Skocz do zawartości

Su-22 M4 1:48 EDUARD


GEM

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 weeks later...
  • Odpowiedzi 134
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Witam.

Wypada chyba coś napisać, bo dostanę czasami baty, że nic nie robię. Prace cały czas postępują, ale nie zawsze można zrobić dobre zdjęcie żeby coś pokazać. Przybywa trochę elementów na kadłubie

p1150083.jpg

p1150080d.jpg

p1150085.jpg

Zaczynam prace malarskie od dolnej części kadłuba. Po przejrzeniu wielu zdjęć zdecydowałem się, że dół będzie malowany mieszanką Humbrola 89+127. A wnęki kół malowałem H 147.

p1150076.jpg

p1150074.jpg

p1150073a.jpg

Jeśli jest coś nie tak to proszę piszcie śmiało, może da się w razie, czego poprawić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Popraw mocowanie szyby celownika, bo za mocno odstaje od oryginału.

 

AfghanSu-22M-4cockpit.jpg

 

http://forum.keypublishing.com/showthread.php?t=94062

Tu jest dość solidny zbiór zdjęć kokpitów, myslę, że się przyda.

 

ps. i taka ciekawostka:

AngolaAFC-517WZL2Bydgoszcz.jpg

Angolska suka modernizowana przez ludzi z WZL-2. A WLOP nie było zainteresowane modernizacją...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mocowanie szyby celownika zrobiłem jak widać z gotowej blaszki, i wygląda na to, że Czesi zrobili to mało wiarygodnie.. Ale ten element jest na razie położony na sucho do przymiarki i do zdjęcia, nie będzie problemu żeby to poprawić. Zresztą cały ten przyrząd jest do poprawki, bo wygląda nie ciekawie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyznaję, że przyklejenie skrzydełek jest trochę ryzykowne, ale jest w tym modelu kilka ryzykownych miejsc, - wnęki hamulcy z siłownikami, golenie, jakoś tak oswoiłem się z niebezpieczeństwem. A z drugiej strony, nie chciałbym za dużo doklejać do już pomalowanego modelu. Mam nadzieję, że przy odrobinie szczęścia uda mi się zbyt dużo z tego nie popsuć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak wczoraj obiecałem, pogrzebałem trochę nad poprawą wyglądu przyrządu celowniczego, - Poprawcie, jeśli źle to nazywam. Niestety wzrok już nie ten i dopiero po zrobieniu zdjęcia widać, że mogłoby być trochę lepiej.

p1160075l.jpg

p1160087.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie jest pięknie .Daj spokój już z tym,że mogło być lepiej bo zawsze można powiedzieć to.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra panowie, zaczyna się prawdziwa zabawa. Pół dnia maskowania, i do roboty.

p1170073.jpg

Tak sobie ułożyłem plan malowania, że na początek poszedł brązowy . A potem czarny. Rozkład plam jest na razie zgrubny. Potem się to wyprowadzi.

p1170075.jpg

p1170078.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po długiej i ciężkiej walce, udało mi się skończyć pierwszy etap malowania. Było kila poprawek, np. dolną powierzchnię pomalowałem jeszcze raz. Wydawało mi się, że za pierwszym razem był zbyt niebieski. Do końca nie jestem pewien czy jest ok., Ale przy różnym świetle, różnie to wygląda.

W tej chwili model jest pomalowany lakierem. Jestem na etapie polerowania lakieru. I przygotowania pod kalki. Nie jest to łatwe.

Tak to na tą chwilę wygląda.

p1240086.jpg

p1240094.jpg

p1240113.jpg

p1240121.jpg

p1240107.jpg

Co o tym myślicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapylenie niebieskiej farby było, ale się zmyło

Dyszę wylotową będę malował trochę później. Na razie skupiłem się na kolorach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę się boję. Ale to malowanie maskowałem trzy razy, Mam wprawę.

Burty i osłony przy wylotach działek będę robił z folii aluminiowej, jeszcze przed nakładaniem kalkomanii.

Taki mam zamiar.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Folia aluminiowa będzie za jasna. Te osłony dla konserwacji i ochrony przed gazami prochowymi były przez techników pokrywane cienką warstwą tawotu (nity na nich były stalowe, więc przy okazji zabezpieczało to przed korozją). Na Twoim miejscu malowałbym to lakierem "dural" z domieszką "stali" i na koniec polakierował matowym razem z całym płatowcem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zielona łatka na stateczniku pionowym z lewej wygląda jak by bez maskowania była malowana i wydaje mi się ,że nie powinna byc zielona ,tak samo z drugiej strony statecznika i przy wylotach działek ,na czarnym jest jakiś jaśniejszy odcień/nie okopcenia/ w/g schematu z TOPSHOTS ,nie mam tego wydania opieram się tylko na skanach z sieci więc mogę sie mylić,poza tym

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robercie wszystkie plamy są robione z ręki. Na kadłubie i skrzydłach, moim zdaniem jest dużo lepiej. Tylko przejście góra dół jest od maski. I wyszło trochę za ostro. Ale już tak zostawiłem. Początkowo maskowałem do malowania plam, robiłem i przy pomocy masy, i przy pomocy taśmy, i to nie było to. W końcu zdecydowałem się na malowanie z ręki i dopiero wtedy było moim zdaniem najlepiej. Może problem był, dlatego że wszystkie kolory to farby Humbrola. Ale ja jakoś nie mogę się z tymi farbami dogadać. Innych farb nie mogłem dopasować. Model Mastery, które niby wg FS. Powinny być dobre okazały się za jasne.

Jeśli chodzi o rozkład plam to na pierwszej stronie mojej relacji jest plansza wg., której między innymi się wzorowałem, ale korzystałem również z kilku zdjęć, 9101 którymi dysponuję. Czy wyszło tak samo? Starałem się być blisko.

Malowałem takimi farbami:

H 33. H 116. H 155. H 160. Dolna powierzchnia to mieszanka 50/50 H 127 i H89

Na to przyszedł lakier Pactra połysk.

 

Edit

Jaśli chodzi o tą plamę na stateczniku pionowym to nie mogłem dojść co to jest za odcień . Taki sam odcień pojawia się na skrzydle. Te przebarwienia na bokach na czarnym to raczej nie będzie farba. Mam dwa zdjęcia w podobnym ustawieniu samolotu, i te plamy są inne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.