Skocz do zawartości

ShkH Dana , Hobby Boss 1:35


stroju

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 98
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Zrobiłem ostatnie rozjaśnienia mieszanką gunze H50 lime green z dodatkiem tamkowego bezbarwnego lakieru błyszczącego:

 

Dana32.jpg

Dana31.jpg

 

Ale wciąż mam problemy z dobraniem kolorów na zdjęciach, nowy laptop to nowa matryca inaczej pokazująca kolory, no i nowe programy do obróbki, na żywo jest trochę ciemniej jakby...

Jak porządnie wyschnie to biorę sie za brązowe łatki.

Jakby co to kolorystyka wzorowana na tym:

 

7779.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak więc na początek model został precyzyjnie oblepiony glistkami z pattafixa, czy czegoś podobnego, handlowo jest to masa mocująca:

 

Dana33.jpg

 

Resztę uszczelniłem sreberkiem i taśmą malarską, ale taką zwykłą do ścian, bo szkoda mi było markowej, kolorowanie zacząłem od mieszanki czarnego i NATO brown z tamki, potem coś domieszam z Gunze bo nasze brązy wpadają trochę w rdzawoczerwony, do malowania bez zabawy w cieniowania dobra jest pactra rust, ma bardzo zbliżony kolor do oryginału, użyłem jej w Twardym i MTLB:

 

Dana34.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stroju maluje tylko aerkiem.

 

Ale pędzlami też trzeba trochę pomachać.

 

Ja obserwuję od dłuższego czasu i się powierzchnie malowania nie mogę napatrzyć. Jak ty to robisz, że jest taka gładka? Spowalniacz czy inny środek?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie,

 

Od dawna wiadomo, że Stroju przetrzymuje w szufladzie i zatrudnia do niewolniczej roboty krasnoludki. W nocy odwalają robotę, w dzień Stroju robi fotki, ot i cała filozofia

 

Stroju, dosyp małym okruszków po śniadaniu, zasłużyły

Czekam na dalszy ciąg relacji, pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam się trzymam z daleka od pędzla, tylko drobne detale jeśli już, z resztą farby tamki a na pewno gunze nie nadają się do pędzla.

Do rozcieńczania używam gunze leveling thinnera, niby przeznaczony jest tylko do serii C ale używam go do do H i farb tamiyi z wielkim powodzeniem (właściwie nie ma nic lepszego, nie muszę się nawet przejmować grubością farby, i tak dobrze wyjdzie).

 

człowiek ma wrażenie jakby ta Dana sklejała się sama i każdy etap budowy był banalnie prosty

Po prostu wszelkie bluzgi zostają w domu, tylko dobre rzeczy wyglądają na światło dzienne

 

Od dawna wiadomo, że Stroju przetrzymuje w szufladzie i zatrudnia do niewolniczej roboty krasnoludki

E, już nie, po tym jak się obijały jeden dostał kulkę w łeb dla przykładu to reszta uciekła, teraz postawiłem na demony, jak jeden padnie to przyzywam następnego, mam nawet składany portal w piwnicy.

 

No to łatki zostały potraktowane mieszanką gunze H7 (taki czerwono brązowy) H37 wood brown i tamkowej NATO brown, a potem to jeszcze rozjaśniłem tym samym plus piaskowy H313, po zmatowieniu powinno być ok.

 

Dana35.jpg

Dana36.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do rozcieńczania używam gunze leveling thinnera, niby przeznaczony jest tylko do serii C ale używam go do do H i farb tamiyi z wielkim powodzeniem (właściwie nie ma nic lepszego, nie muszę się nawet przejmować grubością farby, i tak dobrze wyjdzie).

 

Dobrze gada, okowity mu dać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to doszły łatki czarne, lekko rozjaśniane ciemnoszarym.

Po kolorach można było już założyć opony, i poprzyklejać włazy w odpowiedniej pozycji (poza tymi na dachu kabiny, na razie pozostaną zamknięte). Jedynym moim osiągnięciem na tym etapie było urwanie tylnego koła przy nakładaniu opony...

 

Dana37.jpg

Dana38.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę zmieniłem kolejność bo zawsze najpierw maluje detale a potem nakładam kalki, a teraz zacząłem od nakładania kalek bo mnie ciekawość zżerała jak to nam wyszło i jak będą się nakładały. Oczywiście wcześniej pomalowałem lakierem błyszczącym miejsca gdzie miały być.

