Skocz do zawartości

Su-22 M4 1:48 EDUARD


GEM

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 134
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Pojawił sie taki bajerek do Su-22, zagłuszki żywiczne:

http://www.arcair.com/Rev4/3301-3400/rev3359-Quickboost-48326/00.shtm

Mam je zamówione czekam na dostawę. Tylko będę miał problem, bo trochę roboty kosztowała mnie dysza, dzisiaj może skończę poprawianie profilu wlotu powietrza i stożka, szkoda to będzie potem zakryć No chyba, że wyjdzie brzydko i lepiej będzie tego nie pokazywać. To wtedy te zagłuszki będą jak znalazł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Ale skoro mam dzisiaj dzień dobroci dla zwierząt, to może mi jeszcze podpowiesz, jaki jest kolor korpusu siłownika we wnęce, i czy to jest ten sam kolor jak przewody nadmuchu powietrza na owiewce kabiny? Czy to jest może- tytan gold?

Dziękuję i pozdrawiam Grzegorz.

Myślę że właśnie tytan gold jest najbardziej zbliżony do oryginału i nie jest to ten sam co nadmuchy na owiewce.

Piękna robota.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dysza bajka jak to Leszek słusznie określił, będę się na niej wzorował przy swoich 2ch suczkach w 72.

Miło mi, że ktoś chce się wzorować na mojej pracy. Ale mam taką podpowiedź, postaraj się żeby te pofalowane pierścienie ładnie na siebie nachodziły. Wiem, że to jest bardzo trudne, bo właśnie to w mojej dyszy mi się nie podoba, ale może Tobie to się uda lepiej.

 

dd1968

Myślę że właśnie tytan gold jest najbardziej zbliżony do oryginału i nie jest to ten sam co nadmuchy na owiewce.

Dzięki za miłe słowo i merytoryczne podpowiedzi.

Panowie mam nadzieję, że mnie nie opuścicie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prace póki co wyglądają naprawdę obiecująco Myślałeś nad uzbrojeniem? Z zestawu można wybrać raczej symboliczną konfigurację. Natomiast w ostatnim czasie Aires wypuścił trochę nowinek link. Te SPPU z np. BL-13 wyglądałyby imponująco Dużo kierowanego uzbrojenia dla naszych Su-22 jest też w Su-24 Trumpetera. Można kupić zestaw wykorzystać część i odsprzedać to co pozostanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dysza bajka jak to Leszek słusznie określił,będę się na niej wzorował przy swoich 2ch suczkach w 72.

Szkoda ,że tych zagłuszek nie ma w siedem dwójce.

Nie ma?

Są bliżej niż myślisz, robione w kraju.

Proszszszsz:

s72119.jpg

s72118.jpg

s72031.jpg

Z takim zestawem możesz zrobić prawie prace okresowe.

Do MiGa-29 też jest komplet zagłuszek plus drabinka.

Wracając do tematu Sucz pierwszorzędna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie do kolegów specjalistów. Ponieważ kadłub mam zamknięty ( zdjęcia wrzucę wieczorem), zabieram się za skrzydła. Korci mnie żeby wyciąć ze skrzydeł, lotki i klapy wewnętrzne, ale pytanie jest takie, czy jak samolot stoi na lotnisku, kabina otwarta, bez pilota, to klapy i, lub, lotki mogą być opuszczone. Na pewno trochę by to wzbogaciło model, ale czy to będzie poprawne?.Na temat uzbrojenia troszkę później, bo w tej chwili goni mnie czas.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Leszek na tym zdjeciu pokazal samolot "do pokazu" w codziennej eksploatacji wszystko zamkniete/schowane - wzgledy bezpieczenstwa i nie tylko, hangarowanie samolotow czy to w hangarze czy scronohangarze wymagalo zlozenia skrzydel a co za tym idzie klap. Jesli chodzi o lotki to w Su-22 one sa chyba lekko wychylone w gore przy maksymalnie zlozontm skrzydle, ale tu chyba DD bedzie bardziej zorientowany i wiarygodny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie miałem to samo napisać

Wydaje się, że mocno wychylone klapy to raczej stan "nienaturalny". Chociażby przeglądając te zdjęcia:

http://www.airliners.net/search/photo.search?aircraft_genericsearch=Sukhoi+Su-17%2F20%2F22&distinct_entry=true&sort_order=photo_id+desc&page=1&page_limit=15&sid=cab7d4eaca5dba5f3885f22fd6cc13b3

 

Co nie oznacza, że nie można zrobić modelu z wychylonymi klapami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Huhu pięknie się zaczyna. Będę kibicował. Bo w planach jest też Suczka. I mam takie pytanko są kalki do Świdwińskich Suczek?? Raczej nie są opuszczone. Te zdjęcie przedstawia demonstratora, raz że są skrzydła wychylone maksymalnie używane do startu. Na stojance tak się nie stawia samolotu. No ale możesz zrobić demonstratora.

