Skocz do zawartości

FJ-4B FURY HobbyBoss 1:48


p_bladek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Wszystkich again . Widząc Wasze znudzenie moimi pracami Tomcatowymi (efekty w mało popularnej galerii), postanowiłem zamiescić relację z budowy powyższego modelu. Modelik nie rozpieszcza, sporo nadlewek i śladów po wypychaczach, zerowa dokumentacja w necie. Jedyne zdjęcie kokpitu to zegarów, fotela ani kabiny nie znalazłem . Planuje ten model zrobić ze złożonymi skrzydłami (nie ma tej opcji w HobbyBoss-ie, ale zdjęć skrzydeł w takiej pozycji jest tez niewiele, a jak juz sie coś trafi to w sporej odległości i nic nie widac. Tak więc wspomóżcie

Popracowałem nad kokpitem i fotelem, malowanie na czuja pod kolory Navy. Dorobione pasy na fotelu.

 

DSCF4591.jpg

 

DSCF4588.jpg

 

DSCF4586.jpg

 

Pozdrawiam.

Przemek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 77
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Witam w dzisiejszej odsłonie. Przeryłem cały kadłub i wyciąłem panel odpowiadający za stopień pilota. Posklejałem wneki podwozia i wlot powietrza do silnika. Zastanawiam sie czy wnęk nie uaktrakcyjnić jakimis dorabianymi przewodami bo wyglądaja ubogo.

 

DSCF4595.jpg

 

DSCF4598.jpg

 

Pozdrawiam.

Przemek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Noooo Przemku zacytuję Ciebie, za tą maszynkę masz u mnie duże

 

A reszta sunąć się bo muszę na przodzie siedzieć

 

P.S. Jak mniemam będzie w barwach USN czy może zaskoczysz i pojawi się na burcie napis Marines

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Noooo Przemku zacytuję Ciebie, za tą maszynkę

masz u mnie duże

A reszta sunąć się bo muszę na przodzie siedzieć

P.S. Jak mniemam będzie w barwach USN czy może

zaskoczysz i pojawi się na burcie napis Marines

 

Nie no wiesz że jestem wierny USN, i nie wykraczam poza te ramy bo modelarstwo by sie sporo rozrosło a tego nie chce

Zasiadaj oglądaj bo tylko jedno miejsce zajęte.

 

Dalszy etap prac:

 

Zwaloryzowane elementy metodami chałupniczymi

 

DSCF4599.jpg

 

DSCF4603.jpg

 

Następnie będąc konsekwentny na warsztat wziąłem skrzydła i za pomocą bliżej nieokreślonych narzędzi popsułem je na swój własny użytek

 

DSCF4602.jpg

 

DSCF4601.jpg

 

Pozdrawiam.

Przemek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra może być i USN, w takim razie następne pytanko Niebieski czy szary?

 

A waloryzacja ładna, jak mniemam będzie ze złożonymi skrzydełkami?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie jest maszyna Sabero-podobna, ale rozwinięcie F-86. FJ-2/3 Fury (czyli maszyna z której rozwinął się FJ-4) różnił się tylko szczegółami umożliwiającymi operowanie z lotniskowców od swojej lądowej wersji.

fj2_northamerican_fury_vmf235_atsugi.jpg

400-North_American_FJ-2_Fury.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znowu będziesz szalał

Od razu tam szalał, jestem pokojowo nastawiony

Kolejny etap prac.

Wkleiłem kokpit, wnęki podwozia, skleiłem połówki skrzydeł i kadłuba.

Wszystko poszpachlowałem i podocierałem. Wkleiłem także wlot i wylot silnika. Ster kierunku na stateczniku pionowym, również został wklejony.

Chciałem sprostować także HobbyBossa. Pozostawia on możlwosć

zrobienia skrzydeł składanych, poniewaz załączył zakończenia w/w ale samemu trzeba ciać i jest maaaaasa zabawy żeby to wpasować, efekt

równiez na załączonych fotach. Przegladając internet napotkałem

ciekawa i bezinwazyjna metodę szpachlowania (bez docierania),

zapuściłem sobie szpary miedzy skrzydłami Mr. Surfacerem 500 wykałaczka a po 2 min nadmiar

ztarłem patyczkiem do uszu zanurzonym w Mr. Thinner. Efekt przekroczył moje oczekiwania .

Wertując Walkaround Fury dopatrzyłem się drobnych elementów za fotelem, te także podorabiałem i poprzyklejałem.

 

DSCF4618.jpg

 

DSCF4617.jpg

 

DSCF4616.jpg

 

DSCF4615.jpg

 

DSCF4614.jpg

 

Pozdrawiam.

Przemek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie myli cię wzrok, przetrasowywałem wszystkie bo były za płytkie

Kolejny etap prac. Nałożyłem surfacer. Na modelu zrobiłem preshading dokładnie w liniach, aby uniknąc ciemnego washa w późniejszym etapie.

 

DSCF4619.jpg

 

Kolejnym krokiem było pomalowanie całości kolorem bazowym w dwóch odcieniach.

 

DSCF4620.jpg

 

Kolejnym etapem było maskowanie do koloru białego i pomalowanie.

 

 

DSCF4621.jpg

 

DSCF4622.jpg

 

DSCF4623.jpg

 

Następnie zamaskowałem elementy które miały mieć kolor czerwony i pomalowałem.

 

DSCF4625.jpg

 

 

Kolejne maskowanie tym razem Krawędzi natarcia i efekt końcowy dzisiejszych wysiłków.

 

DSCF4626.jpg

 

DSCF4627.jpg

 

DSCF4628.jpg

 

DSCF4629.jpg

 

Pozdrawiam.

Przemek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cienki marker od płyt sprawdza sie znakomicie, idealnie aby zaciemnić linie podziałowa, a ta pomalowana jest w kolorze kadłuba, a jednak ciemniejsza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze no.Czytałem trochę o preshadingu z markera...podobno marker wychodzi z pod farby i efekt jest niezadowalający.Więc pytam sie ciebie jak to zrobiłes??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Użyłem i w tym modelu i w ostatnim Tomcacie, cienkopisu do płyt CD na bazie alkoholu. Puki co nic nie wyłazi. Przypuszczam że tak jak z preshadingiem z Aero - trzeba dobrze przykryć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, porobiłem podmalówki pedzlem retuszerskim, pomalowałem czarny pas na końcówce statecznika pionowego. Końcówki skrzydeł dostały surfacer i kolor bazowy.

 

DSCF4630.jpg

 

DSCF4632.jpg

 

DSCF4633.jpg

 

DSCF4635.jpg

 

 

Pozdrawiam.

Przemek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.