , i na samym dole to coś od CMK.

 

Wnioski należą do Was.

 

Uległem presjii...

Link to comment
Share on other sites

Grzbiet z CMK to jakieś nieporozumienie, kształt kompletnie nie ten. Kinetik dobrze to odzworował.

Prośba do "em" wrzuć moze cały inbox modelu lub jak już coś skleiłeś to zbliżenia na detale itp.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Nie wiem czy temat jeszcze aktualny ale ostatnio natknąłem sie na coś takiego:

 

http://www.arcforums.com/forums/air/lofiversion/index.php?t195578-50.html

 

Autor tego tematu sprawił sobie kinetic'a (relacja z jego budowy zaczyna się pod koniec drugiej strony)

 

I znalazłem jeszcze coś takiego:

 

http://fighters.forumactif.com/t37294-f16i-sufa-kinetic

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.