 

Nakładały się super, dobry poślizg, nic się nie pruło, świetnie współpracowały na płynem do kalek (gunze), nawet tablice z dwoma warstwami farby, na rejestracjach były śruby odlane, martwiłem się o to miejsce ale dałem dużo płynu i się naciągnęły. Jakiś czas temu (po wydrukowaniu) znajomy mi zwrócił uwagę że tylne rejestracje są nie symetryczne, ale to błąd banalny do naprawienia dla każdego modelarza, z jednej strony obciąłem pasek czarny i przykleiłem go z drugiej:

 

Dana39.jpg

Dana40.jpg

Dana41.jpg

Dana42.jpg

 

Akurat Lady Gaga ma szachownice na wieży tylko z jednej strony, nie wiem czemu tak, może zamalowali przy remoncie bo inne mają już po obu stronach, tak więc przykleiłem tylko 3 sztuki na cały pojazd. Oznaczenia O/Z wykorzystałem z zestawowego arkusza, w sumie to szkoda że nie dorysowaliśmy oznaczeń z zalecanym ciśnieniem w oponach, myślałem że będzie się dało z zestawowych przyciąć ale teraz zobaczyłem że powinno być 0,42 MPa, a w zestawowych jest 0,457 MPa, ale chyba nic nie będę przyklejał bo te za duże są.

 

I jeszcze dla tych co będą kleić model:

W miejscach zaznaczonych powinny być linie podziału, a jest gładko, w oryginale są to otwierane osobno skrzynki, dopiero teraz to zauważyłem, ale już za późno by coś zarobić, a i w sumie mi to wisi jak tam jest, ale niech będzie info 'dla potomnych':

 

Dana43.jpg

Dana44.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do rozcieńczania używam gunze leveling thinnera, niby przeznaczony jest tylko do serii C ale używam go do do H i farb tamiyi z wielkim powodzeniem (właściwie nie ma nic lepszego, nie muszę się nawet przejmować grubością farby, i tak dobrze wyjdzie).

 

Dobrze gada, okowity mu dać

 

W sumie ... to używam tego samego.

 

Wspaniała ta Gaga. :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dałem farbie dużo czasu na przeschnięcie i mogłem spokojnie pomalować detale, po czym całość pomalowałem jeszcze jedną warstwą lakieru błyszczącego, wcześniej zagruntowując gumowe opony mr metal primerem:

 

Dana45.jpg

Dana47.jpg

Dana46.jpg

 

Z ciekawostek to peter wygrzebał mi filmik pokazujący jak dokładnie działa mechanizm ładowania:

 

 

I jeszcze 4 nowe fotki Fiony mam:

http://www.isaf.wp.mil.pl/pl/4_1057.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat Lady Gaga ma szachownice na wieży tylko z jednej strony
Wojtku, zwróciłeś uwagę, że ta szachownica ma odwrócone barwy?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat Lady Gaga ma szachownice na wieży tylko z jednej strony
Wojtku, zwróciłeś uwagę, że ta szachownica ma odwrócone barwy?

 

... weź może zamaluj te kalki, zamaskuj jeszcze raz i pryśnij a na ich miejsce nałóż nowe lub je zedrzyj za pomocą jakiś płynów bo ...szpeci to pojazd troche

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkk.......... mać!

Teraz dopiero to ktoś zauważył..., jak już dawno zostało wydrukowane, nawet Toromodel co się kapnął że rejestracja tylne są niesymetryczne tego nie zauważył, co ciekawe Fiona ma już normalne.

W ogóle to cała wina leży po stornie 1 MBA, to oni pomalowali w takie dziwne szachownice i niech przemalują, i jeszcze nas przeproszą!

A dla mnie ta informacja nic nie zmienia, etap kalek już zamknięty, a to że dopiero teraz ktokolwiek to zauważył znaczy że model jest wystarczająco efektowny by nie zwracać uwagi na szczegóły.

Jak ktoś chce mieć takie jak na fotkach to hmm... powodzenia w szukaniu, na zestawie toromodel też będą takie zwykłe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ej, żeby nie wyszło, że się czepiam...

Po prostu jakoś tak zwróciłem na to uwagę po obejrzeniu kalkomanii jakie przygotowuje Toro.

Oczywiście, szachownica to drobny szczegół nie mający wpływu na obraz modelu jako całości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tylko żartuję.

Ale i tak moralna odpowiedzialność za ten błąd ponosi 1 MBA.

Dla mnie też nie ma znaczenia ale mogliśmy to zrobić lepiej, kto wie, może przy następnych jakiś naszych kalkach dorzucę takie odwrócone, bo faktycznie co niektóre tak mają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed lakierami zrobiłem washa i lekko przetarłem model olejną bielą tytanową, do mieszanek rozjaśniających użyłem farb gunze a ostatnia warstwa czystego lakieru matowego to była pactra:

Brzegi łat pomalowałem lakierem matowym z dodatkiem piaskowego i białego, wcześniej bardziej rozrzedzoną odmianą tej mieszanki pomalowałem środki łat.

Zwróciłem uwagę na to jak byłem na święcie WP w zeszłym roku, był wystawiony rosomak i własnie brzegi łat były silnie jaśniejsze, musiałem to gdzieś wypróbować, szczególnie że u mnie wyszły dość ciemnie brzegi w stosunku do środka.

Efekt dość ciekawy...

 

Dana48.jpg

Dana49.jpg

Dana50.jpg

Dana51.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.