Skocz do zawartości

Żuraw znika z barw LOT-u


qalimar

Rekomendowane odpowiedzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak chcą to niech rządówy przemalują, a od ŻURAWIA łapy precz. Nasz żuraw przetrwał ponad 80 lat, II Wojnę Światową. Przetrwał, trwa i będzie trwał dalej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko chyba u nas jest mozliwy debilizm, że logo wypracowane przez dziesięciolecia tradycji (i warte grubą kasę) można wyrzucić do kosza zastępując jakimś gówniatym koszmarkiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mnie się nowe malowanie podoba. Ten żuraw to już starością wiał. Wprowadzenie czegoś nowego odświeży wizerunek firmy. Bo obecny symbol to od najstarszych pocztówek się nie zmienił, samoloty nowoczesne a i tak wrażenie jakbym oglądał zdjęcia z PRLu z Tutkami i Iłami bo są identycznie pomalowane. Wiem, ze może gadam herezję ale popatrzcie na inne firmy. Z biegiem lat loga ewoluowały.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co Wy macie z tym żurawiem?

 

Przecież on wygląda jak szybowiec z balsy i tektury. To logo może było fajne ale w latach 30-tych...

 

Popatrzcie na inne wielkie firmy - niektóre zmieniały logo, a nawet barwy już kilka razy. Żeby tylko wymienić BA, Forda, BP, FIAT, Pepsi, Nestle... A u nas skansen...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Popatrzcie na inne wielkie firmy - niektóre zmieniały logo, a nawet barwy już kilka razy.

 

Ciekawe przykłady podałeś...

 

Ford - ich charakterystycznie pisana nazwa pojawia sie juz w 1903 roku

FIAT ta firma to akurat sięgnęła do skansenu i przywróciła stary znaczek z początków XX wieku

Nestle znaczek tylko lekko zmodyfikowany od początku ma ten sam symbol - ptaka siedzącego w gnieździe...

 

Innym ciekawym skansenem jest np. BMW ich znaczek nie zmienił się praktycznie od początku, czy Mercedes, którego gwiazda sięga korzeniami 1909r.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najpierw skalali logo Wojska Polskiego a teraz chcą skasować żurawia? No F*cking Way. Nie przejdzie, Żuraw musi zostać.

 

Panzer a co powiesz na temat takich marek jak Campbell czy Coca Cola

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak w przypadku BMW - te loga są fajne. A żuraw jest archaiczny. Zestarzał się i tyle. Taka jest moja opinia. I z tą grubą kasę za logo to bym nie przesadzał. Bo za tym wychwalanym logiem kryje się gorący kartofel, którego lepiej nie dotykać...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tyle szumu narobiliście, że likwidują definitywnie żurawia a nawet nie zadaliście sobie trudu żeby przeczytać kilka pierwszych zdań artykułu

 

Najpoważniejsza - jak się wydaje - zmiana, to nieobecność na ogonie charakterystycznego żurawia, który dominował tam od 1931 roku. Jego zminimalizowany wizerunek ma pozostać ma tylko w części dziobowej samolotów.

 

Żuraw zostaje tylko troszkę mniejszy na dziobie samolotów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak widać jesteś na szczęście w opozycji.

Żuraw w locie jest kultowy jak wspomniane loga Campbella czy Coli, dodatkowo oba zaprojektowane przez światowej klasy autorów.

 

Chudziutki ale w nosie z tym że symboliczne logo będzie na dziobie. Znakiem rozpoznawczym jest żuraw na ogonie (od zawsze tak było) i niech tak zostanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co mi z żurawia jak tak olewających pasażerów stewardes jak w Locie to nigdzie nie znajdziesz. No chyba że w tanich liniach ale tego typu firmy to już inna bajka. Klient nie patrzy na żurawia tylko na jakość obsługi !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mnie się nowe malowanie podoba. Ten żuraw to już starością wiał. Wprowadzenie czegoś nowego odświeży wizerunek firmy. Bo obecny symbol to od najstarszych pocztówek się nie zmienił, samoloty nowoczesne a i tak wrażenie jakbym oglądał zdjęcia z PRLu z Tutkami i Iłami bo są identycznie pomalowane. Wiem, ze może gadam herezję ale popatrzcie na inne firmy. Z biegiem lat loga ewoluowały.

 

Tak loga ewoluowały, ale w ograniczonym zakresie. Trzy litery na stateczniku mają zastąpić żurawia? Po co powtarzać to samo na kadłubie i stateczniku? Kojarzy mi się to z ruskim systemem znaków wojskowych- na stateczniku i kadłubie. Ktoś, kto to projektować, naoglądał się za dużo filmów wojennych. Ewentualnie założył, że społeczeństwo będzie niedowidzące.

 

Knot to jest zwyczajny.

 

A takie rzeczy nie weszły:

http://bartrozalski.com/index.php?/identity/lot/

http://bartrozalski.com/inne/787-8_all.jpg

http://bartrozalski.com/inne/787-8_all2.jpg

 

http://www.liladesign.com/work/work/airlines_files/LOT-Polish-Airlines.png

 

Czy ten ostatni nie jest ciekawy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś tam narzeka na stewardesy. Może ma złe doświadczenia.

Ale jedno jest pewne.Wywalenie loga nie uleczy innych problemów Lotu, np. straty na poziomie ponad 200 mln złotych rocznie. więc niech się szefowie wezmą za poważne sprawy, a od żurawia na ogonie niech się odwalą. Bo może i archaiczny, ale na pewno budzi pozytywne skojarzenia i jest marką naszego kraju samą w sobie. To tak jakby szachownice zrobić okrągłą, bo tak jest nowocześnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja na lot nie narzekam co prawda leciałem tylko 2razy ale stewardesy mnie nie olewały. żuraw nie znika tylko będzie dyskretniejszy i tyle nie widzę powodów by robić demonstracje w jego obronie.już dość się naoglądałem obrony innych symboli w naszym kraju

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mariusz, ta ostatnia propozycja jest naprawdę ciekawa. Żuraw pozostaje, ale w nowej formie. W zasadzie to przypomina nawet trochę symbol skrzydeł huzarskich

Co do tradycji w logo... koncern Volvo ostatnio wrócił do swojego znaku, którego używał dziesięciolecia temu, tzw. Volvo Iron Mark ze strzałką. Ma to przypominać o tradycji firmy i jej długoletnim doświadczeniu.

http://www.theautochannel.com/news/2006/03/05/212452.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.