Skocz do zawartości

Bussing 8000 S 13 Revell 1/24


Mark666

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 131
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Będzie, będzie , na razie praca chwilowo przystopowała jakieś większe prace -- po przejechaniu 150--200 km po mieście wracam padnięty do domu i nawet nie próbuję coś robić bo szkoda coś popsuć. Dziś za to nabyłem nowe listewki już na podłogę do przyczepy, są już pocięte na wymiar. Może ktoś wie czym pocienić skórkę ? Może siedzenia uda się nią obić--- ale musi być cieńsza

 

Dzięki za komentarze

 

Jak tylko coś przybędzie wrzucę fotki

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Truckerek93 "pocienić", czyli zrobić, aby była "chudsza" . Słyszałem, że ludzie to robią skrobiąc od wewnętrznej strony nożykiem taśmowym, tak aby zedrzeć tą podbitkę .

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czarny tak jak i biały to nie zawsze dobry sposób na przyciemnianie, rozjaśnianie. Wszystko zależy jaki kolor chcemy przyciemnić. Kiedyś jak jeszcze farbek nie było tyle co dzisiaj, żeby uzyskać khaki kazali żółty z czarnym mieszać. Do skóry to może lepiej brązu użyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Dziś powalczyłem z fotelami, co z tego wyszło jest na fotkach. Dorobiłem też półkę-podłogę tego chyba protoplasty sleepera (balsa) i mała przymiarka na sucho

 

Dokończone to spanko, i jeszcze kilka elementów kabiny

 

4d40ee29b1dc4826.jpg 87144d0cacd47851.jpg 05f2425d517b0bf3.jpg c35d5bf6d92106fb.jpg

 

No i doszła druga przyczepa, tak więc będą dwie parki:

Bussing i Krupp z przyczepami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zasadzie jestem przeciwny wykorzystywaniu materiałów naturalnych do modelarstwa, tzn chodzi mi o przerysowanie faktury. Ale u Ciebie wyszło to fenomenalnie i bardzo mi się podoba oprócz strony wewnętrznej drzwi. Tragedia. Słoje raz idą pionowo raz poziomo, trzeba się trzymać jednego kierunku. Słupki i drzwi trzeba oklejać oddzielnie, bo tak to zakleiłeś drzwi. No i te nieszczęsne otwory na klamki i korbki. Widzę że są wypukłe więc nie ma sensu wycinać dziur w materiale, trzeba ściąć klamki wyrównać powierzchnię, nakleić okleinę i na nią klamki/korbki. Myślę że tak by to wyglądało schludniej i czyściej.

Robota fajnie idzie, ale tu poszedłeś na skróty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zasadzie jestem przeciwny wykorzystywaniu materiałów naturalnych do modelarstwa, tzn chodzi mi o przerysowanie faktury. Ale u Ciebie wyszło to fenomenalnie i bardzo mi się podoba oprócz strony wewnętrznej drzwi. Tragedia. Słoje raz idą pionowo raz poziomo, trzeba się trzymać jednego kierunku. Słupki i drzwi trzeba oklejać oddzielnie, bo tak to zakleiłeś drzwi. No i te nieszczęsne otwory na klamki i korbki. Widzę że są wypukłe więc nie ma sensu wycinać dziur w materiale, trzeba ściąć klamki wyrównać powierzchnię, nakleić okleinę i na nią klamki/korbki. Myślę że tak by to wyglądało schludniej i czyściej.

Robota fajnie idzie, ale tu poszedłeś na skróty.

 

Tak z ręką na sercu to te drzwi teraz mi się nie podobają Pierwszy zamysł był taki aby wyłożyć je drewnem ale chyba je zwyczajnie trysnę aero

 

Zmienione te drzwi

 

f31ac0c5fc7f03f1.jpg

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z drugiej strony to nie Rolls Royce, nie wierzę, żw w środku tej ciężarówki nie było widać choćby odrobiny blachy w kolorze nadwozia. Powodzenia w budowie i pozdrawiam

 

Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
Cześć!

 

Wygląda dobrze! A co z wnętrzem/tapicerką? Pozdrawiam

 

Paweł

 

Dziś nadejszła wiekopomna chwila , mam na celu zamknięcie kabiny

 

Taak, No i w ...... i cały ten misterny plan też w .......... W czasie psikania podkładem przyczepy okazało się że tak bardzo polecany podkład leje z dyszy jak ze strażackiej motopompy. Już miałem przerwać kiedy przyczepa wyskoczyła z mocowania i spadła na podłogę. Trochę się rozpadła i poszła do Kreta, a potem do DOT-3 Jest już odmyta, schnie, potem naprawa i nowy podkład ale nie ten REWELACYJNY --- ten już wylądował w śmieciach. Aha--- nie próbujcie moczyć części w Krecie w tackach od grilla--- Kret zeżre tackę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czasem bywają takie dni... Trzeba pamiętać że Krecik (cznyli NaOH, wodorotlenek sodu) i aluminium wzajemnie bardzo się nie lubią. Z tego powodu także krecik wyjątkowo chętnie źre srebrną farbę i podobne (też cząsteczki aluminium). Nadal powodzenia i pozdrawiam

 

Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czasem bywają takie dni... Trzeba pamiętać że Krecik (cznyli NaOH, wodorotlenek sodu) i aluminium wzajemnie bardzo się nie lubią. Z tego powodu także krecik wyjątkowo chętnie źre srebrną farbę i podobne (też cząsteczki aluminium). Nadal powodzenia i pozdrawiam

 

Paweł

 

Dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mark666 Myślę, że kolega ozzman się nie obrazi jak zrobisz jego sposobem. Tu masz jego warsztat jak ze skórką walczył na fotelach. viewtopic.php?t=25919

 

kolega ozzman w żadnym wypadku się nie obrazi..... Jeśli mój warsztat na coś się przydał to bardzo mi miło

 

gratuluje pracy marku666, model wygląda revellka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.Za jakiś czas czeka mnie psikanie podkładem,co byś mi polecił.Pozdrawiam Mirand.

 

Jeśli używasz lakierów samochodowych w sprayu to polecam biały podkład MOTiP primer 04056, żadnych innych ponoć idealnych i tańszych wynalazków.

6601a1186d1be809.jpg

 

 

a to właśnie wywaliłem

 

03e6d8f02b828300.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.