Skocz do zawartości

Aoshima Kongo 1944 1:350


sotter

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 313
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Wszystko byłoby super, gdyby nie hinomaru na płatach. Moim zdaniem powinny być bliżej końcówek, jeżeli możesz popraw a wtedy wszystko będzie jak należy. Zwracam uwagę nie po to, żeby się czepiać bo nie w tym rzecz, tylko dlatego, że zrobiłeś za....sty model i szkoda by się było wyłożyć na czymś takim i to na końcu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko byłoby super, gdyby nie hinomaru na płatach. Moim zdaniem powinny być bliżej końcówek, jeżeli możesz popraw a wtedy wszystko będzie jak należy.

 

I tu masz słuszną rację ale nie mam mocy żeby dłubać. Cel ćwiczebny został osiągnięty. Do kolejnego dużego projektu niezbędne okazuje się zaprojektowanie własnych blaszek jeśli latadeł ma być więcej i nieco bardziej "seryjna" produkcja. No i zdecydowałem się na wyklejenie z ciekawości Tenzana w 1:48

 

Tymczasem samolociki znalazły się na pokładzie, a w kazamatach artyleria średnia. Zostało zawieszenie bandery, bomy z drabinkami i awaryjny ster (chyba), no i kilka bębnów z kablami no i dwie ostatnie szalupy zawieszone na żurawikach, uffffffffff. Acha i jeszcze liny i belki drewna i kilka skrzyń. Kooooooniec mimo wszystko bliski.

 

IMG_1880.jpg

 

IMG_1883.jpg

 

IMG_1884.jpg

 

IMG_1885.jpg

 

IMG_1886.jpg

 

IMG_1888.jpg

 

IMG_1889.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super to wygląda, najgorsze /tak mi się wydaje/ przed Tobą KOŃCÓWKA trzymam kciuki i czekamy na "galeryje" Tak przy okazji gdzieś mi uciekło- co to będzie w nowej odsłonie Mogami Air....?

 

wykańczanie wykańcza

co do planów to teraz relaksacyjnie Yuki a następnie rzeczywiście coś morsko-lotniczego. Ostatecznie jeszcze się nie zdecydowałem ale raczej będzie to Akagi, choć hybrydy są też bardzo interesujące.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Czas finiszować z tym warsztatem. Następne zdjątka w galerii. Chciałem porobić trochę lin na pokładzie ale strasznie ciężko idzie farbowanie żyłki na brąz, żeby to troszkę jak lina wyglądało.

Zamontowałem bandery (zdaje mi się, że powinna albo być na rufie, albo na maszcie ale co tam), szalupy na żurawikach - pierwsze koty za płoty, bębny linowe, śruby.

Wysychają bomy trapowe, ster awaryjny (?) no i resztki artylerii.

 

Mały wysiłek i skończę pierwszy model w swoim życiu

IMG_2067.jpg

IMG_2070.jpg

IMG_2077.jpg

IMG_2081.jpg

IMG_2083.jpg

IMG_2085.jpg

IMG_2086.jpg

IMG_2088.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałem porobić trochę lin na pokładzie ale strasznie ciężko idzie farbowanie żyłki na brąz, żeby to troszkę jak lina wyglądało
Ja bym zastosował takie coś: http://www.fishing-mart.com.pl/sklep/pl ... k8078.html Występuje w różnych kolorach. Można czasami znaleźć szpulki po 25 metrów i wychodzi dużo taniej. I nie koniecznie z tego sklepu i ten producent żeby reklamy nie robić:]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co tu można napisać Jeśli traktowałeś to jako trening przed nowym tematem, jak sam pisałeś coś poważniejszego, to gratulacje Moim zdaniem wyszło super i trening zaliczony na 101% Gratulacje za ukończenie- SUPER

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świetnie wygląda!

Daj jakieś zdjęcie całości

Chciałem porobić trochę lin na pokładzie ale strasznie ciężko idzie farbowanie żyłki na brąz

Zrób z plecionki - taki rodzaj żyłki, wygląda jak kilka woskowanych sznurków splecionych razem (oczywiście cieniutkich) i kolor ma od razu odpowiedni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Ogłaszam ukończenie prac stoczniowych. Sporo jeszcze mógłbym dorobić, ale nie ma co przesadzać - to miał być model szkoleniowy. Pięknie dziękuję wszystkim za pomoc i kibicowanie

 

Zapraszam do galerii: viewtopic.php?f=77&t=31235

Tutaj kilka fotek "nocnych" poza galerią:

 

IMG_2279.jpg

 

IMG_2242.jpg

 

IMG_2239.jpg

 

IMG_2201.jpg

 

IMG_2199.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.