Skocz do zawartości

[11.11] Wagon artyleryjski PP2 ŚMIAŁY - Scratch 1/35


Jarekk

Rekomendowane odpowiedzi

Malowanie i ... po malowaniu (podstawowym).

 

Pilnowałem się, aby preshading nie był za mocny po nałożeniu szarości (nie lubię mocnego). Monotonię szarości złamałem malując trzema odcieniami. Filtrami i washem można będzie jeszcze wiele zmienić.

 

P3272152.jpg

P3272159.jpg

P3272155.jpg

P3272153.jpg

P3272154.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 175
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Model wygląda super Jedyne co budzi moje lekkie wątpliwości to zacieki na wieży z przedostatniego zdjęcia. Nie wiem czy ten kawałek drewna służący jako podstawka zasługuje na to by być podstawą pod tak wspaniały model.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jarku, moje najszczersze gratulacje. Jestem pełen podziwu i czekam z niecierpliwością na kolejne projekty kolejowe w Twoim wykonaniu. Może uda Ci się teraz dokończyć drezynę z TK?

 

Podstawka moim zdaniem ma klimat! Ten kawał podkładu to świetny akcent i pasuje kolorystycznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat śledzę od początku i słów podziwu brakuje... Podstawka jest super, robi fajny klimat i chyba o to chodziło? Sam wagonik, jego wykonanie i teraz malowanie...cóż pozazdrościć warsztatu i zdolności. Bez wodotrysków i innych ozdobników, które maskują niedoróbki i braki modelarza. Wszystko jest czytelne i bardzo realne.

 

Jedna mała uwaga jeśli można, mam nadzieje że obić i śladów eksploatacji jeszcze nie koniec, bo bufory, czy zderzaki, powinny być obite do czystego metalu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obić i błota będzie skrownie, troszkę wiecej rdzy. Czas teraz ma washa.

Oczywiście bufory zostawilem sobie na deser.

Dzisiaj na warsztat biorę ckm-y Schwarzlose wz. 07/12.

 

Do drezyny TK wracam niezwłocznie po wagonie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielkie brawa za wykonanie śladów eksploatacji, z dużym smakiem i wręcz kunsztem. Bez przesadzania z dobiciami i "efektami" Bardzo mi się podoba i ta podstawka z kawałka podkładu

 

Komentując Twoją wodę na makiecie, córka kilka dni temu stwierdziła, że na desce nic tak świetnego nie stworzę.

Jednak wczoraj po ocenie wizualnej stwierdziła, że torowisko jest PRAWIE tak dobre jako woda na makiecie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z rdzą bym nie przesadzał, nie wiem jak w pociągach pancernych ale w moim ogródku, czyli Marynarce Wojennej na pewno jej nie tolerowano, adm. Unrug ścigał wszystkich zawzięcie z tego powodu, więc gdzieś przy podwoziu (lub w miejscach gdzie się tworzyła - sam będziesz wiedział najlepiej gdzie) można trochę pordzewić i raczej nic ponadto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.