Skocz do zawartości

Chevy 60' pic-up street/drag 1:25 AMT


skwarciu21

Rekomendowane odpowiedzi

No to ruszam już z 3 projektem, w sumie to miał być taki tajny projekt i miałem go nie pokazywać dopiero efekt końcowy. A le postanowiłem pokazać. Model ten już dawno nabyłem i złożyłem no ale to był mój chyba model więc rewelacji nie było. Model był malowany pędzlem więc była lekka lipa. Postanowiłem go reanimować więc pierwsze co to był dot potem szpachla no i szlifowanie itp. Plan jest taki aby zrobić coś w stylu drag ale taki bardziej uliczny.

 

Plany:

-nowy silnik 440 Magnum+supercharger,

-nowe koła Volk RE30,

-obniżenie zawieszenia,

-2 kubełki zamiast kanapy,

-otwierana tylnia burta(chyba tak to się nazywa),

-nowe tarcze hamulcowe,

-lekko przerobiona maska,

-nowe światła,

-nowy wydech,

 

Reszta zmian/modyfikacji wyjdzie w pracach, a teraz zdjęcia

 

silnik

PIC02310.JPG

 

Kasta

PIC02316.JPG

PIC02317.JPG

PIC02319.JPG

PIC02321.JPG

PIC02322.JPG

PIC02325.JPG

PIC02327.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem że to zbrodnia Very Happy . No ale innym silnikiem na razie nie dysponuję zresztą mogę się założyć, że sporo takich projektów już było Mr. Green

W US mają fajnie, tam można kupić sam silnik i wymienić ten z modelu, u nas niestety na razie nie ma takiego rynku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 years later...

Witam po "małej" przerwie, na początku prosił bym modelatora o przeniesienie tematu do działu pojazdy cywilne> warsztatu. Tutaj nasz projekt chyba umarł i mało kto tu zagląda.

 

Co do samego modelu to zamysł ulicznego ściganta pozostał, ale dużo się zmieniło. Wnętrze zostaje seryjne bez kubełków raczej, całe czarne z metalowymi/srebrnymi akcentami, wygląd zewnętrzny ma przypominać starą zmęczoną, ze śladami walki na ulicach ciężarówkę/pickupa z dawnych lat, która mogła by opowiedzieć nie jedna historie gdyby mogła mówić, natomiast mechanicznie ma być w bardzo dobrym stanie stąd nie pordzewiała rama czy silnik. Zmieniły się felgi, wtedy młody bylem i teraz nie wiem jak mogła mi się podobać na tamtych, teraz tak patrzę to nie pasowały by wcale heh według mnie za nowoczesne do tak klasycznego wozu. Najgorsze jest to, że nadal nie posiadam silnika jednak po przemyśleniu chciałbym mieć tutaj silnik taki jaki powinien być czyli chevroleta, problem jest w tym, że mimo poszukiwań nie udało mi się znaleźć nic dużego aby ładnie wypełniło komorę i z chevroleta. Kupiłem nawet model dragstera ale jak się okazało ma silnik Hemi i jest mały i słabo wykonany ech.. Więc najprawdopodobniej w komorze wyląduje Hemi z kompresorem. Postaram się coś zbudować z części które posiadam, no chyba, że znajdzie się ktoś z jakimś fajnym dużym silnikiem v8 i użyczył by go na odlew, się rozgadałem mam nadzieję, że ktoś to przeczyta a teraz czas na fotki do końca jeszcze daleka droga ale już bliżej niż dalej.

 

 

IMG_20140626_035822.jpg

DSCF2986.JPG

20150804_010509.jpg

20150804_010532.jpg

DSCF3152.JPG

DSCF3154.JPG

DSCF3150.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Sory za ppp ale widocznie nikomu model nie przypadł do gustu, szkoda ale jedziemy dalej z tematem. Sorki za to kiepskie foto, ale obecnie nie mam czasu, aby zrobić porządne zdjęcia w namiocie, gdyż nie posiadam go u siebie w domu. Więc tak rama już skończona, drobne poprawki jeszcze będą na pewno to co przeoczyłem, kolorki zostają jakoś tak za czarno było i teraz według mnie jest lepiej, sprężyny wykonane są od nowa i działają, seryjne były masakryczne. Czekam na rady bądź krytykę.

WPwJFiGk0JS3eOYbaZDgQxNV9DlFTGJQP5RzTqku5v8=w1143-h857-no

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie model przypadł do gustu. Podoba mi się malowanie a la uliczny chuligan robi wrażenie. Czy modele AMT da się sklejać bez prasy lub młotka? Nieciekawą opinię ma ta firma a robi wiele ciekawych modeli. Jak było u Ciebie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciężko powiedzieć, bo z modelami amt jest różnie jeden jest bardzo fajny i da się go zrobić bez większych, ma bardzo fajnie detale, drugi znowu jest lipny no zależy jak sie trafi, ale jeśli komuś zależy na jakimś modelu, a tylko amt go robi to niema się co zastanawiać

 

Dorotka Rama była malowana czarnym matem humbrola, a że to było jedno z pierwszych malować aero i malowałem na zbyt niskim ciśnieniu albo źle rozcieńczyłem farbę wyszło lekko chropowato taka ala struktura w 1:1, ale podoba mi się to, na zdjęciu tego nie widać w przyszłym tygodniu postaram się o normalne zdjęcia, a reszta kolorów malowana z pędzla, kiepskie foto i nie oddaje to efektu w rzeczywistości, a chciałem coś już pokazać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... Dorotka Rama była malowana czarnym matem humbrola, a że to było jedno z pierwszych malować aero i malowałem na zbyt niskim ciśnieniu albo źle rozcieńczyłem farbę wyszło lekko chropowato taka ala struktura w 1:1, ale podoba mi się to, na zdjęciu tego nie widać w przyszłym tygodniu postaram się o normalne zdjęcia, a reszta kolorów malowana z pędzla, kiepskie foto i nie oddaje to efektu w rzeczywistości, a chciałem coś już pokazać.

 

Hm... Nie przekonałeś mnie co do ramy, głównie dlatego, że nigdy nie widziałem "chropowato" pomalowanej w oryginale.... No, ale może Chevy taką miał ;) A wahacze są od wewnętrznej strony czarne? Czy to cień? Faktycznie przydałyby się lepsze zdjęcia. Działaj dalej, trzymam kciuki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 months later...

Wygląda kozacko! Robi wrażenie . Myślałem, że porzuciłeś ten model ale na szczęście się myliłem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.