Skocz do zawartości

Yamaha YZF-R1 TAMIYA


zmorka

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Rozpoczynam swój trzeci model i oczywiście jest to równiez motocykl , wszystko jest w podkładzie, pozniej zająłem się boczkami.

Troszkę podłubałem przez weekend, po raz pierwszy miałem do czynienia z wiekszą ilością kalek (jak dla mnie oczywiście), co do malowania to ten czarny pasek to powinna być kalka , ale zarykowałem i wolałem polakierować, farby to wszystkie trzy czyli biała , czerwona i czarna Gunze C, natomiast bezbarwny to GAIA, teraz jak wyschnie to delikatna polerka i wydaje mi się, że powinno być ładnie, ale oceńcie sami

86461188400314684326.jpg

rama jest już poprawiona i wygląda zdecydowanie lepiej niż na tej fotce, wkrótce wkleje lepszą (kolor supermetalizer SM01-ładnie się poleruje

24443468383737240967.jpg

Tutaj boczek na biało :

22301945042613554798.jpg

i po kalkach oraz bezbarwnym przed polerką:

37834653514625479592.jpg

19900606441232433274.jpg

Może to ostatnie bedzie lepsze bez tych pikseli

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O jak fajnie,że na forumowy wartsztat trafił fortepian ,też się czaiłem na ten model,ale na chwilę obecną cena jest za wysoka.Plastik wyszedł elegancko

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Truckerek93 tak, to jest skala 1:12, polecam motocykle ja do aut nie mam zupełnie podejscia (może za trudne dla mnie) , zacząłem micre i jakoś nie mam do niej serca .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Również wg mnie motocykle są ok "Duża" skala dająca całkiem spore możliwości waloryzacji, dość duży wybór zestawów waloryzacyjnych - w szczególności do tych nowszych zestawów... (sklepy u ''skośnookich'' rzecz jasna). No i fajnie prezentują się na półce/w witrynie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja raczej nie lubię motorów. Jeden skleiłem, że doświadczenie małe i było to Italeri, to zbyt okazale ten motor się nie prezentuje. Z drugiej strony jak patrze na takie cudeńka, które tu powstają to nachodzi mnie chęć na 2 kółka. Do tego to jest tamiya Już wiem, że jeszcze jakiegoś "motóra" skleję w życiu.

 

Powodzenia w budowie, bo już ten jeden głupi boczek yamahy mówi, że modelik będzie świetny (tak jak i twój poprzedni).

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Rabbit666 dzięki

Zrobiłem maleńką aktualizacje, jak to u mnie bywa nie obeszło się bez problemów, tzn. najpierw zepsułem kalke na czaszy, pomarszczyła się i nie mogłem jej za nic wyprostować - SOL i suszarka nie dały rady :-/ , nastpęnie czyściłem aerograf i musiało mi na palcu zostać odrobinę rozpuszczalnika , chciałem przełożyć czaszę i po dotknięciu brudnym paluchem rozpuściłem lakier do plastiku i niestety szlifowanie i malowanie po raz kolejny, kalkę zastąpie lakierowaniem czarnym kolorem , na szczęście to tylko pasy wzdłuż szyby , więc nie ma większego problemu , położyłem kalki na zbiorniku i zadupku oraz polakierowałem bezbarwnym - oczywiście GAIA (ostatni słoiczek ), to tyle :

08919304636437191102.jpg

96804903562089879367.jpg

65169966633354496659.jpg

37645423495435111066.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo farbki GAIA są cacy...

Bezbarwny nie jest tak twardy jak 2K ale twardszy od Gunze - przypomina Zero 1-składnikowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam.

Farbki reklamują swoimi pracami modelarze stosujący je od czasu gdy je zarekomendowałem.

Przy okazji - farbka to nie wszystko - liczy się także solidne podejście do malowania - a tu mamy tego najlepszy przykład.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Polakierowałem czasze raz jeszcze, kalke musiałem zastąpić czarnym lakierem, ale chyba nie wyszło najgorzej, niestety nie mam już lakieru bezbarwnego GAIA, posiłkowałem się Gunze C i przyznam, że kalki nie ruszył, a efekt nawet przed polerowaniem chyba jest niezły. Obecnie walczę z wahaczem (oczywiście wypełniłem go polistyrenem od wewnatrz i poszpachlowałem )małymi krokami, robie silnik i dopieszczam rame, bo coś mi sie nie spodobała, a chcę żeby było troche lepiej niz w poprzednim modelu.

04614797132718822721.jpg

43514936420557244219.jpg

01507767183149611893.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

Witam

Ładna maszynka... i bardzo ładnie Ci wychodzi.... gratuluję

Sam mam dotychczas 3 motorki (czwarty- Yamaha Virago czeka), a obecnie przymierzam się do zakupu Hayabusy. Teraz już wiem jaki będzie piąty...

Będę czekał na Twój efekt końcowy.

Powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.