Skocz do zawartości

F-16D Block 52+ Polish Air Force =KINETIC= 1:72


Grzes

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 weeks later...

Obejrzałem ten model Academy, rozumiem, że chodzi o ten: http://www.exito.sklep.pl/ACADEMY_12418_172_KF_16C_Fighting_Falcon-1490.html ?

 

Porówanłem go ze zdjęciem polskiego F-16 dokładniej tym: Zdjęcie polskiego F-16 no i widzę jedną znaczącą różnicę. Mianowicie przy stateczniku ogonowym nad dyszą wygląda to zupełnie inaczej. Co z tym mozna zrobić, a może jest jakiś model, który to uwzględnia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Widzę że zestaw CMK jest tu omawiany - powiem krótko : to porażka i nie polecam wydawania 'kasy' na to coś

Próbuję zrobić 'kompendium' porównawcze ( od dłuuuugiego okresu 2 lata ) kilku zestawów do polskiej F-16-tki ale brak czasu to jest to co mnie 'frapuje' najbardziej.

 

Co mogę zalecić w kwestii 'ożenku' albo tzw. Franken F-16-tki np. bryła Revell i coś plastikowego ( nie zywicznego ): otóż z opresji ratuje nas Hasegawa, swojego czasu robiłem INBOX ( duży ) kinetic-a w 1:48 z porównaniem CFT z Hasegawy. Taka sama kwestia występuje w 1:72 : hasegawa dodaje obecnie do najnowszego zestawu F-16I sufa, ramkę z zasobnikiem i CFT - moim zdaniem najlepsze CFT plastikowe. W zapowiedziach : F-16 D Block 52 + Grecki i mam nadzieję będzie również POLAK ( ale to moje nadzieje ). Forma Hasegawy Stara + nowe wypraski o których mówiłem wyżej. Istnieje możliwość zamawiania samych ramek z hasegawy ( ceny są w instrukcji ), wychodzi taniej niz żywica

 

Co w całości - polecam Kinetic-a , cena , 'ornament podwieszeń' , dobre odwzorowanie detali : instalacja chłodząca awionikę , wyrzutniki FLAR i innych zakłócaczy poprawnie umieszczone. Porównałem również część dziobową ( która była mankamentem pierwszych produkcyjnych F-16 / 48 kinetic-a ) z hase - wygląda ok na 95 % ( 5 % błędu statytstycznego mieści się w normie żartuję ) i ważne NIE JEST TO ITALERII i błagam nie porównujmy produktu F-16 Italerii do Kinetic-a ,choć może italerka przepakuje również kinetic-a w 72-jce i będzie tańszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obejrzałem ten model Academy, rozumiem, że chodzi o ten: http://www.exito.sklep.pl/ACADEMY_12418_172_KF_16C_Fighting_Falcon-1490.html ?

 

Porówanłem go ze zdjęciem polskiego F-16 dokładniej tym: Zdjęcie polskiego F-16 no i widzę jedną znaczącą różnicę. Mianowicie przy stateczniku ogonowym nad dyszą wygląda to zupełnie inaczej. Co z tym mozna zrobić, a może jest jakiś model, który to uwzględnia?

Wszystko jest w zestawie. Na zdjęciu jest koreański efek. W pudle znajdziesz zasobnik z spadochronem stosowany u nas.

Mam oba modele (Academy i Revell) stąd wiem co jest w środku.

Jeśli chodzi o dwómiejscówki to mam Revela w wersji B i Brakeeta z Hasy z żywicznym grzbietem. Oba niestety do rzeźby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Revell F-16C Block 52 - nieprodukowany ale też się nadaje, małe szanse na zdobycie.

 

Wznowienie w zapowiedziach na ten rok.

 

Koledzy jakby komus byl potrzebny wygrzebalem na ebayu. Koszt jak na razie 45zl.Wznowienie moze bedzie, ale znajac Revella moze sie opoznic, wiec jesli komus sie spieszy, prosze

 

http://cgi.ebay.co.uk/1-72-REVELL-F-16C-Block-50-52-RARE-/110645230194

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko jest w zestawie. Na zdjęciu jest koreański efek. W pudle znajdziesz zasobnik z spadochronem stosowany u nas.

 

Dzięki bardzo, dobrze wiedzieć, bo nie miałem o tym pojęcia. Swoją droga przy okazji zapytam, skoro masz obydwa te modele to który bardziej nadaje się na naszego F-16 C? Nie spieszy mi się, więc jesli Revell lepszy tomoge poczekać, chcę tylko wiedzieć, bo mam kalki i kiedyś pewnie będę chciał je wykorzystać. Swoja drogą czy przy tych modelach są konieczne jeszcze jakieś przeróbki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Revell F-16C Block 52 - nieprodukowany ale też się nadaje, małe szanse na zdobycie.

To prawda, jakiś rok temu na allegro walczyło o niego kilkanaście osób, oczywiście wygrał piszący te słowa :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedynki nie znam.

Dwójka chyba służyła za wzór dla modelu Mastercrafta i ma te same błędy wymiarowe.

Trójka może być po dorobieniu anten odpowiednich dla Blk 52+, nie jestem pewien czy zawiera oba zestawy dysza + wlot powietrza (silniki PW lub GE).

Dwumiejscowy Brakeet Hasy ma akurat i jeden i drugi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Easykit - na trening

2. Stare, wypukłe - na trening

3. Najlepsza opcja z tych trzech - wszelkie zestawy Hase bazuję na tych formach, także jak kupisz np. nową Sufę lub F-16 F - to główne wypraski ( z jakże dużą ilością nadlewek :( ) to będzie podstawowy flagowy Hase Viper + gadżety

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o Hasegawę to najbardziej zbliżony do naszego F-16 (oczywiście w wersji jednomiejscowej) jest ten model: http://www.mojehobby.pl/hasegawa-d18-f-16cj-block-50-p-1-173927.html

 

Posiada możliwość zrobienia wersji zarówno Block 50(dysza i wlot dla silnika GE) jak i Block 52(dysza i wlot powietrza dla silnika PW). Ma ten sam typ pokryw i felg podwozia głównego jak w naszych F-16. Do zrobienia pojemnik na spadochron wraz z antenami, anteny IFF ("Bird slicer" przed kabiną pilota), światła pozycyjne, anteny na wlocie powietrza. (Nie wiem czy o wszystkim napisałem).

 

Jeżeli chodzi o model Italeri to jest to stary zestaw z wklęsłymi liniami podziału blach (niestety trochę zbyt szerokimi), z ubogimi detalami (brak wielu linii podziału na powierzchni jak również brak detalu w kokpicie).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...
  • 1 year later...

 

Nadaje się

 

Nasze mają inny ogon, ze spadochronem hamującym. Spójrz na zdjęcia.

 

To są te same wypraski i spadochrony są w obydwu takie same ,spójrz na inboxy:

 

http://www.mojehobby.pl/products/General-Dynamics-F-16C-Air-National-Guard-State-defence.html

http://www.mojehobby.pl/products/KF-16C-Block-52-Korean-Air-Force.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.