Skocz do zawartości

MIG-31 "Foxhound"


Doksomedon

Rekomendowane odpowiedzi

Ja nie będę krytykował bo sam błędy popełniam , jednak:

- trochę razi brak szpachli i szlifowania wszelkich łączeń, ale rozumiem że jesteś początkujący

- szkoda że nie pomalowałeś owiewki, a może jednak się skusisz?

- kalki chyba leżą dosyć dobrze

- co do spraw merytorycznych to się nie wypowiem bo o tej maszynie nic nie wiem

- no i farba trochę nierówno położona ale z czasem nabieżesz wprawy

 

 

 

No i szacun że wygrałeś walke z nierównym przeciwnikiem jakim jest MasterCraft

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Staraj się nie malować całego modelu jednolicie - nie pomalowaleś anten, świateł, kolory na pociskach też nie do końca zgodne z rzeczywistością. Tak jak wyżej wspomniano - nie bój się malowania ram oszklenia kabiny. Taśma modelarska, ostry nożyk i do dzieła. Wyjdzie, jak nie za pierwszym, to za dziesiątym razem, ale wyjdzie. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MasterCraft wypuszczał coś takiego ??? zaskoczony jestem :o

pozdrawiam i życzę postępów w sztuce

 

To przepak Condora.

Jeszcze dużo nauki przed Tobą. Po pierwsze, 31ki były szare, nie srebrne. Części przyklejone niechlujnie (np. koncówka do tankowania w locie chyli się ku upadkowi), niektórych nie ma (brak OCP) i przeszlifowana ale nie wypolerowana owiewka.

Cóż, wybrałes sobie ciężki model do startu. Teraz może być już tylko lepiej.

Powodzenia i cierpliwości w sztuce modelarskiej!

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MasterCraft wypuszczał coś takiego ??? zaskoczony jestem :o

pozdrawiam i życzę postępów w sztuce

 

To przepak Condora.

Jeszcze dużo nauki przed Tobą. Po pierwsze, 31ki były szare, nie srebrne. Części przyklejone niechlujnie (np. koncówka do tankowania w locie chyli się ku upadkowi), niektórych nie ma (brak OCP) i przeszlifowana ale nie wypolerowana owiewka.

Cóż, wybrałes sobie ciężki model do startu. Teraz może być już tylko lepiej.

Powodzenia i cierpliwości w sztuce modelarskiej!

Pozdrawiam

 

Co do koloru to nie do końca. Mig-31 był wydany w 3 wersjach. Szare białe i srebrne. Błędy w sklejaniu są spowodowane felernym wykonaniem modelu chociaż przyznam się ze nie szpachlowałem Dziękuje za rady i również mam nadzieje ze będzie teraz tylko lepiej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do koloru to nie do końca. Mig-31 był wydany w 3 wersjach. Szare białe i srebrne

 

no właśnie nie do końca - nie wiem skąd kolega ma takie informacje (nie chce być niegrzeczny mówiąc że jak dla mnie to wyssane z palca...), nie pamiętam abym widział inne niż szare malowanie MiGa31 (mam nadzieje że kolega nie myli z MiGiem25), ale ponieważ wszechwiedzy nie posiadam przejżałem kilka cegiełej o tejże maszynie (Aerofax MiG-25 Foxbat and MiG-31 Foxhound, PKL 13 MiG-31, i chyba największe kompendium wiedzy o tej maszyn ie - Midland - Famous Russian Aircraft MiG 31 Yefima Gordona) innych malowań poza szarymi (wliczając w to pokazowe szaro-niebieskie) - brak. jeżeli kolega pokaże jakieś kwity na białego albo srebrnego 31-ego to czapka z głowy i ukłon do ziemi.

 

pozdrawiam!

 

 

edit: cytat - poprawione

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1340721.jpg

 

Proszę bardzo tu masz przykład srebrnego miga ;) Problem polega na tym ze Rosjanie stosują przynajmniej 2 mi znane sposoby tak zwanego przez nich "maskowania" miga. Szary znany wszystkim europejczykom bo jest ich zarazem więcej jak i są używane w zachodniej Rosji jak i właśnie srebrne które są używane na Syberii i są nam mało znane, ponieważ jest ich zarówno mniej jak i my się nimi nie interesujemy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1340721.jpg

 

Proszę bardzo tu masz przykład srebrnego miga ;) Problem polega na tym ze Rosjanie stosują przynajmniej 2 mi znane sposoby tak zwanego przez nich "maskowania" miga. Szary znany wszystkim europejczykom bo jest ich zarazem więcej jak i są używane w zachodniej Rosji jak i właśnie srebrne które są używane na Syberii i są nam mało znane, ponieważ jest ich zarówno mniej jak i my się nimi nie interesujemy.

 

No nie wiem...nie do konca mnie przekonales z tym srebrnym

To ten sam MIG

916e11184895.jpg

i

bac26255d325.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze to na tym zdjeciu może byc tak samo szary błyszczacy jak i srebny, chociaż jak sie przyjrzeć statecznikowi pionowemu prawemu to bardziej stawiałbym na szary

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę bardzo tu masz przykład srebrnego miga ;) Problem polega na tym ze Rosjanie stosują przynajmniej 2 mi znane sposoby tak zwanego przez nich "maskowania" miga. Szary znany wszystkim europejczykom bo jest ich zarazem więcej jak i są używane w zachodniej Rosji jak i właśnie srebrne które są używane na Syberii i są nam mało znane, ponieważ jest ich zarówno mniej jak i my się nimi nie interesujemy.

 

kolego po pierwsze jak słusznie zauważyli poprzednicy ten MiG jest szary... odblask to tylko sugestia że kolor matowy nie zawsze jest do końca matowy na prawdziwej maszynie.

