Skocz do zawartości

[11.11] Wagon artyleryjski PP2 ŚMIAŁY - Scratch 1/35


Jarekk

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 175
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Zawsze do usług . Nie chodziło mi o wagę samego prototypu , tylko o ilość silikonu . W Twoim modelu może być parę niespodzianek technologicznych , grubość ścianek - zbyt cieńkie duży problem z czasem przetrzymywania w formie a to ma wplyw na życie formy tzn zdolność do wielokrotności .

Tak zaraz odezwą sie głosy że są seperatory chmm... tak ale one powodują zatarcie powierzchni i faktury detalu .

To wszystko jest balansowalne koszty-jakość .

Ja nie stosuję takowych denerwują mnie pomazane powierzchnie , to często można zaobserwować na Czeskich modelach .

 

Nie wiem jak mocno masz zmontowany model , jaki stopień komplikacji .

Chyba że podzielę na zdjęciach .

 

Pozdrawiam TB

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak patrząc na całą bryłę wagonu pomyślałem o czym innym. Cały skład ale w skali HO, jak się zdążyłem zorientować, wagony były budowane na standardowych podwoziach, lokomotywa przy tym bogactwie wyboru z różnych firm też się pewnie znajdzie. Może ktoś kiedyś zrobi Śmiałego w wersji jeżdżącej? Zobaczymy. A Twój wagonik - miodzio.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W HO (?) żywiczny protoplasta "Śmiałego" z tego co wiem już istnieje.

 

Osobiście również nie stosuję silikonowych rozdzielaczy. Zawsze na fakturze ścianek pozostają ślady zacieków.

 

Dosyć skomplikowana do odlewu byłaby w zasadzie tylko rama wagonu na i te zderzaki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jarku szybi powrót na 1-6 i przypomniałem sobie ramę i parę detali

Masz rację wredna to ona jest ale i z tym da się powalczyć , kielichy o buforów trzeba pogrubić od wewnętrznej i minimalnie przeskalować na zewnątrz.

Reszta wieczorem , bo nie wyrobię sie z moją pracą.

Pozdrawiam TB

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cały tydzień na warsztacie to dorabianie drobiazgów i ... nitów.

Góra wagonu jest już praktycznie zakończona. Czas na podkład.

Wracam obecnie na dół do hamulców.

Pozostały jeszcze do wykonania układ hamulcowy, osłony kół i sprzęg.

 

P2192125.jpg

P2192124.jpg

P2192122.jpg

P2192121.jpg

P2192123.jpg

P2192120.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jarekk, dzisiaj w Łodzi w jednej z galerii handlowych (Galeria Łódzka) widziałem na wystawie model Śmiałego z Twoim wagonem (łącznie 3 wagony ze składu Śmiałego). Mam filmik podeślę Ci, sam model to zdaje się karton w 1:25 (?!). Poza tym był jeszcze "Śmiały" (?!) z 1939 - 3-4 wagony i trochę niemczyzny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
Piękna robota! Mam nadzieję, że udzielasz się na zagranicznych forach, bo byłbyś fantastycznym "towarem" eksportowym

Bójże się Boga! Każdy kilogram obywatela szczególnym dobrem Narodu!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.