 

http://skrzydla.org/showphoto.php?photo_id=38464

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fotka którą wkleiłem to faktycznie ''festynowy demonstrator wychyleń''. Ale nie będzie wielkiej zbrodni jak zrobi się model w takiej konfiguracji. Ja swoje (su) robię ze złożonymi skrzydłami - bardziej podoba mi się taka sylwetka no i zajmują mniej miejsca na półce. Bardziej mnie rażą modele z wyciągniętym silnikiem i innymi bebechami ale za to z pełnym uzbrojeniem pod węzłami podwieszeń.

Pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgodnie z obietnicą kilka fotek z sobotnio - niedzielnego postępu prac.

W tylnej części kadłuba zrobiłem prowadnice stateczników.

pc110096.png

Potem zacząłem przygotowywać kadłub do zamknięcia. To ostatnie spojrzenie na otwarte połówki. W stożek i w przedniej części kadłuba poupychałem plasteliny do dociążenia.

pc120116.png

Połówki sklejone. Muszę przyznać, że nie pasuje to źle, linie podziału ładnie się schodzą, tylko są przerażająco głębokie, Trzeba będzie coś z tym zrobić.

pc120128.png

Na boku kadłuba trzeba zamontować elementy z blaszek, które w rzeczywistości są lekko zagłębione. Trzeba było trochę pofrezować.

pc120124.png

A potem to już tylko wklejenie blaszek i gotowe.

pc120131.png

Tak to na dzień dzisiejszy wygląda. Zacząłem zastanawiać się, co zrobić ze skrzydłami , bo wyglądają na bardzo "grubaśkie".

Jutro zaczynam rżnięcie materii, i wycinanie klap i lotek.

Jeszcze raz dziękuję za dzisiejsze podpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejne uaktualnienie.

Zamiast kleić i iść do przodu to ja tnę.

pc180097.png

Ale potem mam nadzieję, że to się odwdzięczy po sklejeniu. Zacząłem walczyć z prowadnicami klapy na kadłubie

pc180092.png

I na skrzydle. Zaczynam też prace nad wnęką kół, przygotowuję mocowanie goleni, przypominający oryginał.

pc180087.png

A to już skrzydło i klapa, widać przygotowane prowadnice.

pc180091.png

I tak to sobie na tą chwilę wygląda.

Ale najważniejsze jest to, że do końca roku mam urlop!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Witam po świętach.

Mała aktualizacja postępu prac. W komorach hamulcy hydraulicznych rozprowadziłem przewody, i dorobiłem elementy instalacji, dokleiłem statecznik pionowy i główne części skrzydeł.

pc280081.jpg

pc280075.jpg

pc280078.jpg

 

Zaczynam prace przy goleniach podwozia, i czeka mnie mozolna praca przy rozprowadzeniu przewodów.

pc280079.jpg

 

Mam też przygotowane lotki, na których wykonałem imitację wypukłych nitów.

pc280086.jpg

I tak to sobie grzebię w przerwach między odśnieżaniem i konsumowaniem resztek ze świątecznego stołu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Idziesz po bandzie. Z tą suczką chyba zostaniesz moim faworytem na tym forum. Fajne skrzydło i hamulce. Podoba mi się też ożebrowanie i cięgna klap. Podążaj dalej tą drogą.

Mi tam rodzina w urlop nie daje siedzieć i dłubać przy modelach także zazdroszcze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich w nowym roku.

Wypada pokazać, na czym zakończyłem stary rok.

Prace były skoncentrowane na poprawieniu goleni kół i rozprowadzeniu przewodów hydrauliki. Dorobiłem również kilka elementów, między innymi siłowniki, i drobne rozdzielacze , i takie tam różne inne.

Tak to mi wyszło,

p1020108z.jpg

p1020083r.jpg

Spróbowałem również trochę poprawić przednią goleń. Ci, którzy mają ten zestaw, mogą porównać,

p1020114ur.jpg

Przygotowałem też pokrywy kół.

p1020087.jpg

Co wy na to? Czy przypadkiem nie zmarnowałem urlopu?

Co jeszcze można w tych elementach poprawić, zanim jeszcze nie pomalowałem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.