Skocz do zawartości

Hawker Hurricane Mk IA 1:48 Airfix


czsochaj

Rekomendowane odpowiedzi

Ja myślę, że nie tylko będziecie oglądać ale i coś napiszecie na temat modelu. Jest to stary Airfix, cztery ósemka, linie podziału blach są cięte przeze mnie oraz zrobione nity. Malowany aerografem, Pactrami, Humbrolami, Model Masterami. Kalki Techmodu ( dobrze by było żeby poprawili jakość kalek bo postanowiłem przerzucić się na maski).

 

 

1007131y.th.jpg 1007130.th.jpg 1007128.th.jpg

 

 

1007127.th.jpg 1007126x.th.jpg 1007124.th.jpg

 

 

1007123e.th.jpg 1007122.th.jpg 1007121.th.jpg

 

1007120y.th.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z zasady nie robię linek, doklejam tylko wtedy, gdy model ma iść na konkurs. Na domowe potrzeby uważam że jest zbędna, bo to żona meble odkurza, a to przypadkiem ,,sama się urwie''.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z zasady nie robię linek, doklejam tylko wtedy, gdy model ma iść na konkurs. Na domowe potrzeby uważam że jest zbędna, bo to żona meble odkurza, a to przypadkiem ,,sama się urwie''.

 

A to trochę nietypowe podejście... rzekłbym... nietypowe bym rzekł.

 

Poza tym całkiem ok, tylko... przejadło mi się już to samo malowanie, to n-ty model z rzędu z adolfkami, ale mamy porównanie skal - od 1:32 przez 1:48 do 1:72 i kto jak wystylizował je, można zobaczyć różnice podejścia do tego typu zabiegów na bazie tej samej maszyny.

 

Znając Airfix'a, to pewnie model za bogatej kabiny nie miał co?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... podziały wyszły ci bardzo dobrze, ogólny efekt miły dla oka

 

Też to rzuciło mi się w oczy, efekt końcowy bardzo fajny Bardzo ładnie utytłany spód, no mnie się tak podoba.

Pozdro Jarek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nigdy nie kleiłem modeli AirFixa. Naprawde są takie kiepskie?

takie strasznie kiepskie to też znowuż nie są, choć odstają od dzisiejszego standardu (może dla tego że większość to wciąż tłuczone modele z lat 70- i 80-tych) ich niewątpliwą zaletą bywała niekiedy bardzo dobra (czasem najlepsza) zgodność wymiarowa.

pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Poza tym całkiem ok, tylko... przejadło mi się już to samo malowanie, to n-ty model z rzędu z adolfkami, ale mamy porównanie skal - od 1:32 przez 1:48 do 1:72 i kto jak wystylizował je, można zobaczyć różnice podejścia do tego typu zabiegów na bazie tej samej maszyny.

 

Michale

Czyżbyś wolał kolejnego Messera czy też foke.

Jak dla mnie to dobrze, niech pokazuje się jak najwięcej w naszych barwach.

Zapomniałeś o Hurrym w 1/24 ')

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miło mi że mój model wzbudził niemałe zainteresowanie. Airfix ponoć nadal w tej skali dobrze leży w planach, cena około 45 zeta to też plus tego zestawu. Ten to taka próba co można było z nim zdziałać, dokupując dodatki Airesa można moim zdaniem wzbogacić kokpit a zestawami fototrawionymi uplastycznić całość. Artur, twój Hurri zacnie się prezentuje, w 1|24 detal robi wrażenie. Messery i Foki to piękne i groźne samoloty, a i mają ciekawe malowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Poza tym całkiem ok, tylko... przejadło mi się już to samo malowanie, to n-ty model z rzędu z adolfkami, ale mamy porównanie skal - od 1:32 przez 1:48 do 1:72 i kto jak wystylizował je, można zobaczyć różnice podejścia do tego typu zabiegów na bazie tej samej maszyny.

 

Michale

Czyżbyś wolał kolejnego Messera czy też foke.

Jak dla mnie to dobrze, niech pokazuje się jak najwięcej w naszych barwach.

Zapomniałeś o Hurrym w 1/24 ')

 

Nie nie, akurat za krzyżakami nie przepadam, więc spokojnie wolę 15 hurricanów w jednym polskim malowaniu, niż dwa FW-190 w niemieckim...

Tak, właśnie chodziło mi o Twojego w 1:24, a nie jak błędnie napisałem 1:32, bo ta skala 1:24 jeszcze nie wtarła mi się do świadomości na tyle, by kojarzyć ją z samolotami, a nie samochodami cywilnymi. Tym bardziej to dziwne, że nie pamiętam, bo akurat Twojej maszynie robiliśmy z Wojtkiem sesję fotograficzną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.