Skocz do zawartości

FJ-4B FURY HobbyBoss 1:48


p_bladek

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 77
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

czekam na następnego Kocura Twojego autorstwa:)

 

Chcesz żeby mnie wkońcu zbanowali za te Tomcaty

Swoją drogą idzie do mnie HobbyBoss

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przemek nie banują za spity, messery i migi, to nie zbanują Cie za kolejnego kociaka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Natrysk mgiełki rozjaśnionego rzadkiego koloru bazowego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawie, Baza + dodatek białego dla rozjasnienia i cieniuje miedzy blachami poszycia. Na tym modelu wash jest tylko na uzbrojeniu i pylonach. Na pylonach jest poprostu szara plakatówka przykryta sido. Korzystam tez z olejnego, z pigmentami i pastelami sie nie bawiłem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki Panowie za kibicowanie. Kociak będzie i tonie jeden, planuje wszystkie malowania VF-84 i VF-103.

 

w temacie kocurów - to może jakaś pantera albo kuguar? np. taki trumpeter postarał się o taką pantere w skali 1:48 .

 

Nie mam ich niestety na magazynie ale jest jeszcze "Demon" i "Sabre". Na razie idzie do mnie Kocur HobbyBossa - chyba za niego się teraz zabiorę.

 

Aktualizacja prac.

Przez F-14 i gotowe maski zapomniałem ile jest roboty przy docinaniu i maskowaniu przy użyciu samej taśmy.

Wykonałem też dodatkowo "zagłówek" na tylnej części owiewki bo była tam pusta przestrzeń,

 

DSCF4719.jpg

 

DSCF4718.jpg

 

Zamaskowana owiewka.

 

DSCF4720.jpg

 

Pomalowana

 

DSCF4721.jpg

 

Na gotowo.

 

DSCF4723.jpg

 

Pozdrawiam.

Przemek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, żeby nie było że nic nie robię

Model dostał Werniks matowy, dokończyłem owiewkę (lusterka)

Skleiłem całość i niestety poległem na wiatrochronie

Po moim wyskoku, pęknieciu kadłuba i naprawie trochę za bardzo podszlifowałem jedna stronę, przez co wiatrochron troche odstaje z prawej strony. Nie jest to szczelina tylko minimalny schodek na łączeniu.

Obawiam sie że na tym etapie ciężko będę miał to poprawić.

 

DSCF4726.jpg

 

DSCF4725.jpg

 

DSCF4724.jpg

 

Zostały do zrobienia jeszcze małe smaczki jak oswietlenie, Rbf-y i podstawka.

Pozdrawiam.

Przemek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nic strasznego, ja już poprawiałem taki ubytek na gptowym modelu.

Po prostu nałoż troszkę szpachli, oszlifuj papierkiem i zasłoń przy malowaniu kartką grubszego papieru z wyciętą wielkością obszaru malowania w kolorze kadłuba. Wszystko się zleje i nie będzie widać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwną kolejność stosujesz. Ja najpierw wklejam szklane elementy, potem je maskuję i maluję po całości razem z kadłubem. Mam wtedy pewność jednolitego koloru całości.

Napisz jak wrażenia po zaglądnięciu w pudło Tomcata od HB. Mi się ciągle kolana trzęsą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...a " hełmofon " a'la Jolly Roger Przemku z jakiego zestawu wzięty?:)

dodaje smaczku całemu modelowi ,który swoją drogą nie odstaje poziomem od reszty Twoich modeli.No i czekamy na Hobby Bossa;)czy mnie intuicja nie myli i będzie w jedynym słusznym malowaniu?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cholera jest świetny.

 

P.S. Jakim lakierem matowym wykańczasz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Clear Matt Pactry, nie rozcieńczony. Im bardziej rozcieńczysz i mniej warst połozysz tym bardziej bedzie semi matt. Na modelu są trzy warstwy matu nierozcieńczonego. Zostawcie jakies komenty na galerie bo znowu bedzie świecic pustkami .

 

Hełmofon jest to głowa z chełmem zestawowa hasy, ja poprostu wykastrowałem głowę z chełmu nawiercajac w/w i po trochu nożykiem wycinając zawartosć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Clear Matt Pactry, nie rozcieńczony. Im bardziej rozcieńczysz i mniej warst połozysz tym bardziej bedzie semi matt.

muszę wypróbować to z humbrolem :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, nigdy nie stosowałem retardera, uczyłem sie tak aby nie poprawiac malowania, wtedy retarder był mi zbędny. Pactre rozcieńczam wodą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.