 

Obawiam się że brniesz w zaparte bo kiedyś coś widziałeś słyszałeś, ale nie jesteś w stanie tego niczym potwierdzić.

 

Wspomniałeś o europie, o odległej syberii - specjalnie przewertowałem taką jeszcze jedną mądrą cegłę Osprey-a 'Russian Warriors - Sukhoi, MiG and Tupolev' - tam są zdjęcia rosyjskich maszyn w wszystkich zakątków państwa - i powiem ci jedno - MiGi31 są tylko szare... i nie jest to tyle kwestia kamuflażu co zabezpieczania powierzchni.

Doprawdy srebrny bym jeszcze zrozumiał - bo wiadomo rusek, ale nie mam pojęcia skąd ta teoria na białe MiGi31... potwierdź czymś! Bo pisać że są bo wiem że są to ja mogę się uprzeć że są i różowe

Nie zrozum mnie źle - nie chce cię negować, chodzi mi aby dyskusja była podpierana faktami, a nie jakimiś informacjami niewiadomego pochodzenia.

 

pozdrawiam!

 

 

p.s. powołałem się wcześniej na książke Yefima Grdona, jeśli to nazwisko nie jest ci znane to po krótce: jest on współautorem bardzo wielu niezwykle dobrze opracowanych książek o radzieckim/rosyjskim lotnictwie, gość musiał być chyba w KGB bo ma dostęp do takich zdjęć o jakich inni autorzy/wydawcy mogą pomarzyć, myślę że gdyby istniały białe czy srebrne wyjątki wśród 31 to na pewno były by u niego ujęte, ale nie są.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z białym faktycznie kiedy tylko coś słyszałem i dlatego nie kontynuuje tematu bo nie jestem w stanie tego niczym nawet zasugerować.

Co do szarych wiec mam rozumieć ze to są 2 te same samoloty?

1282665.jpg

az_mig-31.jpg

 

A i instrukcja blednie mnie informuje ze na srebrno malować?:

a6160242bf89f8b3m.jpg

b39c8b10c5a70612m.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie twierdzę żę są to dwa te same salomoty bo to niemożliwe-co najwyżej takie same lub ten sam:)) choć nie sądze-można to sprawdzić na stronie z której fotki wklejasz.

Poprzednio pokazałem Ci inne ujęcia egzemplaża który miał być srebrny

to "czerwona 17-stka"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

widze temat się rozwija

 

po pierwsze - dzięki że wrzuciłeś skany instr, prawdę mówiąc dopiero dzięki twojemu tematowi wiem że MasterCraft pakuje 31-szego, dobrze wiedzieć

 

po drugie - zdjęcia : na pewno nie jest to ta sama maszyna (nr na dziobie i jego brak, podobnież ze znaczkiem pułku gwardyjskiego), ale obydwie są ewidentnie szare, pierwsza to od razu widać, ale druga - popatrz na klapy, zasobnik z spadochronem hamującym, płetwę stabilizującą pod ogonem, wreszcie zewnętrzną widoczną stronę statecznika pionowego z charakterystycznymi przebarwieniami i ubrudzeniem szarego malowania.

Fakt zdjęcie wykonano w takich warunkach że wygląda ono sugestywnie, ale proponuje zapoznać się z większą liczbą zdjęć MiGa25 albo Su-7/11/15/17M - też duże i zwykle były całe niemalowane (czyli natural alu), zobaczysz w czym tkwi różnica

 

na koniec kwestia instrukcji - to jest tylko instrukcja (jak mówi przysłowie - papier wszystko przyjmie), i do tego firmy mastercraft, w ich instrukcjach błędy się zdarzają (mam Ła-7 przepak KP, kalki na płk Dolguszkina, samolot oryginalnie malowany na szaro a instr podaje że ... na niebiesko! czemu? bo niektóre źródła nazywają tą szarość blu-gray - taka moja teoria, ot tak to bywa z instrukcjami...),

moim zdaniem ktoś na szybko robił instr i zasugerowany że rusek i że duży to jak nie w kamuflażu to jakiż inny - musi być srebrny, i z głowy.

 

Taki lajf i trzeba to brać pod uwagę, mimo iż model może nie jest modelarskim arcydziełem to jednak dzięki ci gdyż on jak i ta dyskusja zainspirowały mnie do wgrzebania się w temat tej maszyny, także coś tam zawsze wiem więcej

 

pozdrawiam serdecznie!

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie twierdzę żę są to dwa te same salomoty bo to niemożliwe-co najwyżej takie same lub ten sam:)) choć nie sądze-można to sprawdzić na stronie z której fotki wklejasz.

Poprzednio pokazałem Ci inne ujęcia egzemplaża który miał być srebrny

to "czerwona 17-stka"

 

Fakt na 17 mnie złapałeś :P A tu jest pierwowzór z którego korzystałem

1385886.jpg

Tak czerwona 07, niestety u mnie na modelu 0 uległo zniszczeniu przez co została sama 7.

 

 

 

PS, wiec co proponujecie? ponowne malowanie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja bym zostawił już jak jest, niech będzie przypominał na przyszłość żeby zawsze zachowywać czujność może kiedyś zaatakujesz jeszcze raz temat 31szego - w sam raz przyda się zdobyta wiedza.

 

W nast. modelu będziesz już wiedział jak gdzie i czego szukać żeby było tak jak należy

 

pozdrawiam!

 

p.s. założenie i prowadzenie warsztatu jeżeli masz na to czas i chęci też jest b dobrym pomysłem, wielu bardzo skorzystało prowadząc swoje relacje z budowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.