Skocz do zawartości

ShkH Dana , Hobby Boss 1:35


stroju

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 98
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Heh no kurcze jest smok . Czyli przed mną jeszcze 9lat pracy i tez tak będę sklejał

Wydaje mi się że niema co się bawić w takie zastrzeżenia typu nie ta rama.

Poprawić się tego chyba nie da (o ile w ogóle jest to błąd) a jak się będzie w przyszłości patrzeć na ten model będzie coś takiego:

"No świetnie mi ten model wyszedł, jestem gigant, zaiste ma technika jest bajeczna........ tak tylko ta rama"

Błotem się ubabra i ramy widać nie będzie

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to dziś w końcu się zabrałem za dokończenie silnika:

 

Dana016.jpg

 

Następnie zabrałem się za kabinę, ogołociłem ją ze wszystkiego czego nie powinno być w naszej wersji, potem coś tam dorobię:

 

Dana017.jpg

Dana018.jpg

 

Jakoś to zaczyna wyglądać:

 

Dana019.jpg

Dana020.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
  • 3 weeks later...
  • 3 weeks later...

No poszło pw.

A co do modelu Dany, to prawda jest boleśnie prosta, nie chce mi się sklejać modeli na razie, to przez pracę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Ha, a jednak projekt żyje!

Oczywiście początkową przyczyną przerwy był ten osprzęt w kabinie który dołożyli Polacy. Potem już nie było chęci bo trzeba było tłuc pracowe modele. Ale jakoś jak dostałem kalki to był impuls, a z wnętrzem przejrzałem na oczy, przecież tam nie będzie prawie nic widać, to sięgnąłem do 'podłej sztuczki', radio z humvee, pare kostek polistyrenu, druty z cyny i pięknę wnętrze gotowe szybciej niż przyrządza się zupkę chińską.

 

101_0146.jpg

 

Po malowaniu spełnia swoją funkcję czyli majaczących się w ciemnościach kształtów.

 

101_0152.jpg

 

Można robić dalej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś pomalowałem podkładem podwozie, ponad to ramę podwozia na czarno:

 

Dana23.jpg

Dana21.jpg

 

A w wieży zrobiłem taśmociąg wyrzutnika łusek, i wylutowałem schodki do włazu wieży podczepiane do kadłuba:

 

Dana22.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego Stroju, ładnie sklejony model!

Nie wiem jakie zamierzasz wykonać malowanie. Jeżeli ma to być współczesne malowanie WP, to rama nośna powinna mieć jednolity kolor zielony podstawowego kamuflażu. W mojej ocenie najlepszy byłby kolor H86, ale nie czarny. O ile pamiętam, farb biitumicznych nie stosowano również do podwozia we wcześniejszym wzorze malowania.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za wyprowadzenie z błędu, na tym etapie to niewiele zmienia.

Dziś dokończyłem wieżę, w ostatniej chwili zrezygnowałem z zamontowania wukaemu, widziałem że 'od święta' je montują i mogło być ciekawiej, ale jak zacząłem go sklejać i strasznie koślawo wychodziło, trochę się HB nie popisał, więc odpuściłem, będzie na zaś, bo detal nawet dobry ale spasowanie kuleje.

 

Dana24.jpg

 

I już można było nakładać kolory, na początek pierwsza z wielu zieleni, bardzo ciemna, żeby nie było żadnych niedomalowań w zakamarkach, tamkowa NATO green z czarną.

 

Dana25.jpg

 

Masakrycznie długo się malowało cały pojazd, ledwo mi ręka wytrzymała...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejna zieleń, tym razem samo NATO green z dodatkiem bezbarwnej błyszczącej, teraz ma kolor ma ciut ciemniejszy od najciemniejszych Dan jakie widziałem, dobry jako zieleń wyjściowa, teraz złożę to do kupy i będzie można rozjaśniać, i to dość mocno bo te w Afganistanie już dość długo stoją na słoneczku i bardzo wyblakły.

 

Dana26.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomalowany silnik powędrował na swoje miejsce i można już było całość złożyć:

 

Dana27.jpg

Dana28.jpg

Dana29.jpg

 

Zrobiłem rozjaśnienie gunze H312, już zbliżyłem się do właściwego koloru, ale w świetle dziennym jutro zobaczę co i jak, bo wszystko jest ciemniejsze niż na zdjęciach.

 

Dana30.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.