Jump to content

Flettner Fl 282 1/72 [RS Models]


stakor1
 Share

Recommended Posts

Witam,

 

Poniżej model Flettner Fl 282 w skali 1/72 od 'RS Models'. Model zawiera blaszki więc było można wzbogacic tu i ówdzie. Wykorzystałem tu także figurki Revella (ex preisner) pilotów i obsługi lotniska.

 

Model składała się przyjemnie choć jest on zrobiony do dwóch wariantów B-0 i B-2 i czasem trzeba pokombinować wersjo B0 (B2 chyba będzie lepiej) np. z rzeczy, których nie ma w instrukcji trzeba było podciąć osłonę za silnikiem. Z przydatnych spraw - trzeba pamiętac o dociążeniu przodu co w B-0 jest o tyle trudne, że przód nie ma osłon - obciążkini upchnąłem pomiędzy fotelem i osłoną silnika, ale było za mało więc jeszcze dodałem za osłoną silnika. Z ciekawostek - na kalkomanii brakuje kalek o numerkach 18 i 14 (numery na głowicę wirnika).

 

c39c21b5f3c59de3med.jpg

2a154339996bb005med.jpg

a4721137c06b2351med.jpg

26edd66171b78ffemed.jpg

4bc6213242e67215med.jpg

3cb944b10e5a5508med.jpg

Link to comment
Share on other sites

Poprawione.

 

Pociągnąłem jeszcze aero lakierem matowym po płytkach (wcześniej był półmat i się błyszczały na zdjęciach) i po panach faszystach.

Większe zdjęcia to już chyba nie da rady ;)

Coś widzę, że temat niszowy tutaj niewielkie zainteresowanie wzbudza, a u mnie następne w kolejce Fa330 i Fa223 w 1/72. Niestety model WN342 jest już nieosiągalny, może RS Models się i na to zdecydują...

 

dc70a4ceec411e93med.jpg

6b48c3a9efc00842med.jpg

4c811a7cafa31dfbmed.jpg

 

BTW fotosik bezczelnie wszystko do 500px sprowadza!!!!

Link to comment
Share on other sites

no wiesz galeria nie wisi tydzień a ponad 300 osób obejrzało, to nie jest znowuż takie małe zainteresowanie wykonanie bardzo eleganckie temat zaiste niszowy, więc i komentów nie za wiele, jak masz potrzebę bycia biczowanym i linczowaniem to recepta prosta - wrzuć model Spitfira/Mustanga/MiGa21

A co do tego Flettnera - przeciekawa koncepcja z tymi dwoma wirnikami, kiedyś kiedyś coś tam o tym czytałem, ale to był dawno bardzo przyjemnie się on w twoim wykonaniu prezentuje i - czekamy na następne!

 

pozdrawiam!

Link to comment
Share on other sites

A no to jednak miło, że ktoś zagląda Biczowania mi wystarczy z tą swastyką - wtopa na maxa ;P Ale że ja od śmigłowców bardziej to nie obytym z faszystowskimi oznaczeniami. Rzeczywiście w 72 to czasem kiepskie wykonanie wychodzi dopiero pod zoomem aparatu cyfrowego. Teraz np widzę - dopiero na zdjęciu - że warto by było zastąpić 'stelaż' koło silnika jakimiś prętami zrobionymi z igieł.

Link to comment
Share on other sites

Dzięki, miło że się podoba

 

Co do wirników - rzeczywiście wygląda to pokracznie w locie (na youtube są filmy), ale ten system był rzeczywiście dla Niemców rozwiązaniem wtedy genialnym i jak widać z sukcesem stosowany potem śmigłowcach Kamana (Huskie czy K-Max) - służy do dziś (Flettner po wojnie przeniósł się do USA i był głównym konstruktorem firmy Kaman). W ogóle Niemcy opracowali najwydajniejsze systemy dwuwirnikowe dla śmigłowców, ale z wilu powodów najpowszechniej przyjął się system z wirnikiem ogonowym. Swego czasu można było kupić model Special Hobby pierwszego śmigłowca z takim rozwiązaniem w skali 1/72 - Fl 265 (rok 1938), ale już jakiś czas temu zniknął ze sklepów.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.