Skocz do zawartości

FJ-4B FURY HobbyBoss 1:48


p_bladek

Rekomendowane odpowiedzi

WITAM.

 

Bacznie przyglądam się postępom ponieważ Fury czeka na swoją kolej i u mnie ( jak tylko uporam się z Hellcatem i Migiem-3 ). Dokupiłem fotel żywiczny (można kupić cały kokpit żywiczny - z braku funduszy muszę sobie darować) i z powodu braku innych dodatków blaszki do Sabre ( jak wcześniej napisaliście to ta sama rodzina samolotów więc część na pewno wykorzystam ). Z własnej inicjatywy będę chciał wykonać wyposażenie za fotelem i oczywiście trochę przewodów.

 

POZDRAWIAM.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 77
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Witam. Na model poszedł sidolux i wjechały kaleczki. Tu moja uwaga odnośnie markera, pamietajcie aby dobrze pokryć linie podziałowe w przeciwnym razie pod wpływem sola, marker wam wypłynie. Mi udało sie to co wypłyneło przypruszyć mgiełką z aero i jest dobrze ale co sie nie wkurzyłem to moje

 

Tak wyglada na chwile obecną.

 

DSCF4663.jpg

 

DSCF4660.jpg

 

Pozdrawiam.

Przemek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdza sie, sprawdza. Aktualizacja prac.

 

Przykleiłem końcówki skrzydeł.

 

DSCF4675.jpg

 

Zwashowałem wnęki podwozia i hamulcy.

 

DSCF4679.jpg

 

DSCF4683.jpg

 

DSCF4676.jpg

 

Dalej zabrałem sie za radosna twórczość goleni podwozia.

 

DSCF4667.jpg

 

DSCF4666.jpg

 

DSCF4676.jpg

 

Pozdrawiam, Przemek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

DSCF4676.jpg

 

 

Kurde niestety muszę powiedzieć że HobbyBoss daje ciała ze szczegółami. Najpierw w moim Apache'u walnęli się z wirnikiem, z godłem jednostki a teraz jeszcze zamiast FJ4B, FJ48. Sczygieł ale jak się zauważy, razi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajne kolorki. Może jakieś zdjęcie z profilu?

 

Dla nielicznej choc wiernej publicznosci zawsze

 

DSCF4696.jpg

 

DSCF4695.jpg

 

DSCF4694.jpg

 

Niestety nie moge sobie poradzić z jednym problemem. Za dużo miejsca po wklejeniu kabiny i wlotu nie miałem, w całe wolne zaaplikowałem ciężarki wędkarskie, a model jak miał tendencje do siadania na dupie tak ma dalej. Chyba bedzie pierwszy który będzie przymocowany goleniami do podstawki na stałe:evil:

Chyba ze macie jakis pomysł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze możesz wysunąć hak do lądowania.

Ale żeś musiał się nap...... z kalkami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale żeś musiał się nap...... z kalkami

tylko z tą na stateczniku pionowym, cały czas trzeba było ja pilotować jak siada, nawet po zaaplikowaniu sola i pod koniec rozciągnąc bo statecznik ma nieprzyjemne wypukłości

 

Podłubałem dalej i oto sa klapy hamulcy Aerodynamicznych wraz z siłownikami.

 

DSCF4698.jpg

 

DSCF4697.jpg

 

Golenie podwozia.

 

DSCF4699.jpg

 

Całość dostanie werniks matowy po przyklejeniu.

 

Pozdrawiam.

Przemek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a teraz jeszcze zamiast FJ4B, FJ48. Sczygieł ale jak się zauważy, razi.

 

Większym błędem jest napis na trójkącie ostrzegawczym przy wlocie powietrza "DANGER JET IN TAKE". Oczywiście powinno być "DANGER JET INTAKE"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oooooooo fu......k tego nie zauważyłem, może znajde jakas prawidłowy napis barwy czerwonej i nałożę jedno na drugie.

 

Widze Piotrze że u Siebie tego nie poprawiałeś

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Da się żyć.

 

Dzisiaj postanowiłem powalczyć z opadającym ogonem. Wpadłem na pomysł wklejenia ciężarków za zegarami i sam na własne życzenie zrobiłem sobie kuku

Przy próbie zerwania górnej części kokpitu - pierwsze ustąpiły połówki sklejonego kadłuba i rozeszły sie ok 1cm przed wiatrochronem

Wku...... co nie miara wziąłem się z duszą na ramieniu za naprawe.

Na początku podkleiłem obie połówki i poszpachlowałem.

 

DSCF4702.jpg

 

Podocierałem papierem grubszym i polerka 2000 z woda, aby stary lakier sie nie "schodkował"

 

DSCF4703.jpg

 

I w końcu miłe zakończenie i bezbolesny efekt.

 

DSCF4704.jpg

 

Wczoraj wieczorem przykleiłem także golenie i hamulce aerodynamiczne.

No i model w końcu nie siada na kuper, ciężarki za kokpitem pomogły, co prawda kosztem stresu, no ale cóż - takie życie. Jam jest zadowolony

 

DSCF4705.jpg

 

Pozdrawiam z "dramatycznego" zakątka kuchni

Przemek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorki Panowie jeszcze jedno zdjecie, ale z racji tego iż edycja postów jest wspaniałomyślnie blokowana po pewnym czasie wstawiam je dalej.

 

Hamulce Aero

 

DSCF4706.jpg

 

Pozdrawiam.

Przemek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, prace postepują, pokleiłem, poszpachlowałem, pomalowałem i pobrudziłem drobnicę

 

DSCF4707.jpg

 

DSCF4708.jpg

 

Nastepnie całośc zgrabnie połaczyłem i wygląda hmm... zreszta oceńcie sami

 

DSCF4709.jpg

 

DSCF4710.jpg

 

DSCF4711.jpg

 

DSCF4712.jpg

 

Pozdrawiam.

Przemek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.